عمل جراحی گوش که اصطلاحاً به آن اتوپلاستی می گویند، روشی برای برطرف کردن ایرادات ظاهری و مادرزادی گوش می باشد.عمل کردن گوش بهتر است بعد از 5 سالگی که رشد گوش ها کامل شده است انجام شود. ولی در مواردی که جراحی ضرورت داشته باشد ممکن است در اوایل 3 سالگی انجام شود. جهت حفظ تقارن گوش ها بهتر است عمل به صورت همزمان در دو گوش صورت بگیرد.جراحی مذکور عمل زیباسازی گوش ها را بدون آسیب به عملکرد شنوایی گوش انجام می دهد.برای انجام اتوپلاستی بهترین کار مراجعه به بهترین جراح گوش تهران دکتر راضیه یابری می باشد.

 

اتوپلاستی - دکتر یابری

 

در چه مواردی می توان اتوپلاستی انجام داد؟

 • بزرگ بودن بیش از حد گوش ها (ماکروتیا)
 • کوچک بودن بیش از حد طبیعی گوش (میکروتیا)
 • برجستگی گوش ها در یک یا دو طرف صورت
 • کاهش مشکلات ظاهری لاله گوش
 • برطرف کردن ناهنجاری های مادرزادی گوش
 • عدم قرینگی میان گوش ها
 • پاره شدن نرمه گوش در اثر استفاده نادرست از گوشواره
 • آسیب دیدن گوش ها در اثر تصادف، ضربه و سوختگی
 • عدم رضایت از جراحی گوش قبلی

اقدامات پیش از جراحی زیبایی گوش

 1. مدتی قبل از عمل کردن گوش در تهران از کشیدن سیگار و مصرف الکل پرهیز کنید.
 2. چنانچه دارای بیماری خاصی هستید یا داروی خاصی مصرف می کنید پزشک را مطلع سازید.
 3. از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی از مدتی قبل از عمل خودداری کنید.
 4. بهتر است یک نفر همراه داشته باشید.

فیلم زنده عمل گوش در تهران توسط دکتر یابری

 

جراحی اتوپلاستی در تهران چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی زیبایی گوش ها با توجه به وضعیت سلامتی فرد معمولاً با بیهوشی عمومی در فرد انجام می شود. در این تکنیک زیبایی، برش هایی در محل پشت گوش ها یا داخل چین های درونی گوش ایجاد می شوند و جراح از طریق این برش ها غضروف، پوست و چربی اضافه را خارج می کند. جراح پس از قرار دادن غضروف باقی مانده در محل خود، برای بستن برش ها از بخیه استفاده می کند. این عمل مزیت های زیرا نیز با خود به همراه دارد:

 • ایمن بودن و کم خطر بودن عمل گوش
 • دائمی بودن نتایج و تغییرات روی گوش
 • ایجاد زیبایی طبیعی در گوش ها
 • برطرف شدن نواقص مادرزادی گوش
 • بهبود میزان اعتماد به نفس فرد به کمک زیبایی بخشی به گوش

پس از جراحی اتوپلاستی چه مواردی را باید رعایت کنید؟

 • پس از اینکه پانسمان جراحی گوش توسط بهترین دکتر عمل گوش تهران برداشته شد، به منظور حفاظت از گوش ها از هدبند استفاده کنید. به مدت دو هفته به صورت مداوم از هدبند استفاده کنید. سپس می توانید فقط در هنگام خواب از هدبند استفاده کنید.
 • از دست کاری و مالیدن گوش ها بعد از عمل کردن گوش در تهران پرهیز کنید.
 • تا دو هفته پس از عمل زیبایی گوش از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • تا مدتی پس از جراحی از جویدن غذاهای سفت خودداری کنید.
 • بهتر است تا یک هفته از لباس های دکمه دار یا زیپ دار یا دارای یقه گشاد استفاده کنید.
 • بهترین وضعیت استراحت به صورت طاق باز و بالاتر قرار دادن وضعیت سر نسبت به بدن می باشد.

دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی گوش

 1. معمولا بعد از عمل، سر بیمار جهت کاهش تورم گوش ها به مدت سه روز پانسمان می شود.
 2. پس از برداشتن پانسمان توسط جراح اتوپلاستی تهران ، برای مراقبت از گوش ها به بیمار توصیه می شود به مدت 2 تا 3 هفته از هدبند مخصوص بر روی گوش ها استفاده کند.
 3. برای کاهش درد بیمار برای او مسکن تجویز می گردد. اگر نیاز به کشیدن بخیه ها باشد، بیمار باید یک هفته بعد از عمل برای کشیدن بخیه ها به جراح مراجعه کند.
 4. معمولاً بیشتر افراد 5 روز تا یک هفته بعد از عمل جراحی زیبایی گوش در تهران می توانند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند. ولی تا زمان بهبودی کامل زخم ها باید از فعالیت های سنگین پرهیز کنند.

