جراحی گوش ، روندی است که اندازه گوش ها را به حد ایده آل رسانده و آن ها را بصورت دائمی در موقعیت نزدیک تر به سر قرار می دهد. جراحی زیبایی گوش در میان تمامی سنین، از کودکان تا افراد بزرگسالی که خواهان اندازه و شکل متناسب تر گوش هستند عمومیت دارد. در صورتی که شما یا فرزندتان نیاز به اتوپلاستی دارید می توانید با مراجعه به دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش در تهران این عمل زیبایی را انجام دهید.

جراحی گوش- دکتر یابری

درباره روند جراحی گوش و مزایای آن

 • روند عمل زیبایی گوش برای بیمارانی که بصورت ژنتیکی دارای گوش های بزرگ یا فاصله دار از سر هستند مفید است. اتوپلاستی می تواند بطور همزمان، اندازه گوش ها را کاهش داده و زاویه آن ها را نسبت به سر اصلاح نماید.
 • قبل از جراحی عمل گوش، گوش تمیز شده و بی حسی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. بر حسب دامنه روند، بیمار گاهی تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.
 • برشی در پشت گوش برای دسترسی به غضروف گوش ایجاد می شود. سپس غضروف برداشته شده و برای ایجاد اندازه کوچک تر شکل داده می شود. اگر مقدار قابل ملاحظه ای غضروف برداشته شود، دکتر جراحی زیبایی گوش تهران ، پوست اضافی را نیز بر می دارد. وقتی اندازه ایده آل بدست آمد، زاویه گوش نسبت به سر، در موقعیت نزدیکتر به آن اصلاح می شود. برش ها بسته شده و ناحیه درمان پانسمان می شود.
 • هدف اصلی عمل جراحی گوش ، شکل دادن مجدد دائمی به گوش ها با دستکاری غضروف پشت گوش به منظور عقب کشیدن این اندام و کاهش برجستگی آن می باشد.

جراحی گوش

مشاوره جراحی گوش

اگر فکر می کنید عمل گوش می تواند به شما کمک کند، یک جلسه ملاقات و مشاوره با پزشک برای شما هماهنگ می شود. در طول مشاوره جراح اتوپلاستی تهران از الزامات لازم برای داوطلبی شما اطمینان حاصل کرده و گوش های شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. اگر بهترین دکتر جراحی زیبایی گوش تهران تشخیص دهد که این گزینه درمان خوبی برای شما است، فرصت کسب اطلاعات درباره روند و دوره ریکاوری و نیز پاسخ به سوالات شما درباره عمل در اختیارتان قرار داده می شود.جراح درباره فرایند با شما صحبت کرده و توصیه های صادقانه ای را درباره اهداف جلسه ارائه می نماید.

بلافاصله بعد از جراحی گوش توسط دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش تهران

مشکلاتی که می توان با جراحی زیبایی گوش برطرف کرد!!

 • اصلاح گوش بیرون زده یا گوش برجسته:

یکی از مهم ترین ناهنجاری های که با استفاده از جراحی گوش  می توان آن ها را برطرف کرد برجسته بودن گوش یا اصلاح بیرون زدگی می باشد. این عارضه نوعی ناهنجاری غیره معمول است که به دلیل زیاد بودن ارتفاع دیواره های عقبی گوش باعث ایجاد فاصله میان سر و گوش می شود که در نهایت لاله گوش به سمت بیرون آمده و بر آمده می شود. به بیانی دیگر لاله ی گوش در فاصله 2 سانتی متری از سر ثرار می گیرد در حالی که این قاصله باید کمتر از 1 سانتی متر باشد. به این نوع عارضه در اصلاحات عامیانه گوش آینه ای یا بلبلی نیز گفته می شود. اصلاح این ناهنجاری هیچ ارتباطی با شنوایی شما نداشته و تنها باعث بهبود فرم آن می شود. برای درمان چنین مشکلی بهتر است به یک دکتر مجرب و متبحر اتوپلاستی در شهر محل زندگی خود مراجعه نمایید.

 • بهبود فرم گوش استال یا اشتال :

در این نوع گوش ها اگر به قسمت بالایی گوش دقت کنید یک برآمدگی واضح را خواهید دید که کمی حالت تیزی و برجسته دارد.

