جراحی بینی ، عملی است که تغییراتی را از منظر زیبایی و درمانی در بینی ایجاد می نماید و امروزه یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی قلمداد می شود. تمرکز آن، تغییر شکل بینی و بهبود دادن وضعیت تنفس از طریق صاف کردن دیواره داخلی بینی و رفع انحراف سپتوم که باعث دشوار شدن تنفس شده است، می باشد. دکتر راضیه یابری  بهترین جراح بینی در تهران ، انواع خدمات زیبایی و درمانی از جمله پروسه جراحی کردن بینی را ارائه می نماید.

 

 

عمل بینی برای تغییر اندازه، شکل و تناسبات بینی شما و درمان بدشکلی های ناشی از آسیب دیدگی، نواقص مادرزادی و مشکلات تنفسی انجام می شود.بخش بالایی ساختار بینی، استخوان و بخش تحتانی آن، غضروف می باشد. عمل دماغ می تواند استخوان، غضروف، پوست و هر سه را تغییر دهد.در زمان برنامه ریزی برای جراحی زیبایی بینی ، جراح رینوپلاستی دیگر ویژگی های صورت را نیز در نظر می گیرد. اگر شما داوطلب خوبی برای جراحی دماغ باشید، بهترین دکتر جراحی بینی در تهران ، برنامه سفارشی را برای شما طراحی می کند.

اهداف عمل بینی

برخی از افراد نسبت به شکل بینی و ظاهر خود حساسیت دارند و در پی انجام روشی هستند که با استفاده از آن ها شکل ظاهری خود را بهبود بخشند. گاهی نیز ممکن است افرادی متقاضی عمل دماغ داشته باشند که دچار ناراحتی یا مشکلات تنفسی ناشی از آسیب دیدگی با نقص ساختاری هستند. در ایران اکثر مراجعین در خواست عمل زیبایی بینی را دارند ولی به صورت کلی جراحی بینی برای رسیدن به اهداف زیر انجام می پذیرد.

 • باریک نمودن استخوان بینی
 • کوچک یا بزرگ کردن سوراخ های بینی
 • بلند یا کوتاه کردن طول بینی
 • ایجاد تغییر در زاویه میان لب بالا و بینی
 • انجام عمل ترمیمی بینی و بهبود شکل ظاهری
 • اصلاح تیغه میانی بینی یا جراحی انحراف بینی
 • برطرف ساختن و درمان پولیپ و تورم بافت های داخلی بینی

بهتر است بدانید که نوع پوست شما مهم ترین فاکتور در تعیین نتیجه عمل زیبایی بینی می باشد و باید حتما به پزشکی مجرب و متبحر مراجعه نمایید.

عوامل تاثیر گذار بر روی نتایج جراحی بینی

عوامل متعددی در نتایج حاصل از عمل های زیبایی صورت به خصوص عمل زیبایی بینی تاثیر گذار هستند که افراد برای داشتن رضایت از نتیجه عمل بینی باید به این عوامل توجه کنند. این فاکتور ها عبارت اند از:

 • جراح بینی : هر چه میزان تجربه و تبحر بهترین جراح زیبایی بینی ، در انجام عمل های زیبایی بینی بیشتر باشد ، احتمال دستیابی به بهترین و مناسب ترین نتیجه از عمل بیشتر خواهد بود.
 • نوع بینی : نوع بینی شما نیز در فرم نهایی بعد از جراحی زیبایی بینی تاثیر بسیار مهم و زیادی دارد. به طوری که بینی های گوشتی را تنها می توان به فرم طبیعی جراحی کرد در حالی که بینی های استخوانی قابل جراحی به هر دو فرم طبیعی و فانتزی هستند.
 • ویژگی های صورت فرد : اشخاص باید در زمان انتخاب فرم بینی خود به ویژگی های صورت و همچنین سلایق و علایق خود دقت کنند و هدف خود را از انجام عمل جراحی بینی تعیین کنند. بدیهی است بینی فانتزی با صورتی که اجزای آن درشت است در تناسب نبوده و در صورت عمل بینی فانتزی نتیجه دست آمده مورد رضایت شخص نخواهد بود.

 

جراحی بینی-دکتر یابری

 

بهترین سن برای عمل بینی در تهران

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد در رابطه با عمل زیبایی بینی می پرسند این که آیا عمل بینی محدودیت سنی خاصی دارد؟ در چه سنی می توان جراحی بینی را انجام داد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که بهترین سن برای جراحی کردن بینی زمانی است که فرد به بلوغ جسمی و روانی رسیده باشد و از سن جوانی و شادابی پوستش نیز فاصله بسیار زیادی نگرفته باشد. با توجه به اینکه تمایل به زیبایی و زیبا تر شدن در همه افراد وجود دارد این امکان وجود دارد تا افراد در سنین پایین تر متقاضی انجام آن باشند. اما لازم است بدانید که بیشتر درخواست ها و تصمیمات جوانان به خصوص در سنین بلوغ از سر احساسات بوده و بیشتر آنان به دلیل افزایش اعتماد به نفس اقدام به انجام جراحی بینی می کنند. لازم است بدانید جوانانی که به دلیل حضور در سن رشد تصمیم به عمل بینی می گیرند پس از گذراندن این دوره زمانی از تصمیم خود پشیمان می شوند و درخواست عمل ترمیمی می کنند. از طرفی دیگر بینی و اجزای صورت نیز همانند سایر اعضای بدن در حال رشد می باشد و مادامی که این فرایند ادامه داشته باشد ، انجام عمل بینی منطقی و عقلانی نیست.

چرا که بی توجهی به این مسئله و انجام جراحی بینی در تهران پیش از پایان رشد ، نتیجه ای معکوس در پی دارد و نتایج به مرور زمان با رشد بینی دست خوش تغییرات منفی قرار می گیرید و عمدتا نیاز است تا جراحی ترمیمی بینی انجام گیرد. به همین دلیل می توانیم بگویم بهترین سن برای عمل کردن بینی زمانی است که فرد به بلوغ رسیده باشد و سن فرایند رشد بدن خاتمه یافته باشد که این سن در خانم ها 16 سالگی و در آقایان 18 سالگی می باشد.