فیلم جراحی گوش توسط بهترین جراح گوش تهران

 

خطرات و عوارض عمل گوش

 • دائمی بودن جای زخم و بخیه
 • ایجاد عدم تقارن میان گوش ها
 • بی حسی دائمی گوش و نواحی اطراف آن
 • اعمال تغییرات بیش از اندازه در گوش و عقب نشینی گوش ها
 • خطر بروز عفونت و خونریزی در محل بخیه ها

سن منناسب برای جراحی زیبایی گوش

معمولا در سنین پایین این جراحی زیبایی گوش در تهران انجام می شود حدود 5 سالگی اما در برخی هنگامی که رشد گوش ها کامل شده باشد اما در برخی از موارد ممکن است بزرگسالانی که در کودکی این عمل کردن گوش را انجام نداده اند یا در سنین بزرگسالی با ظاهر گوش ها مشکل دارند برای انجام اتوپلاستی اقدام نمایند.
علاوه بر شرایط سنی بودن در سلامت جسمی کامل قرار داشته باشند و بزرگسالان نیز نباید سیگاری باشند یا پیش از انجام پروسه باید آن را ترک کنند.

شنوایی بعد از عمل گوش

یکی از متداول ترین و پر تکرار ترین سوالاتی که افراد از پزشکان می پرسند این است که ایا ممکن است بعد از جراحی گوش ، شنوایی ما کم شود یا به طور کل از دست رود؟ این سوال به دلیل ترس افراد از انجام جراحی زیبایی گوش می باشد ، چرا که گوش ها عضوی حساس و مهم در بدن هستند و باعث می شوند تا ما صدای اطراف خود را به خوبی بشنویم و از آن ها لذت ببریم. اما در پاسخ به سوال متقاضیان عمل اتوپلاستی باید بگویم که انجام عمل زیبایی گوش در تهران هیچ تاثیری بر روی شنوایی شما نمی گذارد ، چرا که ساز و کاری که گوش انسان برای شنیدن صدای اطراف طی می کند ، متاثر از گوش میانی و داخلی است.

صدا ها از طریق کانال شنوایی خارجی که پرده صماخ نامیده می شوند ، عبور می کند ، به پرده گوش و استخوانچه می رسد و قبل از آن که صدا به مغز منتقل شود ، صدا به حلزون گوش می رسد و در نهایت متوجه صدا ها می شود. تنگ شدن یا ایجاد اختلال در افرادی که شکاف گوش آن ها به کانال شنوایی بیرون نزدیک شده است ، می تواند بر روی شنوایی افراد تاثییرات کوچک و بزرگی داشته باشد. اما به یاد داشته باشید که در طی انجام عمل زیبایی گوش یا همان اتوپلاستی تنها قرار است بر روی فرم و ظاهر گوش با در نظر داشتن آناتومی گوش تغییراتی ایجاد شود که این تغییرات هیچ نوع تاثیری بر روی گوش ها نداشته و ندارند. تنها پس از عمل گوش در تهران به دلیل قرار گرفتن پانسمان و هد بند بر روی گوش ممکن است کمی شنوایی شما کاهش یابد که این مسئله طبیعی بوده و بعد از باز کردن پانسمان ها ، قدرت شنوایی شما باز می گردد.

فیلم اتوپلاستی با بیحسی موضعی در مطب دکتر یابری در تهران

 

آیا رشد گوش ها در کودکان نتایج اتوپلاستی را تغییر می دهد؟

زمانی که مطب مربوط به سن مناسب برای انجام عمل زیبایی گوش را می خوانید ، ممکن است این سوال برایتان به وجود اید که آیا با رشد کودک نتایج عمل گوش تغییر می کند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال دکتر راضیه یابری بهترین و متبحر ترین جراح گوش تهران ، می گویند خیر ، در این تکنیک غضروف های گوش کاملا تغییر شکل داده می شوند. در فرایند رشد ف غضروف ها به حالت فعلی رشد خواهند کرد نه به حالتی که کودک با آن به دنیا آمده است. به همین دلیل احتمال اینکه بعد از انجام عمل جراحی گوش ، حالت گوش ها تغییر کند بسیار کم و نادر می باشد. از همین رو کسانی که در سنین پایین یعنی 5 سالگی عمل گوش های برجسته را انجام داده اند در بزرگسالی نیازی به انجام جراحی دوباره گوش ها نخواهند داشت. عزیزانی که در تهران زندگی می کنند و قصد دارند عمل گوش را در تهران انجام دهند می توانند برای بهره مند شدن از بهترین نتایج و باکیفیت ترین خدمات به مطب دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش تهران واقع در خیابان مطهری مراجعه نمایند.

کوچک کردن گوش با اتوپلاستی امکان پذیر است؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در این زمینه مطرح است ، این است که آیا می توان با جراحی گوش ، اقدام به کوچک کردن گوش ها کرد؟ اگر از بزرگ بودن یا بیرون زده بودن گوش های خود احساس ناراحتی و اذیت شدن می کنید و دوست دارید با انجام یک عمل جراحی ساده گوش های خود را کوچک کنید و به بهترین و زیبا ترین نتایج دست پیدا کنید ، اتوپلاستی انتخابی درست و مناسب می باشد. تغییر شکل گوش ها را عمل زیبایی گوش می گویند که ممکن است باعث تغییر شکل یا اندازه آن ها شود. با انجام این پروسه نه تنها می توان در میان اجزای چهره تقارن و تناسب را ایجاد کرد ، بلکه می توان با افزایش زیبایی چهره اعتماد به نفس خود را نیز بهبود ببخشید.