 • گوش سر پوشی :

اگر به گوش های که به این مشکل دچار هستند کمی دقت کنید خواهید دید که در قسمت بالایی لاله گوش یا همان مارپیچ حاشیه بالایی لاله گوش به طرف پایین تا خورده است و مانند یک سرپوش به سمت پایین خم شده است. این نوع گوش ها نیاز به انجام عمل گوش توسط یک دکتر جراحی زیبایی گوش در تهران دارند.

 • گوش فنجانی شکل :

حالتی است که مارپیچ پایینی و قسمت نرمی گوش به سمت بالا فشرده شده اند و ممکن است بر روی یک دیگر یا به سمت سر خم شده باشند و حالتی شبیه به فنجان در گوش ایجاد کرده باشند. در چنین حالاتی قسمت میانی لاله گوش شکل طبیعی به خود دارد و در موقعیت درستی قرار گرفته است.

 • پایک حلزون :

یکی دیگر از مشکلات ظاهری گوش که با استفاده از جراحی گوش قابل درمان و برطرف شدن می باشد پایک حلزونی می باشد. در این عارضه پایک حلزونی شکل گوش ، برجسته و برآمده می شود و به طور کاملا قابل مشهود حفره گوش یا لاله را از وسط به دو بخش تقریبا مساوی تقسیم می کند.

 • گوش مخفی :

یک نوع نقظ ظاهری قابل مشهود در لاله گوش می باشد که به دلیل رخ داد آن قسمت بالایی گوش تا حد بسیار زیادی در زیر پوست کنار سر مخفی شده است و باعث کاهش زیبایی ظاهری فرد می شود.

 • گوش تنگ یا جمع شده :

جراحی گوش تنگ به حالتی گفته می شود که در ظاهر گوش به صورت همزمان چند ایراد مختلف وجود داشته باشد و به این علت مارییچ لبه گوش خم شده ، چروک داشته باشد یا شیار های آن به مقدار بسیار زیادی جمع شده باشد. به طور کلی در صورتی که بیشتر از دو یا سه دفورمیتی در گوش وجود داشته باشد و مارپیچ گوش خم شده باشد و شیار گوش را تنگ نماید ، گوش جمع شده یا تنگ گفته می شود که با عمل گوش قابل درمان می باشد.

 • وجود شکاف در ناحیه لاله گوش:

با انجام عمل زیبایی گوش می توان شکافی که به دلیل پاره شدن لاله گوش به وجود آمده است را درمان کرد.

جراحی گوش

اقدامات قبل از جراحی زیبایی گوش

 • از گرفتن حمام آفتاب 2 هفته قبل از عمل گوش خودداری کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون 2 هفته قبل از جراحی گوش اجتناب نمایید.
 • سیگار کشیدن را 4 هفته قبل و بعد از اتوپلاستی ترک کنید.
 • 2 روز قبل از عمل کردن گوش الکل ننوشید.
 • بلافاصله بعد از درمان، در ناحیه جراحی شده درد، تورم و بی حسی را تجربه خواهید کرد.

داوطلبین مناسب برای عمل گوش

 • کودکانی که دارای وضعیت سلامت خوب بوده و فاقد بیماری تهدید کننده زندگی یا عفونت های گوش مزمن درمان نشده هستند. حداقل سن برای انجام این جراحی 5 سالگی است که غضروف گوش برای درمان، به اندازه کافی پایدار شده است.
 • همچنین نوجوانان و بزرگسالان دارای سلامت عمومی خوب که به بیماری یا موقعیت سلامت خطرناکی که بتواند بهبود را دچار مشکل کند مبتلا نمی باشند نیز داوطلب خوبی برای جراحی گوش به شمار می آیند.