 

جراحی بینی

 

فواید عمل بینی

جراحی بینی همانطور که با اهداف متفاوتی توسط افراد انجام می شود ، می تواند برای هر شخصی مزیت های متفاوتی داشته باشد. در ادامه این قسمت از مقاله از سایت دکتر یابری بهترین دکتر عمل بینی در تهران به شرح مختصری از آن ها می پردازیم. از همین رو برای آگاهی بیشتر از فواید عمل زیبایی بینی با ما همراه باشید.

 • رفع عیوب ظاهری و ایجاد تعادل طی جراحی بینی

در برخی از موارد ممکن است بینی به دلیل انحراف ، ظاهری نامطلوب و ناپسند به چهره دهد. ظاهر منحصر به فرد بینی نیز ممکن است موجب ایجاد عدم تعادل میان بینی و صورت شود. یک شخص مشهور ممکن است به دلیل شکل خاص بینی اش معروف شود و به همین خاطر هیچ گاه به فکر ایجاد تغییر و عمل کردن بینی خود نیافتند. چرا که مشخصه های بینی آن ها ویژگی های است که به واسطه آن در میان مردم شناخته و مشهور شده اند. با این وجود برخی از آنان نیز تمایلی به حفظ عیوب ظاهری خود ندارند و فکر می کنند که بینی بزرگ یا کج می تواند مشکلی باشد که تعادل چهره آنان را بر هم بزند ، از همین رو اقدام به انجام عمل بینی می کنند. با توجه به این که هر شخصی در رابطه با معیار های زیبایی نظری متفاوت دارد و ممکن است عده ای از وجود عیوب ظاهری بینی مانند انحراف ، گوشتی بودن ، بزرگ بودن یا قوز دار بودن آن ناراضی باشند می توان گفت یکی از مزیت های جراحی بینی در تهران حفظ تعادل میان اجزای صورت و ایجاد زیبایی منحصر به فرد دانست.

 • بهبود جریان تنفسی

ساختار های متفاوت درون بینی می توانند در به وجود آمدن مشکلات تنفسی از راه بینی سهم بسیار بزرگی داشته باشند. ایجاد ضربه در زمان انجام فعالیت های ورزشی یا بروز حوادثی همچون تصادف یا اختلالات ماد زادی می توانند موجب ایجاد انحراف و شکستگی در تیغه میانی بینی فرد شوند ؛ جراحی بینی برای افرادی که به این مشکلات دچار هستند حکم یک درمان را داشته و مزیت آن بهبود وضعیت تنفسی فرد می باشد. در چنین افرادی نه تنها نواقص ظاهری که بر اثر انحراف تیغه میانی بینی به وجود آمده است برطرف می شود ، بلکه مشکلات تنفسی که باعث ازار و اذیت شدن فرد شده است را می توان رفع نمود.

 • افزایش اعتماد به نفس

زمانی که بر روی بینی فرد یک مشکل ظاهری  کاملا مشهودی وجود داشته باشد ، حتی اگر مشکلی در تنفس فرد ایجاد نکند ، باید عمل بینی صورت پذیرد. چرا که افرادی که دارای مشکلات ظاهری همچون بزرگی ، کج بودن یا قوز دار بودن هستند اغلب از حضور در محافل خودداری می کنند. برای این افراد جراحی زیبایی بینی با هدف افزایش زیبایی صورت می گیرد که مزیت آن علاوه بر افزایش زیبایی ، افزایش اعتماد به نفس می باشد. البته پیش از انجام جراحی بینی در تهران نیاز است تا با پزشک به خوبی صحبت کنید تا او از هدف شما آگاه شود. همچنین از جراحی زیبایی بینی نتایجی منطقی و درست داشته باشید.

خطرات ناشی از رینوپلاستی

مثل هر جراحی دیگری، جراحی بینی نیز خطراتی به همراه دارد:

 • خونریزی
 • عفونت
 • واکنش معکوس به بیهوشی
 • بی حسی دائمی در اطراف بینی
 • درد، تغییر رنگ و تورم
 • اسکار
 • سوراخ در سپتوم
 • نیاز به انجام جراحی دیگر

 

 

چگونه برای راینوپلاستی آماده شویم؟

قبل از تعیین زمان باید با بهترین دکتر جراحی بینی در تهران درباره مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده در مناسب بودن استفاده از این تکنیک برای خود گفتگو کنید. این جلسه ملاقات عمدتاً شامل موارد ذیل می باشد:

 • تاریخچه پزشکی شما : پزشک در خصوص انگیزه و اهداف شما از جراحی کردن دماغ و نیز تاریخچه پزشکی تان از قبیل انسداد بینی، جراحی های قبلی و داروهای مصرفی تان سوالاتی را می پرسد.
 • آزمایش فیزیکی : پزشک، آزمایش فیزیکی کاملی را انجام داده و تست های آزمایشگاهی از قبیل تست خون را برای شما تجویز می کند. وی همچنین ویژگی های صورت، داخل و خارج بینی شما را نیز بررسی می کند.
 • عکس : شخصی در مطب پزشک، مسئول گرفتن عکس از بینی شما از زوایای مختلف جهت استفاده برای انجام ارزیابی های قبل و بعد جراحی بینی می باشد. این عکس ها، امکان گفتگوی خاص درباره هدف را نیز فراهم می آورد.
 • بحث درباره انتظارات و توقعات : بهترین دکتر عمل بینی در شمال تهران درباره توقعات و انگیزه خود از جراحی کردن دماغ با شما صحبت می کند.به راحتی درباره خواسته ها و اهدافتان برای انجام این فرآیند، با پزشک صحبت کنید.
 • داروها و غذاها : از مصرف داروهای حاوی آسپرین و ایبوپروفن به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل دماغ ، خودداری کنید. این داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند. از مصرف مکمل های گیاهی نیز خودداری نمایید.
 • اگر سیگاری هستید، آن را ترک کنید؛ سیگار فرایند بهبود بعد از جراحی بینی را کند می کند.

انواع بینی

بینی افراد با توجه به ویژگی هایی که ساختمان آن دارد به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. عمل زیبایی بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم و چربی بینی و همچنین به دلیل ضعیف بودن استخوان ها و غضروف هایش سخت تر از مدل استخوانی است.

