جراحی گوش ، روندی است که اندازه گوش ها را به حد ایده آل رسانده و آن ها را بصورت دائمی در موقعیت نزدیک تر به سر قرار می دهد. جراحی زیبایی گوش در میان تمامی سنین، از کودکان تا افراد بزرگسالی که خواهان اندازه و شکل متناسب تر گوش هستند عمومیت دارد. در صورتی که شما یا فرزندتان نیاز به عمل زیبایی گوش دارید می توانید با مراجعه به دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش در تهران ، بهترین نتیجه را از عمل گوش خود به دست آورید و با موفقیت بالا آن را انجام دهید.

 

جراحی گوش- دکتر یابری

 

چنانچه تمایل دارید توضیحات جامع و خلاصه را از زبان خود دکتر راضیه یابری بشنوید توصیه می کنیم پادکست زیر را گوش دهید. 

 

هدف از انجام جراحی زیبایی گوش

جالب است بدانید که جراحی گوش بسته به اهداف زیبایی و درمانی ممکن است با استفاده از چندین تکنیک مختلف انجام پذیرد. دکتر راضیه یابری به شکل ماهرانه و زیبایی عمل زیبایی گوش را به منظور برطرف کردن مشکلاتی همچون گوش های بیرون زده یا بدشکل و همچنین ترمیم لاله گوش برای اصلاح کردن گوش های پاره شده ، کشیدن شده ، اقتاده یا بیش از حد بزرگ و همچنین گرد کردن لاله گوش ها انجام می دهد. در طول این مقاله می توانید نمونه کار های جراحی زیبایی گوش خانم دکتر راضیه یابری را مشاهده و بررسی نمایید.

 

جراحی گوش در تهران - دکتر یابری

 

درباره روند جراحی گوش و مزایای آن

 • روند عمل زیبایی گوش برای بیمارانی که بصورت ژنتیکی دارای گوش های بزرگ یا فاصله دار از سر هستند مفید است. عمل گوش می تواند بطور همزمان، اندازه گوش ها را کاهش داده و زاویه آن ها را نسبت به سر اصلاح نماید.
 • قبل از عمل گوش، گوش تمیز شده و بی حسی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. بر حسب دامنه روند، بیمار گاهی تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد و عمل جراحی گوش انجام می شود.
 • برشی در پشت گوش برای دسترسی به غضروف گوش ایجاد می شود. سپس غضروف برداشته شده و برای ایجاد اندازه کوچک تر شکل داده می شود. اگر مقدار قابل ملاحظه ای غضروف برداشته شود، دکتر جراحی زیبایی گوش تهران ، پوست اضافی را نیز بر می دارد. وقتی اندازه ایده آل بدست آمد، زاویه گوش نسبت به سر، در موقعیت نزدیکتر به آن اصلاح می شود. برش ها بسته شده و ناحیه درمان پانسمان می شود.
 • هدف اصلی عمل جراحی گوش ، شکل دادن مجدد دائمی به گوش ها با دستکاری غضروف پشت گوش به منظور عقب کشیدن این اندام و کاهش برجستگی آن می باشد.

 

جراحی گوش

 

مشاوره جراحی گوش

اگر فکر می کنید عمل گوش می تواند به شما کمک کند، یک جلسه ملاقات و مشاوره با جراح گوش تهران برای شما هماهنگ می شود. در طول مشاوره با بهترین جراح عمل زیبایی گوش از الزامات لازم برای داوطلبی شما اطمینان حاصل کرده و گوش های شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. اگر بهترین دکتر جراحی زیبایی گوش تشخیص دهد که این گزینه درمان خوبی برای شما است، فرصت کسب اطلاعات درباره روند و دوره ریکاوری و نیز پاسخ به سوالات شما درباره عمل نرمه گوش در اختیارتان قرار داده می شود. جراح گوش تهران درباره فرایند با شما صحبت کرده و توصیه های صادقانه ای را درباره اهداف جلسه ارائه می نماید.

برگشت گوش به حالت اول بعد از جراحی گوش

یکی از مهم ترین نگرانی های بیماران این است که آیا ممکن است بعد از عمل زیبایی گوش به دلیل عدم رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل گوش یا استفاده از عینک و کلاه مجدد گوش های به حالت قبل از عمل جراحی گوش خود باز گردند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم گوش ها بر خلاف بینی اگر در سنین پایین تحت عمل قرار گیرند دیگر رشد نخواهند کرد و تغییر حالت نمی دهند. از همین رو نیازی نیست تا از این بابت نگرانی به دل خود راه دهید. اما برای اینکه خیالتان بیشتر از این ها راحت شود بهتر است نکات مراقبتی را به درستی انجام دهید و شب ها در زمان خواب از هد بند مخصوص گوش ها استفاده کنید تا با این کار گوش ها در محل اصلی خود قرار گیرند و تغییر نکنند.

بلافاصله بعد از جراحی گوش توسط دکتر راضیه یابری بهترین جراح زیبایی گوش تهران

 

 

مشکلاتی که می توان با عمل گوش برطرف کرد!!

 • اصلاح گوش بیرون زده یا گوش برجسته:

یکی از مهم ترین ناهنجاری های که با استفاده از جراحی گوش در تهران می توان آن ها را برطرف کرد برجسته بودن گوش یا اصلاح بیرون زدگی می باشد. این عارضه نوعی ناهنجاری غیره معمول است که به دلیل زیاد بودن ارتفاع دیواره های عقبی گوش باعث ایجاد فاصله میان سر و گوش می شود که در نهایت لاله گوش به سمت بیرون آمده و بر آمده می شود. به بیانی دیگر لاله ی گوش در فاصله 2 سانتی متری از سر ثرار می گیرد در حالی که این قاصله باید کمتر از 1 سانتی متر باشد. به این نوع عارضه در اصلاحات عامیانه گوش آینه ای یا بلبلی نیز گفته می شود. اصلاح این ناهنجاری با عمل گوش هیچ ارتباطی با شنوایی شما نداشته و تنها باعث بهبود فرم آن می شود. برای درمان چنین مشکلی بهتر است به یک جراح عمل زیبایی گوش مجرب و متبحر در تهران یا در شهر محل زندگی خود مراجعه نمایید.