زیبایی گوش بدون جراحی ؟؟

گوش های بیرون زده یا برجسته از جمله ناهنجاری های شایع گوش هستند که می توان آن ها را به راحتی با انجام اتوپلاستی اصلاح و درمان کرد. کودکانی که گوش های بیرون زده دارند ، در اغلب موارد در زمان حضور در مدرسه مورد تمسخر و آزار و اذیت قرار می گیرند که این خود آسیب های روانی زیادی را متحمل می شود. از آنجایی که کودک سن زیادی ندارد والدین از انجام عمل جراحی و ایجاد برش بر روی پوست و قرار گرفتن تحت بیهوشی هراس دارند. همین مورد نیز باعث می شود تا به دنبال راهکاری باشند که بدون انجام جراحی گوش ، زیبایی را به گوش ها بازگردانند. به همین منظور این سوال به وجود می آید که آیا غیر از جراحی روشی برای باز گرداندن زیبایی گوش ها وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم به جز عمل جراحی روشی دیگری نیز وجود دارد که طی انجام آن نیازی به ایجاد برش بر روی گوش نیست و تنها از بخیه برای سنجاق کردن گوش ها به عقب استفاده می شود. این بخیه های مخصوص در گوش ها بافته می شوند و به طور دائم در جای خود باقی خواهند ماند. بخیه های که طی این تکنیک استفاده می شود قابل مشاهده و لمس نیستند و بیماران می توانند از آن ، انتظار مشاهده نتایج فوری داشته باشند. البته لازم به ذکر است که انجام این روش نتایجی دائمی ندارد ، چرا که ممکن است بر اثر ضربه یا انجام یک حرکت ناگهانی بخیه ها پاره شوند و گوش به حالت اول باز گردد. از همین رو جراحان گوش و زیبایی توصیه می کنند از جراحی گوش برای بازگرداندن زیبایی گوش ها و درمان برجسته بودن آن ها استفاده کنند.

جراحی گوش در تهران - دکتر یابری

استفاده از چسب گوش برای کوچک کردن گوش

یکی دیگر از روش های درمان برجسته بودن گوش ها به طور موقت استفاده از چسب گوش می باشد. در رابطه با عملکرد چسب های مخصوص گوش و داشتن نتایجی همچون جراحی گوش شک و تردید زیادی وجود دارد. این چسب ها با شعار چسب کوچک کننده گوش ها بدون جراحی یا فرم دهنده گوش ها به بازار ارائه می شوند. این چسب ها به صورت نامرئی می باشند و بدون ایجاد مشکل خاصی ، می توانند برای مدت زمان کوتاهی مشکل شما را برطرف کنند. لازم به ذکر است ، اگر چه که این چسب ها نامرئی و قابل مشاهده نمی باشند ، اما از فاصله نزدیک قابل رویت می باشند و این مسئله جلوه خوبی در پی نخواهد داشت. همانطور که اشاره شد ، چسب های گوش ، صرفا به صورت موقتی می تواند فرم گوش ها را بهبود بخشد و پس از آن با برداشتن آن ها از روی گوش ، شاهده بازگشت گوش ها به موقعیت قبلی خود خواهید بود. از همین رو بهتر است در خصوص استفاده از آن ها با جراح گوش صحبت کنید و از او مشاوره دریافت کنید.

جراحی گوش دو طرفه

بسیاری از افراد به دلیل برخورداری از مشکلات مادرزادی و در اثر بروز یک اتفاق ناگوار یکی از گوش هایشان با ناهنجاری های مختلفی مواجه می شود. مشکلات زیبایی مانند یکسان نبود گوش ها و موقعیت های قرار گیری نامناسب معمولا به عمل کردن هر دو گوش نیاز دارد و با جراحی زیبایی گوش ، بازسازی و تغییر شکل گوش انجام می شود. عمل زیبایی گوش دو طرفه مانند همان عمل اتوپلاستی گوش یک طرفه یا یک گوش به تنهایی می باشد با این تفاوت که بهترین جراح گوش تهران علاوه بر موقعیت قرار گیری باید یکسان سازی و قرینگی را به طور که گوش ها با سر و یک دیگر هماهنگی های لازم را داشته باشند ، انجام می شود. دوره نقاهت بعد از جراحی گوش دو طرفه نسبت به دیگر پروسه ها بیشتر بوده و علائمی همچون خارش و درد در آن افزایش پیدا می کند. از آنجایی که طی انجام این جراحی باید موقعیت قرار گیری و سایز گوش ها نسبت به یک دیگر تغییر پیدا کند بهتر است از یک دکتر جراحی زیبایی گوش ، مجرب و متبحر کمک بگیرید.