فیلم جراحی بینی توسط دکتر راضیه یابری بهترین جراح بینی در تهران

 

نتایجی که عمل بینی با خود به همراه دارد!!

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در جلسات مشاوره بیان می گردد و پزشک و متقاضی در رابطه با آن بحث و گفتگو می کنند این است که فرم بینی من بعد از عمل دماغ به چه شکل است؟ بیشتر افراد تمایل دارند تا فرم نهایی دماغ خود را پیش از انجام عمل جراحی بینی مشاهده کنند یا به صورت تقریبی بدانند که قرار است با چه تغییراتی رو به رو شوند. در رابطه با چنین موضوعی باید بگویم که به طور کلی فرم نهایی بینی به سه دسته تقسیم می شود و بینی شما در نهایت جزو یکی از آن ها قرار می گیرد که شما می توانید بر اساس خواسته ها ، انتظارات و توقعات خود و همچنین تایید پزشک معالجتان یکی از آن ها را انتخاب کنید. چرا که بهترین و مناسب ترین مدل برای جراحی زیبایی بینی شما به چند عامل مختلف از قبیل علایق و سلیقه شما ، فرم چهره و همچنین دانش زیباشناسی دکتر عمل بینی شما بستگی دارد از همین رو نمی توان یک فرم ثابت را برای تمامی بینی ها و تمامی چهره ها در نظر گرفت. مدل های بینی که می توان با انجام عمل زیبایی بینی آن ها را خلق کرد عبارت اند از:

 • فرم طبیعی

در این مدل هیچ تغییر خاصی بر روی بینی به وجود نمی آید و بینی در حالت نچرال و طبیعی خود قرار دارد و تنها بر اساس استاندار ها و ویژگی های اجزای چهره کمی تغییر می کند. به عنوان مثال در این نوع فرم بینی ، فرم و زاویه میان بینی و لب بالا حدودا 90 الی 100 درجه می باشد. نوک این نوع فرم برای جراحی بینی به هیچ عنوان به سمت بالا کشیده نمی شود و پل آن صاف می باشد.

 • مدل نیمه فانتزی

در این فرم ویژگی های هر دو فرم نام برده شده وجود دارد و در نهایت بینی جذاب و زیبا برای افراد به وجود می آیدو در این مدل پل روی بینی نه به اندازه طبیعی صاف است و نه به اندازه فرم فانتزی دارای قوس شدید و سربالا می باشد. بینی های که به این فرم عمل می شوند معمولا جذابیت و زیبایی خاصی را به دنبال دارند.

 • مدل فانتزی

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی همانطور که از نامش پیداست به فرم بینی عروسک ها می باشد. اگر به بینی عروسک ها کمی دقت کنید خواهید دید که بینی بسیار کوچک و سربالا می باشد. محدوده تغییرات و اصلاحاتی که بر روی بینی برای خلق چنین فرمی ایجاد می شود بسیار زیاد و وسیع می باشد. به عنوان مثال نوک بینی تا زاویه 100 الی 105 درجه می باشد. از طرفی به دلیل اینکه طی عمل بینی نوک دماغ کمی به سمت بالا کشیده می شود ، قوس و انحنای روی پل بینی بسیار زیاد می باشد.

 

 

چه فاکتورهایی برای پیدا کردن جراح بینی مهم هستند ؟

انتخاب جراح بینی از جمله مهم ترین فاکتورها است که پیش از هر اقدامی باید انجام دهید .از جمله مهم ترین نکات بررسی بورد و تخصص جراح بینی می باشد . انتخاب یک متخصص گوش ، حلق و بینی بهترین گزینه است.
یک جراح بینی خوب خیلی صریح فرآیند جراحی را به شما توضیح می دهد و در خصوص معایب و مزایا به طور مفصل توضیح خواهد داد. بسیار صبور است و سوالات شما در خصوص جراحی بینی را بی پاسخ نخواهد گذاشت.رضایت زیباجویان از یک جراح خوب و نمونه کارهایی که می توانید در مطب ببنید گواه بر این ماجرا می باشد .
علاوه بر مواردی که گفته شد انتخاب درست بهترین جراح بینی تهران یا شهر محل زندگی تان باعث می شود که عمل بینی اولیه شما با موفقیت انجام شود و در اینده نیازی به برطرف کردن باگ های جراحی نخست در عمل بینی ترمیمی وجود ندارد.

جراحی بینی ترمیمی

عمل بینی ترمیمی و یا ثانویه ، در صورتی انجام می شود که مشکلات پس از رینوپلاستی اولیه ، همچنان در جای خود باقی مانده باشند. با توجه به اینکه عمل بینی توسط یکی از دو تکنیک باز و یا بسته انجام می شود اگر توسط یک جراح بینی متبحر صورت گیرد نتیجه جراحی بینی اولیه شما همچنان مطلوب می باشد و دیگر به رینوپلاستی ترمیمی نیست. اگر بیمار در یافتن یک جراح ماهر و با تجربه دقت کافی را نداشته باشد ممکن است به دلیل مواردی مانند عملکرد نا صحیح تنفس بینی ، کوچکی بیش از حد ، برطرف نشدن ایرادات بینی و غیره اقدام به عمل بینی ترمیمی کند. در صورتی که فرد به هر دلیلی از نتیجه رینوپلاستی خود راضی نباشد و نیاز به ترمیم بینی جراحی شده خود داشته باشد باید این بار با تحقیق و بررسی مناسب یک دکتر جراحی بینی حاذق را انتخاب کند. ترمیم بینی بسیار حساس تر از عمل بینی اولیه می باشد و نیاز به ظرافت و مهارت خاصی دارد. ساختارهای بینی بسیار ظریف هستند بنابراین می توان حدس زد دستیابی به نتایج کانتوری و منطقی طبیعی در این عضو تنفسی تا چه اندازه با اجرای صحیح پروسه عمل بینی می تواند رابطه مستقیم داشته باشد.
فاکتور مهمی که باید قبل از عمل بینی ترمیمی مد نظر قرار گیرد این است که آیا بینی پس از جراحی بینی اولیه ، به قدر کافی برای جراحی مجدد بهبود پیدا کرده یا خیر. مدت زمان انتظار برای ترمیم مجدد این عضو 12 ماه می باشد. طی این مدت ، بینی بیمار تغییرات قابل ملاحظه ای کرده و ورم بینی به طور کامل رفع شده و آماده برای عمل بینی ترمیمی می شود. در واقع می توان گفت سه ماه ابتدایی پس از رینوپلاستی زمان مناسبی برای قضاوت در مورد نتیجه عمل بینی اولیه نمی باشد.