 • بهبود فرم گوش استال یا اشتال :

در این نوع گوش ها اگر به قسمت بالایی گوش دقت کنید یک برآمدگی واضح را خواهید دید که کمی حالت تیزی و برجسته دارد.

 • جراحی گوش سر پوشی :

اگر به گوش های که به این مشکل دچار هستند کمی دقت کنید خواهید دید که در قسمت بالایی لاله گوش یا همان مارپیچ حاشیه بالایی لاله گوش به طرف پایین تا خورده است و مانند یک سرپوش به سمت پایین خم شده است. این نوع گوش ها نیاز به انجام عمل گوش توسط یک دکتر جراحی زیبایی گوش دارند.

 • گوش فنجانی شکل :

حالتی است که مارپیچ پایینی و قسمت نرمی گوش به سمت بالا فشرده شده اند و ممکن است بر روی یک دیگر یا به سمت سر خم شده باشند و حالتی شبیه به فنجان در گوش ایجاد کرده باشند. در چنین حالاتی قسمت میانی لاله گوش شکل طبیعی به خود دارد و در موقعیت درستی قرار گرفته است.

 • عمل گوش پایک حلزون :

یکی دیگر از مشکلات ظاهری گوش که با استفاده از جراحی گوش در تهران قابل درمان و برطرف شدن می باشد پایک حلزونی می باشد. در این عارضه پایک حلزونی شکل گوش ، برجسته و برآمده می شود و به طور کاملا قابل مشهود حفره گوش یا لاله را از وسط به دو بخش تقریبا مساوی تقسیم می کند.

 • جراحی زیبایی گوش مخفی :

یک نوع نقظ ظاهری قابل مشهود در لاله گوش می باشد که به دلیل رخ داد آن قسمت بالایی گوش تا حد بسیار زیادی در زیر پوست کنار سر مخفی شده است و باعث کاهش زیبایی ظاهری فرد می شود.

 • گوش تنگ یا جمع شده :

جراحی گوش تنگ به حالتی گفته می شود که در ظاهر گوش به صورت همزمان چند ایراد مختلف وجود داشته باشد و به این علت مارییچ لبه گوش خم شده ، چروک داشته باشد یا شیار های آن به مقدار بسیار زیادی جمع شده باشد. به طور کلی در صورتی که بیشتر از دو یا سه دفورمیتی در گوش وجود داشته باشد و مارپیچ گوش خم شده باشد و شیار گوش را تنگ نماید ، گوش جمع شده یا تنگ گفته می شود که با عمل گوش قابل درمان می باشد.

 • وجود شکاف در ناحیه لاله گوش:

با انجام عمل زیبایی گوش می توان شکافی که به دلیل پاره شدن لاله گوش به وجود آمده است را درمان کرد.

 

جراحی گوش

 

جراحی زیبایی لاله گوش

لاله ی گوش در برخی از افراد برجسته یا بد شکل می باشد و از نظر زیبایی و روانی باعث آزار فرد می گردد. به طور معمول لاله گوش از سر حدود 10 الی 15 میلی متر فاصله داشته باشد در صورتی که این فاصله بیشتر از حد باشد لاله گوش شکل زیبایی نخواهد داشت و برجسته به نظر می آید.عمل زیبایی لاله گوش به روشی گفته می شود که در آن لاله گوش فرد پاره یا کشیده شده و آسیب دیده است و نیاز به ترمیم دارد. برای انجام آن نیازی به قرار گرفتن تحت بیهوشی نیست. به این ترتیب که معمولا در کودکان که ترس زیادی از عمل دارند از بیهوشی برای انجام عمل جراحی گوش در تهران استفاده می شود. در حالی که بزرگسالاتی که تحمل داشته باشند عمل گوش بدون بیهوشی و تنها با بی حسی موضعی انجام می شود. شیوه انجام پروسه به این صورت است که رفع برجستگی از پشت گوش شروع می شود تا محل اتصال گوش به سر ادامه پیدا می کند. با اینکه جراحی زیبایی لاله گوش جزو عمل های سنگین نیست اما بهتر است توسط بهترین و متبحر ترین جراح زیبایی گوش تهران که مهارت و تجربه کافی دارد انجام پذیرد.

 

جراحی بازسازی اوریکل گوش - دکتر یابری

 

بازسازی اوریکل گوش

آسیب به استخوانچه های گوش به دلیل بروز عفونت های شدید و مزمن یا تومور ها می تواند انتقال صوت از محیط خارج به گوش داخلی را مختل سازد و در نهایت باعث شود فرد برای شنیدن دچار مشکل شود. عمل گوش برای بازسازی اوریکل گوش نه تنها به زیبایی ظاهر گوش ها کمک می کند بلکه باعث بهبود شنوایی فرد نیز می شود. جراحی گوش با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می گردد و حدود 1 الی 3 ساعت زمان نیاز دارد.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی گوش

 • از گرفتن حمام آفتاب 2 هفته قبل از عمل گوش خودداری کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون 2 هفته قبل اجتناب نمایید.
 • سیگار کشیدن را 4 هفته قبل و بعد از عمل زیبایی گوش ترک کنید.
 • 2 روز قبل از عمل کردن گوش الکل ننوشید.
 • بلافاصله بعد از درمان، در ناحیه عمل شده درد، تورم و بی حسی را تجربه خواهید کرد.

 

نمونه کارهای دکتر راضیه یابری

 

داوطلبین مناسب برای عمل گوش

 • کودکانی که دارای وضعیت سلامت خوب بوده و فاقد بیماری تهدید کننده زندگی یا عفونت های گوش مزمن درمان نشده هستند. حداقل سن برای انجام این جراحی 5 سالگی است که غضروف گوش برای درمان، به اندازه کافی پایدار شده است.
 • همچنین نوجوانان و بزرگسالان دارای سلامت عمومی خوب که به بیماری یا موقعیت سلامت خطرناکی که بتواند بهبود را دچار مشکل کند مبتلا نمی باشند نیز داوطلب خوبی برای جراحی گوش در تهران به شمار می آیند.