سن مناسب برای اتوپلاستی

یکی از مهم ترین سوالاتی که در این زمینه مطرح می شود این است که سن مناسب برای این سوال چقدر است؟ اگر سن ما بالا تر از 30 سالگی باشد می توانیم عمل گوش را انجام دهیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال خانم دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش تهران این چنین پاسخ می دهند که سن مناسب برای انجام جراحی گوش به طور کلی 5 الی 6 سالگی می باشد اما با این وجود افراد می توانند در سنین بالاتر نیز اقدام به انجام این فرایند کنند و بهترین و مطلوب ترین نتایج به دست آورند. اما به یاد داشته باشند که از آنجایی که سن رشد به پایان رسیده این احتمال وجود دارد تا گوش ها به حالت قبل خود باز گردند. از همین رو توصیه می شود این پروسه در سنین کودگی انجام شود.

عمل کوچک کردن لاله و نرمه گوش با بی حسی کامل در تهران

کوچک کردن گوش

برخی از افراد ، از بزرگ بودن سایز گوش های خود یا بیرون زدگی بیش از حد آن ها و دیگر موارد از این دست قبیل ، ناراضی هستند و از همین رو معمولا به دنبال یافتن راهی برای کوچک کردن گوش خود هستند. اگر چه که در اینترنت و فضا های مجازی ، می توانید روش های مختلفی برای کوچک کردن گوش های خود پیدا کنید ، اما بهتر است بدانید که جراحی گوش که در علم پزشکی به آن اتوپلاستی گفته می شود ، یکی از موثر ترین و بهترین گزینه ها برای رهایی شما از این مشکل می باشد و نتایج آن مادام العمر ماندگار خواهد بود. بهتر است بدانید تغییر فرم و موقعیت گوش ها نیاز به اعمال تغییراتی تخصصی و ظریف بر روی غضروف گوش دارد که همین مسئله باعث می شود روش های غیر از عمل گوش هرگز قادر به تحقق تغییرات زیاد و خلق گوشی زیبا و متناسب با چهره شما نمی باشد. در نتیجه روش های غیر از جراحی برای کوچک کردن گوش ها نمی توانند تاثیری زیاد بر روی تغییر شکل ظاهری گوش های شما ایجاد کند و عملا هیچ گونه کارایی ندارند. بهتر است بدانید کوچک کردن گوش با استفاده از روش هایی همچون لیفت نخ ، ماساژ و چسب گوش و غیره تماما بی اثر بوده و تنها دروغی است از سو کلاهبرداران و در صورت انجام ممکن است با مشکلات جدی و خطرناکی رو به رو شوید. پس بهتر است سلامتی خود را در اولویت قرار دهید ، به آن اهیمت دهید و انجام هر نوع روش به ظاهر درمانی برای کوچک کردن گوش های تان خودداری کنید. اگر از درد جراحی گوش می ترسید یا فکر می کنید با انجام عمل زیبایی گوش ممکن است شنوایی خود را از دست بدهید ، بهتر است ادامه این مقاله را با دقت بخوانید و برای درمان مشکلات خود و کسب اطمینان به بهترین و متبحر ترین جراح اتوپلاستی ، مراجعه نمایید.
قابل ذکر است که لازمه به دست آوردن بهترین و مطلوب ترین نتایج از عمل گوش ، داشتن اطلاعات کافی در این رابطه و مراجعه به یک دکتر جراحی گوش مجرب ، متبحر و متخصص می باشد.

جراحی کوچک کردن گوش ها چه مزیتی دارد ؟

کوچک کردن گوش ها با جراحی زیبایی گوش تمامی مزیت های عمل زیبایی گوش را در بردارد. به عنوان مثال دوره نقاهت و پاسخ دهی عمل گوش بسیار کوتاه تر از روش های دروغین دیگر می باشد و فرد حتی بعد از عمل و برداشتن پانسمان از روی گوش های خود می تواند نتایج دائمی را با کمی تورم مشاهده کند. انجام عمل کوچک کردن گوش به دلیل تاثیر شگفتی که بر روی ظاهر گوش ها و چهره فرد دارد باعث افزایش اعتماد به نفس زیباجو می شود. پس اگر به دنبال مزایای بزرگ عمل کوچک کردن گوش های خود هستید ، به دنبال یک پزشک مجرب در زمینه اتوپلاستی بگردید. به طور کل جراحی گوش دارای مزایای زیر می باشد که عبارت اند از:

 • شکل گوش بهبود می یابد.
 • تناسب این اندام با صورت اصلاح می شود.
 • اعتماد به نفس در فرد بالا می رود.
 • یک تکنیک درمان کم خطر است.
 • نتایج حاصل از درمان دائمی می باشد.