بخیه در جراحی بینی

بخیه در عمل بینی برای تثبیت و اتصال بافت‌ های درمانی استفاده می ‌شود. پس از انجام پروسه درمان ، بخیه ‌ها روی اندام بینی قرار داده می ‌شوند تا بافت‌ های زیرین به هم متصل شوند و استحکام لازم را به بینی بدهند. در ادامه ، چند نکته مهم در مورد بخیه‌ های عمل زیبایی بینی و نحوه مراقبت از آن‌ها را بیان خواهیم کرد که شما به عنوان یک سلامت جو به آن ها عمل کند.

1. پایبندی به دستورات پزشک: برای بهبود و سریع ‌تر شدن فرایند بهبودی ، بهترین کاری که می توان کرد، پایبندی به دستورات و رهنمودهای پزشک خود است. از جمله دستورات ممکن است شستشوی صحیح بینی با آب و صابون نرم ، استفاده از روش های مختلف برای رفع تورم و درد و عدم استفاده از لوازم آرایشی بر روی بخیه های جراحی بینی می باشد.

2. قابلیت جذب بخیه‌ ها: بدن شما قادر است بخیه‌ ها را جذب کند. در این صورت ، بخیه‌ ها به طور خودکار حل می ‌شوند و نیازی به مراجعه به پزشک برای کشیدن آن ها نیست اما بخیه های غیر جذبی اینگونه نیستند و شما برای برداشتن آن ها نیاز به مراجعه به پزشک دارید. با این حال، اگر مطمئن نیستید که بخیه‌ها جذب شده‌اند یا خارج شده ‌اند، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

3. حفظ تمیزی: در طول فرایند بهبودی، حفاظت از بخیه‌ ها و تمیزی بینی بسیار مهم است. تماس بی ‌مورد با دست، استفاده از ابزارها یا مواد غیرضروری بر روی بخیه‌های بعد از جراحی بینی باید اجتناب شود تا از خطر عفونت جلوگیری شود. همچنین، توصیه می‌شود بینی را با دقت شستشو کرده و حوله‌های تمیز برای خشک کردن استفاده کنید.

!! توجه: این توصیه‌ها عمومی هستند و همیشه باید به دستورات و رهنمودهای خاص پزشک خود پایبندی کنید. در صورت بروز مشکلات یا سوالات بیشتر، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 بخیه های جراحی زیبایی بینی چه زمانی کشیده می شوند ؟

بخیه ‌های جراحی زیبایی بینی معمولاً بعد از انجام جراحی و در محل ‌هایی که برش یا تغییرات انجام شده‌ اند، قرار می ‌گیرند. زمان کشیدن بخیه‌ ها و ترتیب زمانی ممکن است بسته به نوع جراحی، تکنیک‌ها و تصمیمات پزشک مختلف باشد. بخیه‌ ها به طور معمول در مرحله اولیه پس از جراحی قرار می‌گیرند و معمولاً باید به مدت یک هفته تا ده روز حفظ شوند. همچنین، پزشک شما می ‌تواند به شما توضیحات دقیق ‌تری در مورد زمان کشیدن بخیه‌ ها و مراقبت ‌های پس از جراحی بدهد.

 

جراحی بینی-دکتر یابری

 

روز اول بعد از عمل بینی در تهران

شاید برای شما به عنوان کسی که تا کنون بینی خود را عمل نکرده و تجربه ای در این زمینه نداشته است ، جالب باشد که بداند در روز اول بعد از رینوپلاستی با چه اتفاقاتی رو به رو می شود. شما بعد از طی کردن پروسه جراحی و بهوش آمدن و راهی خانه شدن هیچ درد یا ناراحتی احساس نمی کنید و حتی ممکن است شاهد تورم بسیار کمی باشید. اما داستان دقیقا زمان شروع می شود که اثرات داروی بیهوشی از بین برود و بدن شما با تغییرات ایجاد شده رو به رو شود. اولین روز بعد از جراحی بینی شما ممکن است احساس درد، تورم و عدم راحتی کنید و این موضوع باعث ناراحتی شما شود ، اما بهتر است به نتیجه جذاب عمل رینوپلاستی فکر کنید و برای مدت کوتاهی این موارد را تحمل کنید. به یاد داشته باشید که پزشک به شما برای کاهش درد و ناراحتی دارو های مسکن تجویز می کند که باید آن ها را پیش از شدید شدن درد مصرف کنید. در روز بعد از جراحی زیبایی بینی ، باید آرامش کافی داشته باشید و راه‌ های زیر را دنبال کنید

 •  کنترل درد: در صورت نیاز، می ‌توانید از دارو های تجویز شده توسط پزشک برای کاهش درد استفاده کنید. برنامه مصرف داروها را به دقت دنبال کنید و در صورت بروز علائم نامطلوب به پزشک خود اعلام کنید.
 •  استفاده از یخ : قرار دادن یخ در قسمت مورد نظر، می ‌تواند تورم را کاهش دهد. از قرار دادن کمپرس یخ بر روی ناحیه چشم و بینی دوری کنید و یخ را برای مدت کوتاهی روی پوست قرار دهید.
 •  استراحت کافی: در این مرحله از جراحی بینی در تهران ممکن است انرژی شما کاهش یابد چرا که بدن در حال ترمیم خود و کنار آمدن با تغییرات اعمال شده بر روی بینی است و انرژی خود را سریع تر از سایر زمان ها از دست می دهد.  بنابراین به بدن خود استراحت کافی بدهید و فعالیت ‌های شدید را محدود کنید
 • تغذیه مناسب : مواد غذایی نرم و آسان برای مصرف کمک به جبران مصرف کالری و حفظ مایعات در بدن می ‌کنند. مصرف مواد غذایی سفت و خرد شده می تواند به شما کمک کند
 •  صحبت با پزشک: برنامه پیگیری بعد از جراحی با پزشک خود را توافق و هرگونه سوال یا نگرانی را با او در میان بگذارید.