زیبایی گوش بدون جراحی ؟؟

گوش های بیرون زده یا برجسته از جمله ناهنجاری های شایع گوش هستند که می توان آن ها را به راحتی با انجام عمل زیبایی گوش در تهران اصلاح و درمان کرد. کودکانی که گوش های بیرون زده دارند ، در اغلب موارد در زمان حضور در مدرسه مورد تمسخر و آزار و اذیت قرار می گیرند که این خود آسیب های روانی زیادی را متحمل می شود. از آنجایی که کودک سن زیادی ندارد والدین از انجام عمل گوش و ایجاد برش بر روی پوست و قرار گرفتن تحت بیهوشی هراس دارند. همین مورد نیز باعث می شود تا به دنبال راهکاری باشند که بدون انجام جراحی گوش ، زیبایی را به گوش ها بازگردانند. به همین منظور این سوال به وجود می آید که آیا غیر از جراحی زیبایی گوش در تهران روشی برای باز گرداندن زیبایی گوش ها وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم به جز عمل زیبایی گوش روشی دیگری نیز وجود دارد که طی انجام آن نیازی به ایجاد برش بر روی گوش نیست و تنها از بخیه برای سنجاق کردن گوش ها به عقب استفاده می شود. این بخیه های مخصوص در گوش ها بافته می شوند و به طور دائم در جای خود باقی خواهند ماند. بخیه های که طی عمل گوش استفاده می شود قابل مشاهده و لمس نیستند و بیماران می توانند از آن ، انتظار مشاهده نتایج فوری داشته باشند. البته لازم به ذکر است که انجام این روش نتایجی دائمی ندارد ، چرا که ممکن است بر اثر ضربه یا انجام یک حرکت ناگهانی بخیه ها پاره شوند و گوش به حالت اول باز گردد. از همین رو جراحان گوش و زیبایی توصیه می کنند از جراحی گوش برای بازگرداندن زیبایی گوش ها و درمان برجسته بودن آن ها استفاده کنند.

 

جراحی گوش در تهران - دکتر یابری

 

استفاده از چسب گوش برای کوچک کردن گوش

یکی دیگر از روش های درمان برجسته بودن گوش ها به طور موقت استفاده از چسب گوش می باشد. در رابطه با عملکرد چسب های مخصوص گوش و داشتن نتایجی همچون جراحی گوش شک و تردید زیادی وجود دارد. این چسب ها با شعار چسب کوچک کننده گوش ها بدون عمل گوش یا فرم دهنده گوش ها به بازار ارائه می شوند. این چسب ها به صورت نامرئی می باشند و بدون ایجاد مشکل خاصی ، می توانند برای مدت زمان کوتاهی مشکل شما را برطرف کنند. لازم به ذکر است ، اگر چه که این چسب ها نامرئی و قابل مشاهده نمی باشند ، اما از فاصله نزدیک قابل رویت می باشند و این مسئله جلوه خوبی در پی نخواهد داشت. همانطور که اشاره شد ، چسب های گوش ، صرفا به صورت موقتی می تواند فرم گوش ها را بهبود بخشد و پس از آن با برداشتن آن ها از روی گوش ، شاهده بازگشت گوش ها به موقعیت قبلی خود خواهید بود. از همین رو بهتر است در خصوص استفاده از آن ها با بهترین جراح و دکتر جراحی گوش در شهر محل زندگی خود صحبت کنید و از او مشاوره دریافت کنید.

✔ توضیحات دکتر یابری در خصوص چسب مخصوص گوش بل بلی که در بازار عرضه می شوند. 

جراحی گوش دو طرفه

بسیاری از افراد به دلیل برخورداری از مشکلات مادرزادی و در اثر بروز یک اتفاق ناگوار یکی از گوش هایشان با ناهنجاری های مختلفی مواجه می شود. مشکلات زیبایی مانند یکسان نبود گوش ها و موقعیت های قرار گیری نامناسب معمولا به عمل کردن هر دو گوش نیاز دارد و با جراحی زیبایی گوش ، بازسازی و تغییر شکل گوش انجام می شود. عمل زیبایی گوش دو طرفه مانند همان عمل اتوپلاستی گوش یک طرفه یا یک گوش به تنهایی می باشد با این تفاوت که بهترین دکتر عمل گوش تهران علاوه بر موقعیت قرار گیری باید یکسان سازی و قرینگی را به طور که گوش ها با سر و یک دیگر هماهنگی های لازم را داشته باشند ، انجام می شود. دوره نقاهت بعد از جراحی گوش دو طرفه نسبت به دیگر پروسه ها بیشتر بوده و علائمی همچون خارش و درد در آن افزایش پیدا می کند. از آنجایی که طی انجام عمل زیبایی گوش باید موقعیت قرار گیری و سایز گوش ها نسبت به یک دیگر تغییر پیدا کند بهتر است از یک جراح زیبایی گوش ، مجرب و متبحر کمک بگیرید.

سن مناسب برای عمل زیبایی گوش در تهران

یکی از مهم ترین سوالاتی که در این زمینه مطرح می شود این است که سن مناسب برای این سوال چقدر است؟ اگر سن ما بالا تر از 30 سالگی باشد می توانیم عمل گوش را انجام دهیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال خانم دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش تهران این چنین پاسخ می دهند که سن مناسب برای انجام جراحی گوش به طور کلی 5 الی 6 سالگی می باشد اما با این وجود افراد می توانند در سنین بالاتر نیز اقدام به انجام جراحی زیبایی گوش کنند و بهترین و مطلوب ترین نتایج به دست آورند. اما به یاد داشته باشند که از آنجایی که سن رشد به پایان رسیده این احتمال وجود دارد تا گوش ها به حالت قبل خود باز گردند. از همین رو توصیه می شود عمل زیبایی گوش در سنین کودگی انجام شود.