جراحی گوش- دکتر یابری

دوره ریکاوری بعد ازاتوپلاستی به چه صورت می باشد ؟

 • هنگامی که به منزل باز می گردید ، گوش های شما را پانسمان می کنند،جراح در خصوص چگونگی نگه داری از پانسمان ها به شما دستورالعمل هایی را برای مراقبت بعد از جراحی گوش ارائه خواهد داد. این دستورالعمل ها را باید به هنگامی بیداری و در زمان خواب رعایت نمایید تا مشکلی از این بابت تا به هنگام بهبودی کامل برای شما به وجود نیاید.
 • پس از برداشتن بانداژها نیز پزشک استفاده از نوعی هدبند را به افراد توصیه خواهد کرد.استفاده از آن به خصوص به هنگام خواب بسیار ضروری می باشد.این موضوع از به جلو کشیده شدن گوشها به هنگام خواب جلوگیری می نماید.
 • اسکارهایی که در نتیجه جراحی زیبایی گوش در پشت گوش ها وجود دارد به مرور زمان کمرنگ شده و به طور کلی بهترین دکتر عمل گوش تهران این بخیه ها را مابین چین های گوش زده تا کاملا پنهان باشند.
 • تا هنگامی که در دوره نقاهت از جراحی گوش به سر می برید از لباسهایی استفاده نمایید که دکمه دارند و بسیار آسانتر پوشیده می شوند.
 • در هفته اول بعد از روند اتوپلاستی ، ترشح ماده تیره غلیظ به همراه خون طبیعی می باشد که باید با محلول پراکسید تمیز شود.
 • فعالیت های سنگین مثل شنا و ورزش تا زمان بهبود گوش ها باید مورد اجتناب قرار گیرد.
 • بعد از عمل گوش تا 2 هفته فین نکنید؛ این کار باعث ایجاد فشار بر روی گوش ها شده و برای بیمار دردناک خواهد بود.

فیلم جراحی گوش در تهران بدون بیهوشی با دکتر راضیه یابری

آیا برای انجام اتوپلاستی یافتن بهترین جراح گوش اهمیت دارد؟

یافتن یک پزشک که در زمینه انجام جراحی زیبایی گوش تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد و تمامی فعالیت های او بر روی عمل گوش متمرکز باشد ، امری الزامی محسوب نمی گردد اما یک حسن حساب می شود. چرا که جراح انتخابی شما باید بتواند ناهنجاری ها یا آسیب دیدگی های گوش شما را درمان کرده و در زمینه خلق آثاری زیبا ، متقارن و بدون نقص مهارت داشته باشد. بسیاری از جراحان زیبایی وجود دارند که جراحی گوش را انجام می دهد اما این به این معنی نیست که این پزشکان در نوع عملی که شما نیاز دارید تخصص کافی دارند و می توانند نتایجی خوب و مطلوب برای شما خلق کنند. پزشکانی که در حوزه جراحی صورت صاحب تخصص هستند می توانند اتوپلاستی را بر یک مبنای معین انجام داده و آموزش های ویژه ای را در این خصوص دریافت کنند. در نهایت نیز بیماران باید برای انتخاب جراح ، خود به صورت شخصی با جراح گوش خود ملاقات داشته باشند تا انتظارات خود را در این زمینه بیان سازند.

مدل دادن به مو ها بعد از اتوپلاستی

از انجایی که در طول روند جراحی زیبایی گوش ، برش ها در موقعیت های استراتژیک در پشت گوش شما ایجاد می شوند ، بعد از بهبود زخم ها نیازی نیست در رابطه با به جا ماندن اثار زخم و بخیه نگران باشید و اصلا نیازی نیست به دنبال مدل موی خاصی باشید تا با استفاده از آن ها گوش خود را بپوشانید. بنابراین با سپری شدن روند بهبودی بعد از جراحی گوش مو های خود را به هر مدل که تمایل دارید حالت دهید و حتی آن ها را از پشت ببندید ، چرا که به سخی زخم ها قابل مشاهده می باشند. بهتر است بدانید برش ها در ناحیه ای ایجاد می شوند که برای مشاهده آن ها باید گوش خود را خم کنید.