تزریق کورتون

در برخی بیماران دارای بینی گوشتی یا بیمارانی که تحت رینوپلاستی ترمیمی یا رینوپلاستی پیچیده قرار گرفته اند، تزریق داروی حاوی کورتیزون در زیر پوست بینی بعد از جراحی بینی در تهران تجویز می شود. تزریق کورتیزون در بینی اغلب 3 تا 4 ماه بعد از فرآیند رینوپلاستی به منظور اجتناب از تاثیرات منفی بر روی بهبود زخم انجام می پذیرد. بطورکلی تاثیر کورتیزون موضعی ظرف یک دوره 10 تا 14 روزه موفق بوده و تا چند ماه ادامه می یابد.

در طول جراحی زیبایی بینی  چه اتفاقی می افتد؟

 • بر حسب پیچیده بودن جراحی بینی و تشخیص بهترین دکتر بینی در شمال تهران ، بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی گزینش می شود. جراحی در داخل بینی و از طریق یک برش کوچک در پایه بینی بین حفره های بینی انجام می شود. دکتر عمل بینی ، تغییرات لازم در استخوان و غضروف در زیر پوست دماغ  را ایجاد می نماید.
 • پس از انجام اصلاحات و تغییرات لازم، پزشک پوست و بافت دماغ را سرجای خود قرار داده و برش های ایجاد شده را بخیه می زند.اگر دیواره بین دو طرف دماغ (سپتوم) خمیده یا کج باشد، بهترین دکتر جراحی بینی تهران این مشکل را جهت بهبود دادن تنفس درمان می کند.

 

سوالات متداول در رابطه با عمل بینی پاسخ دکتر راضیه یابری

 

تکنیک مورد استفاده برای انجام عمل زیبایی بینی

به منظور دستیابی به زیر پوست بینی ، دو روش وجود دارد ؛ یکی از آن روش ها عمل بینی باز است که جهت انجام آن ، برشی در ناحیه میانی کلوملا ایجاد شده و پس از بلند کردن پوست بینی ، جراح زیبایی بینی به زیر پوست بینی دسترسی پیدا می کند و سپس تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می کند. در تکنیک بسته ، برخلاف روش باز هیچ گونه برشی بر روی قسمت خارجی بینی ، ایجاد نمی گردد. بلکه تمامی برش های ایجاد شده داخلی بوده و در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می شوند. انتخاب اینکه کدام یک از روش های نام برده شده برای انجام عمل زیبایی بینی ، مناسب است و می توان از آن نتیجه ای مطلوب دریافت کرد به شرایط بیماران بستگی دارد و توسط بهترین و متبحر ترین دکتر جراحی بینی انتخاب می گردد. بنابراین به نظر پزشک خود احترام بگذارید ، اعتماد کنید و نسبت به انجام یکی از این روش ها اصرار نورزید. به یاد داشته باشید پزشک بر اساس تجربه خود و همچنین مهارت های خود روشی را انتخاب می کند که بهترین و موثر ترین باشد و در نهایت نتیجه ای زیبا به وجود آورد.

نتیجه جراحی بینی در تهران با دکتر یابری

همانطور که می دانید جراحی زیبایی بینی از جمله عمل های زیبایی است که نتایج جذاب و درخشانی را به همراه دارد. طول دوران نقاهت و همچنین عوارض جانبی که ممکن است افراد بعد از درمان تجربه کنند ، در هر بیمار متفاوت است ، به همین خاطر ، بیمار باید در این دوران صبور باشد ، مراقبت های گفته شده از سوی پزشک خود را رعایت کند تا سریع تر به نتیجه مورد نیاز خود دست پیدا کند. یکی از مهم ترین موضوعایت که در جراحی های زیبایی بالاخص جراحی بینی مطرح می گردد موارد خطرناک بعد از جراحی یا پیامد های منفی آن می باشد. چنانچه قصد داشته باشیم واقع گرا باشیم و گزارش های مبنی بر واقعیت را ارائه دهیم باید بگویم که این پروسیجر نیز همانند تمامی عمل های زیبایی و درمانی با پیامد ها و آثار منفی رو به رو است که می تواند بیمار را با خطرات جدی رو به رو سازد. اما باید بگویم که انجام یکسری اقدامات مراقبتی به کاهش میزان بروز این پیامد ها کمک بسیار زیادی می کند. به طور کلی اگر پزشکی مجرب برای این پروسه انتخاب کرده باشید و تمامی نکات مراقبتی ذکر شده توسط او را رعایت کنید به نتیجه ای مطلوب و ایده آل دست پیدا خواهید کرد.

عمل بینی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان مورد نیاز برای انجام جراحی بینی ، بسته به میزان ایرادات بینی ، بیماران متفاوت می باشد ؛ اما در حالت کلی اگر جراحی با هدف زیبایی انجام شود و در حین انجام آن مشکلی به وجود نیاید ، عمل بین 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد. در غیر این صورت ممکن است کمی مدت زمان جراحی بیشتر شود که بهتر است در خصوص آن نگرانی نداشته باشید چرا که متخصصان مجرب و تیمی حرفه ای همراه شما هستند.

فیلم عمل بینی دکتر یابری بهترین جراح بینی تهران

 

پس از جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

بهترین جراح بینی در شمال تهران بعد از جراحی کردن دماغ در این خصوص توصیه خواهد کرد که باید:

 • بعد از انجام این فرآیند ، استراحت کنید و برای جلوگیری از خونریزی و تورم، سرتان را در موقعیت بالاتر از قفسه سینه قرار دهید. به دلیل تورم و وجود اسپلینت در داخل بینی، احساس گرفتگی بینی خواهید داشت.
 • خونریزی جزئی و ترشح مخاط در چند روز اول بعد از جراحی یا بعد از برداشتن پانسمان طبیعی می باشد. پزشک برای جذب ترشحات، در زیر بینی یک تکه گاز استریل قرار می دهد.