عمل کوچک کردن لاله و نرمه گوش با بی حسی کامل در تهران

 

کوچک کردن گوش

برخی از افراد ، از بزرگ بودن سایز گوش های خود یا بیرون زدگی بیش از حد آن ها و دیگر موارد از این دست قبیل ، ناراضی هستند و از همین رو معمولا به دنبال یافتن راهی برای کوچک کردن گوش خود هستند. اگر چه که در اینترنت و فضا های مجازی ، می توانید روش های مختلفی برای کوچک کردن گوش های خود پیدا کنید ، اما بهتر است بدانید که جراحی گوش که در علم پزشکی به آن جراحی زیبایی گوش گفته می شود ، یکی از موثر ترین و بهترین گزینه ها برای رهایی شما از این مشکل می باشد و نتایج آن مادام العمر ماندگار خواهد بود. بهتر است بدانید تغییر فرم و موقعیت گوش ها نیاز به اعمال تغییراتی تخصصی و ظریف بر روی غضروف گوش دارد که همین مسئله باعث می شود روش های غیر از عمل گوش هرگز قادر به تحقق تغییرات زیاد و خلق گوشی زیبا و متناسب با چهره شما نمی باشد. در نتیجه روش های غیر از جراحی برای کوچک کردن گوش ها نمی توانند تاثیری زیاد بر روی تغییر شکل ظاهری گوش های شما ایجاد کند و عملا هیچ گونه کارایی ندارند. بهتر است بدانید کوچک کردن گوش با استفاده از روش هایی همچون لیفت نخ ، ماساژ و چسب گوش و غیره تماما بی اثر بوده و تنها دروغی است از سو کلاهبرداران و در صورت انجام ممکن است با مشکلات جدی و خطرناکی رو به رو شوید. پس بهتر است سلامتی خود را در اولویت قرار دهید ، به آن اهیمت دهید و انجام هر نوع روش به ظاهر درمانی برای کوچک کردن گوش های تان خودداری کنید. اگر از درد جراحی گوش می ترسید یا فکر می کنید با انجام عمل زیبایی گوش ممکن است شنوایی خود را از دست بدهید ، بهتر است ادامه این مقاله را با دقت بخوانید و برای درمان مشکلات خود و کسب اطمینان به بهترین و متبحر ترین جراح گوش تهران یا شهر محل زندگی خود ، مراجعه نمایید.
قابل ذکر است که لازمه به دست آوردن بهترین و مطلوب ترین نتایج از عمل گوش ، داشتن اطلاعات کافی در این رابطه و مراجعه به یک دکتر جراحی گوش مجرب ، متبحر و متخصص می باشد.

جراحی کوچک کردن گوش ها چه مزیتی دارد ؟

کوچک کردن گوش ها با جراحی زیبایی گوش تمامی مزیت های عمل زیبایی گوش را در بردارد. به عنوان مثال دوره نقاهت و پاسخ دهی عمل گوش بسیار کوتاه تر از روش های دروغین دیگر می باشد و فرد حتی بعد از عمل جراحی زیبایی گوش و برداشتن پانسمان از روی گوش های خود می تواند نتایج دائمی را با کمی تورم مشاهده کند. انجام عمل کوچک کردن گوش به دلیل تاثیر شگفتی که بر روی ظاهر گوش ها و چهره فرد دارد باعث افزایش اعتماد به نفس زیباجو می شود. پس اگر به دنبال مزایای بزرگ عمل کوچک کردن گوش های خود هستید ، به دنبال یک جراح گوش مجرب در زمینه جراحی زیبایی گوش بگردید. به طور کل جراحی گوش دارای مزایای زیر می باشد که عبارت اند از:

 • شکل گوش بهبود می یابد.
 • تناسب این اندام با صورت اصلاح می شود.
 • اعتماد به نفس در فرد بالا می رود.
 • عمل گوش یک درمان کم خطر است.
 • نتایج حاصل از درمان دائمی می باشد.

 

جراحی گوش- دکتر یابری

 

دوره ریکاوری بعد از جراحی زیبایی گوش به چه صورت می باشد ؟

 • هنگامی که بعد از عمل گوش به منزل باز می گردید ، گوش های شما را پانسمان می کنند،جراح گوش تهران در خصوص چگونگی نگه داری از پانسمان ها به شما دستورالعمل هایی را برای مراقبت بعد از جراحی گوش ارائه خواهد داد. این دستورالعمل ها را باید به هنگامی بیداری و در زمان خواب رعایت نمایید تا مشکلی از این بابت تا به هنگام بهبودی کامل برای شما به وجود نیاید.
 • پس از برداشتن بانداژها نیز جراح گوش تهران استفاده از نوعی هدبند را به افراد توصیه خواهد کرد.استفاده از آن به خصوص به هنگام خواب بسیار ضروری می باشد.این موضوع از به جلو کشیده شدن گوشها به هنگام خواب جلوگیری می نماید.
 • اسکارهایی که در نتیجه جراحی زیبایی گوش در پشت گوش ها وجود دارد به مرور زمان کمرنگ شده و به طور کلی بهترین جراح گوش تهران این بخیه ها را مابین چین های گوش زده تا کاملا پنهان باشند.
 • تا هنگامی که در دوره نقاهت از جراحی گوش به سر می برید از لباسهایی استفاده نمایید که دکمه دارند و بسیار آسانتر پوشیده می شوند.
 • در هفته اول بعد از روند عمل گوش ، ترشح ماده تیره غلیظ به همراه خون طبیعی می باشد که باید با محلول پراکسید تمیز شود.
 • فعالیت های سنگین مثل شنا و ورزش تا زمان بهبود گوش ها باید مورد اجتناب قرار گیرد.
 • بعد از عمل گوش تا 2 هفته فین نکنید؛ این کار باعث ایجاد فشار بر روی گوش ها شده و برای بیمار دردناک خواهد بود.

فیلم جراحی گوش بدون بیهوشی با دکتر راضیه یابری

 

کار بهترین جراح گوش تهران چیست ؟

بهترین و متبحر ترین دکتر گوش تهران یا هر شهر دیگری از ایران ، برای درمان پزشکی و جراحی های زیبایی و درمانی مربوط به گوش و حلق و بینی ، خدمات با کیفیت و مطلوبی را ارائه می دهند. این جراح می تواند با انجام عمل های زیبایی بدون ایجاد مشکل در شنوایی ، مشکلات ظاهری گوش ها را از بین ببرد و زیبایی و جذابیت را برای زیباجویان خود به ارمغان آورد. سایر حوزه هایی که بهترین جراح گوش تهران در آن می تواند فعالیت کند عبارت اند از ، درمان مشکلات بینی و مشکلات زیبایی بینی ، بیماری های مربوط به لوزه .

آموزش بهترین دکتر گوش تهران

شاید یکی از مهم ترین سوالاتی که  در زمان انتخاب بهترین جراح گوش در تهران به ذهن شما خطور کند این باشد که متخصص گوش و حلق و بینی چگونه آموزش می بینند؟ در این رابطه باید بگویم که متخصصان گوش و حلق و بینی پس از گذراندن 10 سال دوره پزشکی عمومی و طرح ، برای دریافت تخصص گوش و حلق و بینی باید وارد دانشگاه های معتبر در سراسر کشور شوند. این جراحان باید دوره های دانشکده های پزشکی و همچنین 5 سال آموزش تخصصی را بگذرانند تا بتوانند به عنوان جراح گوش فعالیت کنند.