عوارض جراحی گوش

آیا عمل زیبایی گوش برای بیمار عوارضی به همراه دارد؟ آیا ممکن است بعد از جراحی گوشمان به حالت اولیه خود باز گردد؟ این ها سوالات شایعی هستند که عمدتا افراد متقاضی جراحی زیبایی گوش از پزشکان و جراحان گوش می پرسند و به دنبال پاسخی درست برای آرامش خیال خود و اطمینان پیدا کردن به نتیجه جراحی می باشند. در این خصوص باید اظهار داشت که هر نوع عمل جراحی که با استفاده از تیغ و برش جراحی ، انجام شود ، به طور حتم با خود مشکلاتی را همراه دارد. اما برخی از این مشکلات معمولی و طبیعی هستند و به دلیل واکنش بدن رخ می دهند و برخی دیگر به دلیل کم تجربه بودن پزشک یا عدم رعایت نکات مراقبتی توسط بیمار به وجود می آیند. پس به همین منظور می توان گفت در صورتی که متقاضی عمل زیبایی گوش را توسط یکی از بهترین و متبحر ترین جراحان گوش تهران یا شهر محل زندگی خود انجام دهد و در نهایت نکات مراقبتی را رعایت کند ، تنها با تورم ، کبودی و احساس کمی درد رو به رو می شود که این عوارض به دلیل واکنش بدن در مقابل تغییرات اعمال شده بر روی بدن به وجود می آید و به مرور زمان  به صورت خود به خود از بین می رود. اما در غیر این صورت باید احتمال بروز عوارض زیر را در نظر داشته باشید.

 • بازگشت پذیری : باید متذکر شویم ، که عوارض این فرایند زیبایی نادر است ، ولی شایع ترین آن ها ، بازگشت پذیری است که البته با ترمیم دوباره آن قابل اصلاح می باشد. این عارضه معمولا به دلیل نابخرد بودن پزشک و عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی گوش توسط بیمار رخ می دهد.
 • درد در پشت گوش : یکی از عوارض نادر جراحی زیبایی گوش ، درد پشت گوش یا درد عمل زیبایی لاله گوش می باشد.
 • حساسیت به دارو های بیهوشی : لازم به گفت است که عمل جراحی گوش با بی حسی موضعی نیز قابل انجام است و پزشک پیش از انجام عمل جراحی ، شرایط جسمانی و پزشکی شما را بررسی خواهند کرد. از همین رو احتمال رخ داد این عارضه بسیار کم می باشد. بهتر است در جلسه مشاوره با پزشک خود در خصوص دارو های مصرفی و همچنین حساسیت های خود صحبت کنید تا اقدامات لازم را انجام دهد.
 • خونریزی در موضع عمل
 • بروز عفونت در ناحیه جراحی شده به دلیل عدم رعایت بهداشت ناحیه تحت درمان
 • غیر قرینه شدن گوش ها و در نهایت عدم رضایت زیباجو از نتیجه عمل گوش

البته همانطور که در ابتد نیز ذکر شد این عوارض معمولا نادر هستند و جای هیچ نگرانی برای بیمار وجود ندارد. اما این موضوع باعث نمی شود که شما در زمان انتخاب جراح گوش و همچنین مراقبت های بعد از عمل گوش کوتاهی کنید.

نمونه کار های کوچک کردن گوش در تهران توسط دکتر یابری

 ✔ نتیجه گیری 👂

به طور کلی عمل گوش با تغییر شکل در گوش ها ، می تواند موجب شود که کیفیت زندگی افراد بالاتر برود . اشخاص یا کودکانی که تحت عمل زیبایی گوش قرار می گیرند اعتماد به نفس خود را مجددا به دست می آورند و می توانند با اعتماد به نفس و با رضایتی کامل از نتیجه جراحی زیبایی گوش در گردهمایی ها شرکت کنند.
در صورتی که نیاز به انجام جراحی گوش دارید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که مراجعه به بهترین متخصص گوش، حلق و بینی تهران می تواند نتیجه ای بسیار خوب را برای شما به ارمغان بیاورد البته به این شرط که در انتخاب وی دقت کنید و نمونه جراحی های وی اتوپلاستی را در اینستاگرام ، آپارات و وب سایت و غیره به وضوح مشاهده نمایید.