پزشک بعد از جراحی بینی ، دستورالعمل های زیر را توصیه می کند:

بهترین دکتر عمل بینی در شمال تهران موارد زیر را به افراد توصیه می کند:

 • از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • فین نکنید.
 • غذاهای پر فیبر مثل میوه جات و سبزیجات بخورید.
 • از فشار آوردن به صورت خودداری کنید.
 • دندان ها را به آرامی مسواک بزنید.
 • لباسهایی که دکمه یا زیپ می شوند، بپوشید.

چند راهکار برای کاهش ترس از جراحی بینی

استرس و اضطراب پیش از انجام هر نوع عمل جراحی حتی جراحی های زیبایی که خود بیمار تقاضای انجام آن را دارد مسئله ای نرمال و عادی است. از همین رو در ادامه این قسمت از مقاله به چند راهکار برای کاهش ترس و استرس پیش از انجام عمل بینی خواهیم پرداخت.

 • در خصوص انتظارات خود واقع بینانه باشید.

اولین و مهم ترین مسئله این است که تمامی امکانات و محدودیت های یک عمل جراحی را درک کنید. جراح برای چندین بار پیش از انجام عمل دماغ ، فرایند جراحی دماغ را با شما بررسی می کند و در خصوص تکنیک های که استفاده می کند و هچنین نتیجه جراحی بینی در تهران توضیحاتی را بیان می کند. موفق ترین نتایج زمانی رخ می دهند که بیماران رفتاری مناسب و درست داشته باشند. اگر در خصوص نتایج انتظاراتی درست داشته باشید رضایت شما از نتایج بیشتر می شود و ترسان کاهش پیدا می کند.

 • بدنی سالم داشته باشید.

قبل از انجام عمل بینی باید در سالم ترین وضعیت خود قرار داشته باشید تا بعد از درمان به طور کامل درمان شوید. به شدت توصیه می شود زمانی را پیش از جراحی برای پیدا کردن آرامش و کاهش استرس های غیر ضروری اختصاص دهید. تهیه کردن دارو های مسکن ، مواد غذایی ، محیط استراحت می تواند به شما این اطمینان را بدهد که در مدت زمان مرخصی تنها بر روی استراحت خود تمرکز می کنید.

 • نیاز های خود را حمایت کنید.

در طول دوره بهبودی بعد از جراحی بینی حضور دوستان و اطرافیان می تواند کمک بزرگی برای شما باشد. آنها نه تنها می توانند با خصوص کمک های فیزیکی شما را یاری دهند بلکه می توانند با حضور خود زمانی که شما تغییرات ظاهری خود را تجربه می کنید شما را حمایت کنند. یک رفتا صبورانه و به دور از قضاوت از سمت کسانی که دوستشان دارید می تواند به شما کمک کند.

 

جراحی زیبایی بینی

 

عوارض جراحی بینی

ترس از اینکه بعد از انجام عمل زیبایی بینی ، دچار مشکل خاصی نشویم ، باعث می شود که از انجام آن منصرف شویم. اما باید بگویم که عمل زیبایی بینی یک عمل بسیار ساده اما پیچیده می باشد و نیاز به مراقبت و انجام توسط یک جراح بینی خوب دارد. این تنها شما هستید که می توانید از به وجود آمدن این عوارض جلوگیری کنید. شاید برایتان سوال باشد که چگونه این امر امکان پذیر است یا اینکه چرا تنها شما می توانید از به وجود آمدن آن ها جلوگیری کنید.

در پاسخ به این سوال باید بگویم که عوارض جراحی بینی تنها به دو دلیل رخ خواهند داد. دلیل اول رعایت نکردن نکات مراقبتی همچون خم کردن بینی بعد از رینوپلاستی ، ایجاد فشار ، خوابیدن بر روی صورت و غیره است و دلیل دوم عدم انتخاب یک جراح بینی متبحر و مجرب. بگذارید کمی این قضیه را باز تر کنیم. اگر شما متقاضی انجام عمل زیبایی بینی باشید اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک دکتر عمل بینی خوب و مجرب را برای خود انتخاب کنید.

اگر جراح انتخابی تجربه کمی داشته باشد ممکن است باعث به وجود آمدن عوارض جبران ناپذیر یا خطرناکی مانند سوراخ شدن تیغه میانی بینی ، نامتقارن شدن سوراخ های بینی و غیره شود که در برخی از موارد با انجام جراحی بینی ترمیمی قابل برطرف شدن می باشد. اما اگر جراح بینی مجرب و معتبری را انتخاب کنید احتمال رخ داد چنین عوارضی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

پس از آن طی جلسات مشاوره جراح بینی مجرب و متبحر با توجه به شرایط و ویژگی های فرد متقاضی جراحی کردن دماغ ، نکات مراقبتی را ذکر خواهد کرد که رعایت آن ها توسط فرد باعث به وجود آمدن نتایجی زیبا و جذاب می شود و فرد تنها عوارض جانبی طبیعی و نرمال که شامل درد ، تورم و کبودی می باشد و با رعایت نکات مراقبتی به سرعت و در کوتاه ترین زمان ممکن از بین می رود ، دچار خواهد شد.

پس به یاد داشته باشید اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید ، دوست دارید بهترین نتایج را از جراحی بینی کسب کنید ،  به عوارض جانبی آن دچار نشوید در ابتدا بهترین و متبحر ترین جراح بینی تهران را برای عمل زیبایی بینی خود انتخاب کنید و سپس نکات مراقبتی که او به شما می گوید را تک به تک انجام دهید.

با توجه به گفته های فوق می توانیم بگویم انتخاب بهترین دکتر عمل بینی مجرب و متبحر و همچنین گوش دادن به سخنان او و رعایت نکات مراقبت های بعد از جراحی بینی در تهران می تواند از بروز عوارض جانبی شدید و حاد جلوگیری کند.

دکتر راضیه یابری بهترین و مجرب ترین عمل دماغ در تهران هستند که با تکیه بر دانش ، مهارت ، تخصص و تجربه خود می توانند از بروز هر گونه عارضه جانبی طی انجام عمل یا پس از آن جلوگیری کند و بهترین و جذاب ترین نتایج را خلق سازد. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره و همچنین مشاهده نمونه کار های ایشان به مطب ایشان واقع در تهران مراجعه کنید یا به اینستاگرام ایشان سر بزنید.