آیا برای انجام عمل گوش یافتن بهترین جراح گوش اهمیت دارد؟

یافتن یک جراح گوش که در زمینه انجام جراحی زیبایی گوش تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد و تمامی فعالیت های او بر روی عمل گوش متمرکز باشد ، امری الزامی محسوب نمی گردد اما یک حسن حساب می شود. چرا که جراح گوش انتخابی شما باید بتواند ناهنجاری ها یا آسیب دیدگی های گوش شما را درمان کرده و در زمینه خلق آثاری زیبا ، متقارن و بدون نقص مهارت داشته باشد. بسیاری از جراحان زیبایی وجود دارند که جراحی گوش را انجام می دهد اما این به این معنی نیست که این پزشکان در نوع عملی که شما نیاز دارید تخصص کافی دارند و می توانند نتایجی خوب و مطلوب برای شما خلق کنند. پزشکانی که در حوزه جراحی صورت و گوش صاحب تخصص هستند می توانند جراحی زیبایی گوش را بر یک مبنای معین انجام داده و آموزش های ویژه ای را در این خصوص دریافت کنند. در نهایت نیز بیماران باید برای انتخاب دکتر ، خود به صورت شخصی با جراح گوش خود ملاقات داشته باشند تا انتظارات خود را در این زمینه بیان سازند.

در صورت کوتاهی کردن و عدم انتخاب جراح گوش خوب !!

همانطور که می دانید گوش از مهمترین اندام های بدن به شمار رفته و باید حتما برای جراحی گوش چه از نظر رفع بیماری ها و چه از نظر رفع نواقص ظاهری باید حتما به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. در صورتی که جراح گوش نامناسب و بی تجربه را برای انجام عمل زیبایی گوش  انتخاب کنید ، احتمال دچار شدن به عوارض جانبی بسیار خطرناک بعد از عمل گوش را در خود افزایش می دهید. اختلالات چشایی ، خشکی دهان نیز از جزء عوارض عمل گوش محسوب می شود که در اثر انجام جراحی نادرست برای فرد ایجاد خواهد شد. وزوز گوش نیز یکی از بدترین مشکلاتی که است بسیاری از افراد بعد از مراجعه به مطب دکتر راضیه یابری از جراحی توسط دکتر قبلی خود تجربه می کنند و به دنبال راه چاره ای هستند. از همین رو توصیه می شود از همان ابتدا در انتخاب جراح گوش خوب دقت لازم را بفرمایید.

 

جراحی گوش در تهران - دکتر یابری

 

با تجربه ترین و بهترین جراح گوش چه کسی است؟

بهترین جراح و دکتر جراحی گوش کسی است که جراحی را با علم و همچنین تجربه خود و با استفاده از تکنیک های مناسبی انجام دهد ، بهترین و رضایت بخش ترین نتیجه جراحی را برای بیمار خود خلق کند ، بدون اینکه به عملکرد گوش آسیبی وارد کند. در جراحی زیبایی گوش با توجه به آناتومی صورت به یک اندازه و به صورت متقارن تغییر می یابد. این تغییرات ، شامل کوچک شدن گوش ، گرد شدن لاله گوش ، متقارن سازی گوش ها و غیره خواهد بود. یک جراح گوش خوب با به کار گیری خلاقیت و مهارت خود حین عمل گوش ، می تواند هر کدام از اعمال فوق را به درستی و بدون کم و کاستی پیاده سازی کنید. در نظر گرفتن تناسب گوش ها با صورت موضوع بسیار مهمی است که یک جراح زیبایی گوش خبره و مجرب به آن توجه کرده و بر اساس آن تغییرات را اعمال می کند. برای جلوگیری از هر نوع مشکلی بهتر است در انتخاب چنین پزشکی برای جراحی گوش خود دقت داشته باشید تا بدون نگرانی منتظر نتیجه نهایی باشید.

خصوصیات بهترین جراح گوش تهران در یک نگاه کلی

به طور کلی فرقی ندارد جراح گوش شما در کدام یک از شهر های ایران مشغول به فعالیت است. اگر شما در زمان انتخاب پزشکتان دقت کنید خواهید دید که پزشکی که از همه بهتر و مجرب تر می باشد دارای مشخصات زیر است. این مشخصات به شما کمک خواهد کرد تا انتخابی درست و مطمئن داشته باشید.

 • توجه به تمایلات و سلایق فردی شما
 • توجه به انتظارات و مشکلات بیان شده از سوی شما
 • اهمیت دادن به برقراری جلسه مشاوره و همراهی کردن بیمار تا رسیدن به نتیجه مطلوب
 • به کار گیری جدید ترین و پیشرفته ترین تکنولوژِی ها و تکنیک های درمانی برای انجام جراحی گوش
 • توانایی برقراری تعامل خوب با بیمار و گوش سپردن به دغدغه ها و خواسته ها
 • اهمیت دادن به سلامتی بیمار و اجرای فرایند عمل گوش تحت پروتکل های کامل بهداشتی و ایمنی
 • اجرای یک جراح گوش خوب برای عمل زیبایی گوش در تهران به شکل سفارشی و برحسب نیاز ها
 • برخورداری از قدرت درک درست و بالا و همچنین زیبایی شناسی در خصوص هارمونی اجزای صورت
 • اشتیاق برای اطلاع رسانی دقیق و قابل درک به بیمار در خصوص جوانب مختلف جراحی زیبایی گوش مانند نوع جراحی ، نتیجه مورد نظر ، عوارض جانبی ، اقدامات و مراقبت های بعد از عمل ، دوره ریکاوری ، نحوه بیهوشی و غیره.

به یاد داشته باشید که کم تجربه بودن جراح بینی باعث می شود تا تغییرات اعمال شده رضایت بخش نبوده و بیمار در آینده نیاز به انجام عمل زیبایی داشته باشد. از همین رو بر انتخاب بهترین دکتر عمل گوش تهران تاکید می شود و توصیه می شود تا افراد تجربه و مهارت را نسبت به هزینه اولویت دهند.