نمونه کار دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش تهران

هزینه جراحی گوش

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که در زمینه عمل زیبایی و درمانی گوش مطرح است در رابطه با هزینه آن می باشد. اغلب افراد بنا بر هزینه ای پزشک معالج از آن ها دریافت می کند ، پزشک را انتخاب کرده و عمل جراحی را به دست آن ها می سپارد. اما باید بگویم که انتخاب یک پزشک بر اساس هزینه کاری غیر منطقی و نادرست است چرا که عوامل بسیار زیادی بر روی هزینه نهایی پروسیجر مورد نظز تاثیر می گذارند. از جمله فاکتور های تعیین کننده قیمت عمل گوش می توان به مواری مانند موقعیت قرارگیری مطب ، میزان پیچیدگی عمل جراحی ، میزان تبحر و تجربه پزشک ، هزینه بیمارستان یا کلینیک درمانی ، دستمزد جراح اتوپلاستی و کادر درمان و غیره بستگی دارد. لازم است بدانید که مراقبت های بعد از جراحی گوش انجام دهید ، آزمایشاتی که نیاز است پیش از عمل انجام داده و پزشک خود تحویل دهید نیز در تعیین هزینه نهایی جراحی زیبایی گوش موثر بوده و می تواند باعث افزایش یا کاهش هزینه های نهایی شود. از همین رو توصیه می شود تا به صورت حضوری به پزشک انتخابی خود مراجعه کنید تا وی پس از انجام معاینات هزینه نهایی را اعلام کند.

سوالات متداول

 • آیا بعد از عمل اتوپلاستی اسکار یا جای زخم بر روی پوست باقی خواهد ماند؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم بعد از انجام عمل گوش و بهبودی کامل یک جای زخم باریک پشت گوش شما به جای خواهد ماند. اما از آن جایی که برش های مورد استفاده جراح در پشت گوش و محل تاشدگی طبیعی آن زده می شود به ندرت قابل مشاهده می باشد. از همین رو نیازی به داشتن نگرانی در رابطه با به جا ماندن آثار زخم و بخیه بر روی پوست نیست. بهتر است بدانید اگر نکات مراقبتی را رعایت کنید و از محل زخم خود به خوبی مراقبت کنید هیچ گونه جای زخمی باقی نخواهد ماند.

 • ایا می توان با جراحی گوش لاله ی گوش را کوچک تر کرد؟

طی چند سال اخیر ، درخواست های بسیار زیادی برای کوچک کردن لاله ی گوش ارائه شده است که همین موضوع باعث شده تا این فرایند در میان عموم رواج پیدا کند. اندازه لاله گوش را می توان با انجام یک عمل  جراحی کوتاه ، در مطب پزشک و با استفاده از بی حسی های موضعی انجام داد.

 • چه مدت باید صبر کنیم تا نتایج جراحی گوش را مشاهده نماییم؟

در پاسخ باید بگویم شما بلافاصله بعد از انجام عمل جراحی زیبایی گوش می توانید شاهد بهبودی فرم و وضعیت گوش های خود باشید. اما با این وجود ممکن است 4 الی 6 هفته طول بکشد تا تورم ، کبودی و قرمزی به طور کامل بهبود پیدا کند و شما بتوانید با خیالی آسوده آن ها را مشاهده کنید و از نتایج به دست آمده خود لذت ببرید. با رعایت نکات مراقبت های بعد از جراحی اتوپلاستی می توانید مدت زمان بهبودی خود را کاهش دهید.

 • آیا  عمل گوش بر روی شنوایی اثر می گذارد؟

جراحی گوش ،بر روی قسمت خارجی انجام می گیرد و نقش بسیار جزئی در شیوه پردازش صدا توسط گوش دارد. اثر گذاشتن این درمان بر روی شنوایی بسیار نادر می باشد. لازم به ذکر است که دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش تهران دارای دانش و تجربه کافی برای اجتناب از بروز مشکلات ناخواسته ای از این دست بوده و همین امر ریسک چنین عوارضی را به حداقل می رساند.

 • اتوپلاستی برای چه افرادی مناسب نیست؟

جراحی گوش برای بیمارانی که گوش آنها به اندازه کامل رشد نکرده است، گزینه درمان مناسبی نمی باشد. اندازه گوش اغلب در 5 سالگی کامل می شود.