 

جراحی بینی-دکتر یابری

 

عمل بینی بدون جراحی

همه ما انسان ها دوست داریم تا ظاهری زیبا و جذاب داشته باشیم. اما برای این مسئله باید میان اجزای صورتمان تناسبی برقرار باشد. یکی از پروسه های که می توان برای برقرار کردن تناسب انجام داد جراحی بینی در تهران است. اما عمل زیبایی بینی به دلیل تهاجمی بودن و استفاده از تیغ جراحی و دارو های بیهوشی برای برخی از افراد ترسناک می باشد و همین مسئله باعث می شود تا آن ها به دنبال روش های به جز جراحی را برای تغییر فرم بینی خود استفاده کنند. عمل های زیبایی که از تهاجم کمتری برخوردار هستند محبوب تر بوده و در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است.

تزریق فیلر یکی از روش های بدون جراحی بینی برای تغییر فرم بینی است که با بی حسی موضعی و در مطب پزشک انجام می شود. فیلر مورد نظر می تواند از نوع ژل یا چربی باشد که در مناطق مورد نظر بر روی بینی تزریق می شود. تزریق کردن فیلر می تواند نواقص بینی را درمان کرده و از بین ببرد اما تنها ایراد بزرگی که دارد این است که نتایج بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می روند و به حالت قبل باز می گردد و شما برای اینکه مجدد به بینی خود فرم دهید نیاز دارید تا از آن استفاده کنید. این مورد در رابطه با دیگر روش های فرم دهی بینی یعنی لیفت با نخ و تزریق ژل نیز صدق می کند. مورد دیگری که در این زمینه وجود دارد و باعث شده جراحی کردن بینی با استفاده از روش های بدون جراحی از سوی جراحان تایید نشود این است که با تزریق فیلر یا لیفت نخ نمی توان تغییرات زیادی را بر روی بینی به وجود آورد. به عنوان مثال نمی توان از پهنای بینی کم کرد ، استخوان بینی را کوچک کرد یا فرم داد. در حالی که با انجام جراحی بینی با استفاده از تیغه جراحی می توان هر نوع تغییری را بر روی بینی اعمال کرد و دیگر نیازی به تمدید یا تغییر آن نداشت.

آیا بین جراحی بینی مردان و زنان تفاوت وجود دارد؟

یکی از مهم ترین المان هایی که باعث بروز تغییراتی در عمل زیبایی بینی خانم ها و آقایان می شود ، متفاوت بودن آناتومی بینی در این دو جنسیت می باشد. به صورت کلی بینی آقایان گوشتی تر ، بزرگ تر و در مقایسه با بخش فوقانی بینی ، قسمت تحتانی کمی بزرگ تر و پهن تر می باشد. همچنین پوست بینی مردان در مقایسه با خانم ها ضخیم تر می باشد. از دیگر تفاوت های که میان عمل بینی این دو جنسیت وجود دارد می توان به فرم نهایی بینی آن ها اشاره کرد. مدل مناسب برای جراحی بینی خانم ها اغلب باید از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار باشد. از همین رو فرم فانتزی و نیمه فانتزی در بین زنان رواج بیشتری دارد. در حالی مردان تمایل دارند بیشتر عیوب و مشکلات بینی آن ها برطرف شود.

آیا خونریزی بعد از رینوپلاستی طبیعی است ؟

خونریزی در 24 ساعت اول بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی است و بعد از گذشت این مدت زمان به مرور کاهش پیدا می کند. به همین علت بعد از انجام راینوپلاستی یک گاز استریل یا پد در زیر بینی قرار داده می شود تا خونابه های خارج شده از بینی را به خود جذب کند. در این مدت زمان می توانید پد زیر بینی را تعویض کنید اما حتما احتیاط های لازم را انجام دهید و به هیچ وجه به بینی و گچ آن دست نزنید. خونریزی بعد از عمل بینی باعث می شود تا ترشحات باقی مانده از عمل جراحی به همراه خون از مجاری بینی خارج شوند ، از همین رو می توان رخ داد آن را نشانه خوبی دانست. البته در صورتی که میزان خونریزی شدید باشد یا بعد از گذشت این مدت زمان بهبود پیدا نکند نیاز است تا حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

علت به هوش نیامدن بعد از عمل بینی

تاخیر در کسب هوشیاری بیمار بعد از انجام عمل جراحی بینی در اغلب موارد به دارو های بیهوشی مربوط است و زیاد جای نگرانی ندارد. برخی از اختلالات متابولیک و بیماری های زمینه ای می توانند باعث بروز این مشکل و ترس و نگرانی در رابطه با آن شوند از جمله فشار خون ، کم کاری تیروئید ، بیماری های کبدی و غیره از جمله بیماریی هایی هستند که باعث می شوند بیمار تاخیر در هوشیاری را تجربه کند. لازم به ذکر است که حساسیت به دارو های بیهوشی نیز می تواند علتی مهم برای رخ داد به هوش نیامدن بیماران بعد از عمل زیبایی بینی باشد. برای جلوگیری از بروز این مشکل کافی است قبل از عمل جراحی بینی در خصوص شرایط بدنی ، بیماری ها ، حساسیت ها و حتی دارو های مصرفی خود با پزشک خود مشورت کنید و پیشگیری های لازم را انجام دهید. صحبت با متخصص بیهوشی و دریافت توصیه های مراقبتی از ایشان نیز کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

آیا امکان انجام عمل بینی زیبایی و درمانی به صورت همزمان وجود دارد ؟

شاید برای شما نیز جای سوال باشد که آیا می توانیم جراحی بینی درمانی مانند درمان انحراف بینی ، پولیپ و سینوزیت را با جراحی زیبایی بینی انجام داد یا خیر ؟ در این خصوص باید بگویم که چنین امری کاملا امکان پذیر است و می تواند نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد. جراحی زیبایی و درمانی همزمان را سپتورینوپلاستی می نماند که طی انجام آن مشکلات فانکشنال و عملکردی بینی بهبود یافته و فرم بینی نیز تغییر می کند. به خصوص اگر ایراد فانکشنال بینی انحراف باشد.