مدل دادن به مو ها بعد از عمل گوش

از انجایی که در طول روند جراحی زیبایی گوش ، برش ها در موقعیت های استراتژیک در پشت گوش شما ایجاد می شوند ، بعد از بهبود زخم ها نیازی نیست در رابطه با به جا ماندن اثار زخم و بخیه نگران باشید و اصلا نیازی نیست به دنبال مدل موی خاصی باشید تا با استفاده از آن ها گوش خود را بپوشانید. بنابراین با سپری شدن روند بهبودی بعد از جراحی گوش مو های خود را به هر مدل که تمایل دارید حالت دهید و حتی آن ها را از پشت ببندید ، چرا که به سخی زخم ها قابل مشاهده می باشند. بهتر است بدانید برش های عمل گوش در ناحیه ای ایجاد می شوند که برای مشاهده آن ها باید گوش خود را خم کنید.

جراحی گوش برای نوزادان نیز امکان پذیر است؟

یکی از دغدغه های مهم پدران و مادران فرم و اندازه های گوش نوزادشان بعد از تولد می باشد. در برخی از مواقع نوزادان بعد از تولد گوش هایی با ظاهر غیر طبیعی دارند یا با گذشت زمان و افزایش سن گوش ها بزرگ تر می شوند و شکل نامطلوبی را به وجود می آورند. همین موضوع نیز باعث ایجاد نگرانی در والدین می شود و آن ها را به سمت عمل گوش سوق می دهد. البته لازم به گفت است که در بیشتر موارد بزرگ بودن گوش های نوزاد بعد از مدتی با رشد ناحیه سر و سایر اندام های او کوچک تر دیده می شود و این موضوع بدون انجام هیچ نوع اقدامی برطرف می گردد.

از علل مهم و اصلی برجسته شدن و بزرگ شدن گوش ها و نیاز پیدا کردن به جراحی گوش برای کوچک کردن گوش ها ژنتیک می باشد. پزشکان توصیه می کنند برای درمان بد شکلی ، اصلاح فرم و بزرگی و برجستگی و همچنین کوچک کردن گوش ها بدون عمل گوش در همان روز های ابتدایی بعد از زایمان اقدام به اصلاح و درمان کنید. چرا که هنوز غضروف ها انعطاف پذیر بوده و می توان با استفاده از راه کار های معمول و بسیار ساده مانند استفاده از آتل یا چسب یا کلاه موقعیت گوش ها را تغییر داد و بهبود بخشید.

کودکانی که بعد از تولد به دلیل ژنتیک یا خوب شکل نگرفتن غضروف های گوش دچار بد فرم شدن گوش ها می شوند یا گوش های آن ها به شکل باد بزنی و برجسته در آمده است در سنین بزرگ سالی ، با ورود به مدرسه و حضور در جامعه همین موضوع باعث کاهش اعتماد به نفس آن ها می شود. به همین خاطر بهتر است در سنین کودکی و بهترین سنی که بهترین جراح گوش تهران توصیه می کند اقدام به درمان شود.

فیلم عمل کوچک کردن لاله و نرمه گوش در تهران با دکتر یابری

 

عوارض جراحی گوش

آیا عمل زیبایی گوش برای بیمار عوارضی به همراه دارد؟ آیا ممکن است بعد از جراحی گوشمان به حالت اولیه خود باز گردد؟ این ها سوالات شایعی هستند که عمدتا افراد متقاضی جراحی زیبایی گوش از پزشکان و جراحان گوش می پرسند و به دنبال پاسخی درست برای آرامش خیال خود و اطمینان پیدا کردن به نتیجه عمل گوش می باشند. در این خصوص باید اظهار داشت که هر نوع عمل جراحی که با استفاده از تیغ و برش جراحی ، انجام شود ، به طور حتم با خود مشکلاتی را همراه دارد. اما برخی از این مشکلات معمولی و طبیعی هستند و به دلیل واکنش بدن رخ می دهند و برخی دیگر به دلیل کم تجربه بودن جراح گوش یا عدم رعایت نکات مراقبتی توسط بیمار به وجود می آیند. پس به همین منظور می توان گفت در صورتی که متقاضی عمل زیبایی گوش را توسط یکی از بهترین و متبحر ترین جراحان گوش تهران یا شهر محل زندگی خود انجام دهد و در نهایت نکات مراقبتی بعد از عمل گوش را رعایت کند ، تنها با تورم ، کبودی و احساس کمی درد رو به رو می شود که این عوارض به دلیل واکنش بدن در مقابل تغییرات اعمال شده بر روی بدن به وجود می آید و به مرور زمان  به صورت خود به خود از بین می رود. اما در غیر این صورت باید احتمال بروز عوارض زیر را در نظر داشته باشید.

 • بازگشت پذیری : باید متذکر شویم ، که عوارض عمل گوش زیبایی نادر است ، ولی شایع ترین آن ها ، بازگشت پذیری است که البته با ترمیم دوباره آن قابل اصلاح می باشد. این عارضه معمولا به دلیل نابخرد بودن جراح گوش و عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی گوش توسط بیمار رخ می دهد.
 • درد در پشت گوش : یکی از عوارض نادر جراحی زیبایی گوش ، درد پشت گوش یا درد عمل زیبایی لاله گوش می باشد.
 • حساسیت به دارو های بیهوشی : لازم به گفت است که عمل جراحی گوش با بی حسی موضعی نیز قابل انجام است و جراح گوش پیش از انجام عمل زیبایی گوش ، شرایط جسمانی و پزشکی شما را بررسی خواهند کرد. از همین رو احتمال رخ داد این عارضه بسیار کم می باشد. بهتر است در جلسه مشاوره با جراح گوش خود در خصوص دارو های مصرفی و همچنین حساسیت های خود صحبت کنید تا اقدامات لازم را انجام دهد.
 • خونریزی در موضع عمل کوچک کردن گوش
 • بروز عفونت در ناحیه جراحی شده به دلیل عدم رعایت بهداشت ناحیه تحت درمان
 • غیر قرینه شدن گوش ها و در نهایت عدم رضایت زیباجو از نتیجه عمل گوش

البته همانطور که در ابتد نیز ذکر شد این عوارض معمولا نادر هستند و جای هیچ نگرانی برای بیمار وجود ندارد. اما این موضوع باعث نمی شود که شما در زمان انتخاب جراح گوش و همچنین مراقبت های بعد از عمل گوش کوتاهی کنید.