عوارض جراحی گوش

با انجام عمل زیبایی گوش ممکن است همانند سایز عمل های زیبایی صورت و بدن ، با خطرات بزرگی مانند خونریزی ، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی رو به رو شوید که با انتخاب یک جراح گوش ماهر و مجرب می توان از بروز بسیاری از آن ها جلوگیری کرد. همچنین علاوه بر دقت در انتخاب بهترین دکتر گوش تهران برای عمل ، رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی زیبایی گوش نیز تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از بروز عوارض دارد. از جمله خطراتی که در زمان بهبودی با آن رو به رو می شوید می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • جای زخم : جای زخم ها در این عمل دائمی هستند ، اما جراح گوش سعی دارد برش ها را در چین و چروک های گوش ایجاد کند تا قابل مشاهده نباشد.
 • عدم تقارن قرار گیری محل گوش ها : این مشکل به دلیل کم تجربه بودن جراح و عدم ایجاد تقارن در گوش به وجود آید.
 • تغییرات در احساس پوست : در طول عمل زیبایی گوش ، تغییر موقعیت گو ها می تواند به طور موقت بر روی حس لامسه گوش های شما تاثیر بگذارد. به ندرت این تغییرات دائمی و دردسر ساز می شوند.
 • واکنش های الرژیک : ممکن است به چسب بعد از اتوپلاستی یا دارو های بیهوشی و سایر مواد مورد استفاده در حین جراحی یا بعد از آن بدنتان واکنش نشان دهد.
 • سوزش پوست : یکی دیگر از عوارض جانبی موقتی که شما بعد از عمل کردن گوش به آن دچار می شوید احساس سوزش پوست می باشد که اغلب به دلیل خشک شدن بخیه ها و زخم ایجاد شده به وجود می آید. در این خصوص بهتر است نگرانی و استرس خاصی نداشته باشید چرا که می توانید به راحتی با کمک نکات مراقبتی سریع تر آن ها را درمان کنید.
 • مشکلات بخیه : بخیه هایی که برای حفظ شکل جدید گوش مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است به سطح پوست راه پیدا کنند که در این موارد بهتر است سریعا برداشته شوند. این مسئله می تواند موجب ایجاد التهاب در پوست شود.

هزینه اتوپلاستی در سال 1401 تهران

مواردی مانند تخصص و مهارت جراح، مرکز جراحی و پرسنل بیهوشی و داروها و آزمایشات تجویز شده در تعیین هزینه عمل زیبایی گوش تاثیر گذارند. اگر اتوپلاستی با هدف بهبود ناهنجاری های مادرزادی انجام شود ممکن است بیمه درمانی فرد هزینه آن را تقبل کند. جراحی کردن گوش صرفاً با هدف زیبایی، توسط بیمه درمانی تحت پوشش قرار نمی گیرد. برای اطلاع دقیق از هزینه های جراحی گوش با بهترین جراح ماهر و متخصص گوش و حلق و بینی تهران مشورت نمایید.

 

 

سوالات متداول

 • آیا نتیجه این جراحی دائمی می باشد ؟

هنگامی که عمل گوش را انجام می دهید معمولا نتایجی دائمی در انتظار شما خواهد بود و نیازی به جراحی ترمیمی وجود ندارد.

 • انجام اتوپلاستی چه فوایدی دارد ؟

بعد از انجام جراحی کردن کوش ف ظاهر چهره بسیار متقارن شده و بهبود می یابد. بهتر شدن ظاهر موجب می شود که کودکان و بزرگسالان بتوانند با اعتماد به نفس بسیار بالاتر در امکان عمومی ، دورهمی ها و همایش ها حضور پیدا کنند در نتیجه این موضوع برروی روحیه آنها تاثیر بسیار مثبتی خواهد گذاشت.

آیا مشاهده نتیجه عمل زیبایی گوش بلافاصله ممکن است؟

بعد از اینکه بهترین جراح گوش  تهران پانسمان را باز می کند زمانی است که می توانید نتیجه جراحی گوش را به خوبی مشاهده کنید فقط در نظر داشته باشید که وجود مقادیری ورم در گوش کاملا طبیعی است و با رعایت نکات ریکاوری به طور کامل بعد از گذشت این زمان می توانید نتیجه را به طور کامل مشاهده نمایید.

 • آیا جراحی گوش تاثیری بر شنوایی می گذارد؟

اتوپلاستی یک روش اصلاحی و قرینه سازی برای ظاهر گوش هایی است نازیبا هستند این پروسه تغییراتی را بر روی قسمت خارجی گوش اعمال می کند و اثری برروی شنوایی نخواهد گذاشت وجراح گوش این عمل را صرفا با اهداف زیبایی برای افراد انجام می دهد.