پس اگر علاوه بر اینکه از مشکلات عملکردی بینی خود رنج می برید ، از شکل ظاهری بینی خود نیز ناراضی هستید ، بهتر است این دو فرایند را به صورت همزمان انجام دهید و نتایج خارق العاده ای را کسب کنید.

آیا قرص های ضد بارداری بر روی نتیجه عمل بینی تاثیر گذار است؟

نمی‌توانیم با اطمینان مطلق بگویم که قرص ‌های ضد بارداری تأثیر مستقیمی بر روی نتیجه عمل بینی دارند. قرص ‌های ضد بارداری معمولاً شامل هورمون‌ هایی هستند که در جلوگیری از بارداری تأثیر دارند.اما تا کنون در تحقیقات انجام شده شاهد هیچ نوع اثرگذاری نبوده ایم و بانوان می توانند طبق دستور پزشک مصرف این قرص ها را پیش از عمل و بعد از آن ادامه دهند.

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

پس از عمل کردن بینی ، یکی از مواردی که پزشکان معمولاً توصیه می‌ کنند، اجتناب از فعالیت ‌های جنسی و تماس مستقیم با بینی است. عمل بینی ممکن است باعث خونریزی، و تورم در ناحیه بینی می شود؛ در نتیجه ، فعالیت جنسی ممکن است با افزایش میزان ضربان قلب نتایج عمل را تحت تأثیر قرار دهد و موجب عوارض بیشتری شود. برای کسب آگاهی در خصوص زمان شروع به برقراری رابطه جنسی بهتر است حتما با پزشک خود صحبت کنید. به نکات مراقبتی اهمیت دهید تا سریع تر بهبود یابید و به انجام کار های روزمره خود بازگردید.

هزینه جراحی بینی در تهران

حتما بعد از اینکه تمامی مراحل تحقیق و انتخاب را پشت سر گذاشتید به این فکر افتادید که قرار است چه هزینه ای برای عمل دماغ بپردازید در پاسخ به این سوال باید گفت که جراحی کردن بینی به موارد بسیار زیادی بستگی دارد و تخمین زدن آن کار ساده ای نیست . برای اینکار باید از هزینه جراحی بینی در تهران فاکتورهایی مانند دستمزد جراح ، هزینه دریافتی کلینیک یابیمارستان ، هزینه بیهوشی ، داروهای مورد نیاز پس از عمل بینی و آزمایشات اطلاع داشته باشید.استعلام قیمت را می توانید در جلسه مشاوره در مطب از پزشک بپرسید. نکته ای که لازم است به ان اشاره شود این است که هیچ گاه کیفیت را قربانی هزینه پایین تر نکنید زیرا همانطور که گفته شد مراجعه به یک دکتر بینی خوب از تمامی مسائل مهم تر است .بیمه درمانی هزینه ای در قبال جراحی های زیبایی پرداخت نخواهد کرد اما در صورتی که جراحی بینی در تهران را با دلایل درمانی انجام می دهید می توانید در این خصوص از نمایندگی بیمه خود سوال کنید.

فیلم جراحی بینی استخوانی در تهران توسط دکتر راضیه یابری

 

پرسش های متداول عمل جراحی بینی

 • آیا فرآیند عمل زیبایی بینی ساده است؟

خیر. جراحي کردن بیني فرآیندی بسیار پیچیده است. دلیل چالش برانگیز بودن آن چندین فاکتور می باشد. بینی دارای یک شکل سه بعدی می باشد و در وسط صورت قرار دارد. تکنیک هایی که در عمل بینی استفاده می شود، ظریف و کوچک می باشد، ولی همین اصلاحات کوچک، تغییرات عمده ای را در شکل و عملکرد بینی ایجاد می کنند.

 • آیا بعد از جراحی بینی  باید در بیمارستان بمانیم؟

تقریباً تمام افرادی که رینوپلاستی انجام می دهند، در همان روز بعد از جراحی، بیمارستان را ترک می کنند. در موارد نادر مثلاً داشتن تهوع یا مشکلات سلامت دیگر که نیاز به نظارت دارد، زیباجو نیاز به یک شب بستری دارد.

 • آیا این روند عمل جراحی زیبایی بینی خطراتی به همراه دارد؟

تمام فرآیندهای جراحی دارای خطراتی می باشند. خوشبختانه، این پروسه زیبایی دارای ریسک های جزئی می باشد که بسیار نادر هستند. دکتر یابری بهترین دکتر جراحی بینی تهران به تفصیل درباره خطرات و مزایای رینوپلاستی در جلسه مشاوره با شما گفتگو می کند. با مراجعه به بهترین جراح بینی در شمال تهران می توانید تا حدود بسیاری از این مساله جلوگیری به عمل بیاورید.

 • آیا پروسه رینوپلاستی با درد همراه می باشد؟

برای اکثر افراد، پروسه عمل بینی دردناک نمی باشد. یک روز بعد از عمل بیشتر افراد هیچ دردی احساس نمی کنند.

 • دوره ریکاوری عمل بینی چقدر طول می کشد؟

یک هفته از مدرسه یا محل کار خود مرخصی بگیرید. در طول هفته اول، احساس می کنید که حالتان بهتر شده است. بعد از جراحی بینی  اندکی تورم دارید که رفع کامل آن چند ماه طول می کشد. بعد از یک هفته می توانید فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرید.

 • کبودی بعد از راینوپلاستی چقدر ماندگار است؟

کبودی در نواحی نزدیک به بینی و زیر چشم ها وجود دارد که بسیار جزئی می باشد و معمولاً یک هفته یا اندکی بیشتر طول می کشد.

 • آیا استعمال سیگار یا قلیان بر روی مراحل جراحی بینی تاثیر می گذارد؟

بله ، بهتر است حداقل تا دو هفته پیش از انجام عمل رینوپلاستی و حداکثر تا دو ماه بعد از آن سیگار یا قلیان را ترک کنید. زیرا استعمال مواد مخدر به خصوص سیگار و قلیان می توانند بر روی سرعت روند ترمیم زخم ها و کاهش تورم صورت تاثیر بگذارند و اختلال ایجاد نماید. از همین رو بهتر است اگر تا کنون از ترک سیگار خودداری می کردید امروز برای دریافت بهترین نتایج آن را ترک کنید.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]