نمونه کار های کوچک کردن گوش در تهران توسط دکتر یابری

 

✔ نتیجه گیری 👂

به طور کلی عمل گوش با تغییر شکل در گوش ها ، می تواند موجب شود که کیفیت زندگی افراد بالاتر برود . اشخاص یا کودکانی که تحت عمل زیبایی گوش قرار می گیرند اعتماد به نفس خود را مجددا به دست می آورند و می توانند با اعتماد به نفس و با رضایتی کامل از نتیجه جراحی زیبایی گوش در گردهمایی ها شرکت کنند.
در صورتی که نیاز به انجام جراحی گوش دارید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که مراجعه به بهترین متخصص گوش، حلق و بینی تهران می تواند نتیجه ای بسیار خوب را برای شما به ارمغان بیاورد البته به این شرط که در انتخاب وی دقت کنید و نمونه جراحی های وی عمل گوش را در اینستاگرام ، آپارات و وب سایت و غیره به وضوح مشاهده نمایید.

آیا می توان جراحی زیبایی گوش را همزمان با عمل های درمانی گوش انجام داد؟

همانطور که می دانید جراحی گوش تنها به منظور بهبود فرم گوش ها و ایجاد تغییرات ظاهری بر روی گوش ها نمی باشد و این فرایند در انواع مختلفی تقسیم می شود. عمل هایی که به منظور رفع مشکلات داخلی انجام می شوند مانند اتواسکلوز ، ترمیم پرده گوش ، وزوز گوش ، درمان  مشکلات شنوایی و غیره بر روی اجزای داخلی گوش صورت می پذیرند و ماحصل آن ها بهبود شنوایی افراد ، درمان وزوز گوش و کاهش درد می باشد اما عمل گوش تنها با ظاهر گوش سر و کار دارد و بخش داخلی گوش ارتباطی ندارد. این نوع عمل های جراحی نیاز به برش های وسیع تری برای درمان دارند ، در حالی که رفع مشکلات ظاهری گوش ها تنها به چند برش ساده نیازمند است که در مطب جراح گوش بدون بیهوشی کامل نیز انجام می شود.

در این میان افرادی هستند که با وجود برخورداری از بیماری های گوش ، تمایل دارند جراحی گوش را به منظور بهبود وضعیت قرار گیری گوش ها یا اصلاح فرم آن ها انجام دهند. این افراد تمایل دارند بدانند که آیا جراحی زیبایی گوش را می توان همزمان با عمل های درمانی انجام داد یاخیر؟ در این خصوص باید بگویم از آنجایی که تفاوت این پروسه ها با یک دیگر بسیار زیاد است و در عمل زیبایی گوش نیازی به بیهوشی کامل و ایجاد برش نیست بهتر است بعد از درمان کامل و بهبود مشکلات خود اقدام به جراحی گوش برای رفع عیوب ظاهری اقدام کنید.

از سوی دیگر پزشکانی که جراحی های درمانی مربوط به گوش را انجام می دهند ممکن است عمل های زیبایی آن را انجام ندهند که در چنین مواقعی نیاز است میان این دو جراحی فاصله ای کوتاه ایجاد کنید تا بتوانید بهترین و مطلوب ترین نتیجه را به دست آورید.

عکس واقعی عمل گوش دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش تهران

 

وسایل مورد نیاز قبل جراحی گوش

بار ها از بسیاری از متقاضیان عمل زیبایی گوش شنیده ایم که وسایل مورد نیاز برای انجام این پروسه چه چیزی است؟ چرا که بسیاری از آن ها که از راه دور برای انجام جراحی به تهران می آیند دوست ندارند به خاطر نداشتن برخی از وسایل جراحی شان به زمان دیگری موکول شود ، از سویی دیگر هیچ کس دلش نمی خواهد تا در طول مسیر بازگشت به منزل به دلیل نداشتن برخی از وسایل مورد نیاز قبل از جراحی گوش اذیت شود. از همین رو تصمیم گرفتیم در این بخش از مقاله به پاسخ این سوال که برای عمل گوش چه وسایلی نیاز است پاسخ دهیم. تا هم به همراه داشتن وسایل ضروری عمل را یادآوری کنیم و هم یک سری وسیله که با استفاده از آن ها بعد از عمل درد یا ناراحتی را تجربه نخواهید کرد ، توصیه کنیم. پس با ما تا انتها همراه باشید.

مهم ترین وسایلی که باید قبل از انجام عمل زیبایی گوش به همراه داشته باشید مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه و جواب آزمایش خون می باشد. همراه داشتن عکس های قبل از عمل که توسط پزشک توصیه شده اند نیز بسیار مهم می باشد. اگر دکتر شما به جز این موارد مورد خاصی را درخواست کرده بودند نیز باید حتما آن ها را با خود به همراه داشته باشید.

مورد بعدی که بسیار مهم است و برای راحتی شما بعد از جراحی است ، همراه داشتن لباس راحت است. لباس راحت ، لباسی است که از جلو دارای دکمه است و برای پوشیدن آن نیازی به پوشیدن از طریق سر ندارید. چرا که بعد از جراحی بر روی گوش های شما پانسمان قرار می گیرد و پوشیدن لباس از طریق سر سخت و آزار دهنده بوده و می تواند نتایج جراحی را نیز تغییر دهد.

مورد بعد داشتن بالشت U شکل است که در طول مسیر بازگشت اذیت نشوید. این مورد برای کسانی که بعد از عمل جراح مسیر زیادی را باید طی کنند تا به منزل برسند بسیار کمک کننده می باشد.

جراحی کوچک کردن گوش با دکتر یابری

 

هزینه جراحی گوش در تهران سال 1402

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که در زمینه عمل زیبایی و درمانی گوش مطرح است در رابطه با هزینه دریافت شده توسط جراح گوش در تهران یا دیگر شهر ها می باشد. اغلب افراد بنا بر هزینه ای جراح گوش معالج از آن ها دریافت می کند ، جراح گوش را انتخاب کرده و عمل جراحی زیبایی گوش را به دست آن ها می سپارد. اما باید بگویم که انتخاب یک پزشک بر اساس هزینه کاری غیر منطقی و نادرست است چرا که عوامل بسیار زیادی بر روی هزینه نهایی پروسیجر مورد نظز تاثیر می گذارند. از جمله فاکتور های تعیین کننده قیمت عمل گوش می توان به مواری مانند موقعیت قرارگیری مطب ، میزان پیچیدگی عمل جراحی ، میزان تبحر و تجربه جراح گوش ، هزینه بیمارستان یا کلینیک درمانی ، دستمزد دکتر عمل زیبایی گوش و کادر درمان و غیره بستگی دارد. لازم است بدانید که مراقبت های بعد از جراحی گوش انجام دهید ، آزمایشاتی که نیاز است پیش از عمل گوش انجام داده و جراح گوش خود تحویل دهید نیز در تعیین هزینه نهایی جراحی زیبایی گوش موثر بوده و می تواند باعث افزایش یا کاهش هزینه های نهایی شود. از همین رو توصیه می شود تا به صورت حضوری به پزشک انتخابی خود مراجعه کنید تا وی پس از انجام معاینات هزینه نهایی را اعلام کند.

محل قرار گیری مطب پزشک چه تاثیری بر روی هزینه جراحی گوش دارد ؟

هزینه عمل زیبایی گوش نیز همانند سایر خدمات در تمامی نقاط کشور مختلف و متفاوت می باشد. اما این مورد به این معنی نیست که پزشکی در تهران زندگی و فعالیت می کند خبره تر از پزشکی است که در سایر شهر های ایران مشغول به کار و فعالیت است. بلکه تنها به دلیل هزینه هایی که در شهر های بزرگ و کوچک وجود دارد این بخش کمی با تغییر همراه است. در غیر این صورت شما نباید هزینه جراحی گوش در شهر های بزرگ را با دیگر شهر های ایران مقایسه کنید. چرا که در برآورد کردن هزینه این فرایند تمامی موارد ذکر شده موثر و دخیل می باشند.

هزینه انجام عمل گوش در مطب با بیمارستان چقدر متفاوت است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که بیماران در خصوص هزینه جراحی گوش در تهران می پرسند این است که آیا عمل زیبایی گوش در مطب با بیمارستان دارای یک هزینه ثابت هستند یا با یک دیگر متفاوت می باشند؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم زمانی که این فرایند در اتاق عمل و تحت بیهوشی کامل انجام شود ، بیمار باید هزینه بیشتری را بپردازد چرا که برای انجام عمل زیبایی گوش تحت بیهوشی نیاز به نظارت و کمک گرفتن از یک متخصص بیهوشی است. از همین رو متخصص بیهوشی نیز هزینه های مربوط به خود را دریافت می کند. در حالی که اگر جراحی گوش در تهران و در مطب و تنها با بیحسی موضعی انجام شود هزینه آن نسبتا کمتر می باشد چرا که نیازی به متخصص بیهوشی و هزینه های مرتبط با آن نیست.

دکتر راضیه یابری یکی از بهترین جراحان گوش تهران در فرایند عمل گوش ،  گرد کردن لاله گوش و کوچک کردن لاله گوش را تحت بی حسی موضعی و در کلینیک مجهز خود انجام می دهند.

 

جراحی گوش - دکتر یابری

 

سوالات متداول

 • آیا بعد از عمل زیبایی گوش اسکار یا جای زخم بر روی پوست باقی خواهد ماند؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم بعد از انجام عمل گوش و بهبودی کامل یک جای زخم باریک پشت گوش شما به جای خواهد ماند. اما از آن جایی که برش های مورد استفاده جراح در پشت گوش و محل تاشدگی طبیعی آن زده می شود به ندرت قابل مشاهده می باشد. از همین رو نیازی به داشتن نگرانی در رابطه با به جا ماندن آثار زخم و بخیه بر روی پوست نیست. بهتر است بدانید اگر نکات مراقبتی را رعایت کنید و از محل زخم خود به خوبی مراقبت کنید هیچ گونه جای زخمی باقی نخواهد ماند.

 • ایا می توان با جراحی گوش لاله ی گوش را کوچک تر کرد؟

طی چند سال اخیر ، درخواست های بسیار زیادی برای کوچک کردن لاله ی گوش ارائه شده است که همین موضوع باعث شده تا این فرایند در میان عموم رواج پیدا کند. اندازه لاله گوش را می توان با انجام یک عمل گوش ساده و کوتاه ، در مطب جراح گوش و با استفاده از بی حسی های موضعی انجام داد.

 • چه مدت باید صبر کنیم تا نتایج جراحی گوش را مشاهده نماییم؟

در پاسخ باید بگویم شما بلافاصله بعد از انجام عمل جراحی زیبایی گوش می توانید شاهد بهبودی فرم و وضعیت گوش های خود باشید. اما با این وجود ممکن است 4 الی 6 هفته طول بکشد تا تورم ، کبودی و قرمزی به طور کامل بهبود پیدا کند و شما بتوانید با خیالی آسوده آن ها را مشاهده کنید و از نتایج به دست آمده خود لذت ببرید. با رعایت نکات مراقبت های بعد از جراحی عمل گوش می توانید مدت زمان بهبودی خود را کاهش دهید.

 • آیا  عمل گوش بر روی شنوایی اثر می گذارد؟

جراحی گوش ،بر روی قسمت خارجی انجام می گیرد و نقش بسیار جزئی در شیوه پردازش صدا توسط گوش دارد. اثر گذاشتن این درمان بر روی شنوایی بسیار نادر می باشد. لازم به ذکر است که دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش تهران دارای دانش و تجربه کافی برای اجتناب از بروز مشکلات ناخواسته ای از این دست بوده و همین امر ریسک چنین عوارضی را به حداقل می رساند.

 • عمل گوش برای چه افرادی مناسب نیست؟

جراحی گوش در تهران برای بیمارانی که گوش آنها به اندازه کامل رشد نکرده است، گزینه درمان مناسبی نمی باشد. اندازه گوش اغلب در 5 سالگی کامل می شود. افرادی که از سلامتی روحی و روانی خوبی برخوردار هستند به طور کل کاندید مناسبی برای انجام این پروسه محسوب می شوند. کودکان زیر 5 سال و افرادی که به استعمال دخانیات اعتیاد دارند برای انجام این پروسه مناسب نمی باشند.

دانلود مقاله : جراحی گوش – PDF