عمل جراحی گوش که اصطلاحاً به آن اتوپلاستی می گویند، روشی برای برطرف کردن ایرادات ظاهری و مادرزادی گوش می باشد.عمل کردن گوش بهتر است بعد از 5 سالگی که رشد گوش ها کامل شده است انجام شود. ولی در مواردی که جراحی ضرورت داشته باشد ممکن است در اوایل 3 سالگی انجام شود. جهت حفظ تقارن گوش ها بهتر است عمل به صورت همزمان در دو گوش صورت بگیرد. جراحی مذکور عمل زیباسازی گوش ها را بدون آسیب به عملکرد شنوایی گوش انجام می دهد. برای انجام جراحی زیبایی گوش بهترین کار مراجعه به  دکتر راضیه یابری بهترین جراح اتوپلاستی تهران می باشد.

 

اتوپلاستی - دکتر راضیه یابری

 

در چه مواردی می توان اتوپلاستی انجام داد؟

 • بزرگ بودن بیش از حد گوش ها (ماکروتیا)
 • کوچک بودن بیش از حد طبیعی گوش (میکروتیا)
 • برجستگی گوش ها در یک یا دو طرف صورت
 • کاهش مشکلات ظاهری لاله گوش
 • برطرف کردن ناهنجاری های مادرزادی گوش
 • عدم قرینگی میان گوش ها
 • پاره شدن نرمه گوش در اثر استفاده نادرست از گوشواره
 • آسیب دیدن گوش ها در اثر تصادف، ضربه و سوختگی
 • عدم رضایت از عمل کردن گوش قبلی

کار هایی که باید برای آماده شدن انجام بدید !!

 1. مدتی قبل از اتوپلاستی در تهران از کشیدن سیگار و مصرف الکل پرهیز کنید.
 2. چنانچه دارای بیماری خاصی هستید یا داروی خاصی مصرف می کنید پزشک را مطلع سازید.
 3. از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی از مدتی قبل از عمل خودداری کنید.
 4. بهتر است یک نفر همراه داشته باشید.

فیلم زنده عمل گوش در تهران توسط دکتر یابری

 

جراحی اتوپلاستی در تهران چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی زیبایی گوش ها با توجه به وضعیت سلامتی فرد معمولاً با بیهوشی عمومی در فرد انجام می شود. در این تکنیک زیبایی، برش هایی در محل پشت گوش ها یا داخل چین های درونی گوش ایجاد می شوند و جراح از طریق این برش ها غضروف، پوست و چربی اضافه را خارج می کند.

جراح پس از قرار دادن غضروف باقی مانده در محل خود، برای بستن برش ها از بخیه استفاده می کند. اتوپلاستی مزیت های زیرا نیز با خود به همراه دارد:

 • ایمن بودن و کم خطر بودن عمل گوش
 • دائمی بودن نتایج و تغییرات روی گوش
 • ایجاد زیبایی طبیعی در گوش ها
 • برطرف شدن نواقص مادرزادی گوش
 • بهبود میزان اعتماد به نفس فرد به کمک زیبایی بخشی به گوش

پس از جراحی اتوپلاستی چه مواردی را باید رعایت کنید؟

 • پس از اینکه پانسمان اتو پلاستی توسط بهترین دکتر عمل گوش تهران برداشته شد، به منظور حفاظت از گوش ها از هدبند استفاده کنید. به مدت دو هفته به صورت مداوم از هدبند استفاده کنید. سپس می توانید فقط در هنگام خواب از هدبند استفاده کنید.
 • از دست کاری و مالیدن گوش ها بعد از عمل کردن گوش در تهران پرهیز کنید.
 • تا دو هفته پس از اتوپلاستی از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • تا مدتی پس از جراحی از جویدن غذاهای سفت خودداری کنید.
 • بهتر است تا یک هفته از لباس های دکمه دار یا زیپ دار یا دارای یقه گشاد استفاده کنید.
 • بهترین وضعیت استراحت به صورت طاق باز و بالاتر قرار دادن وضعیت سر نسبت به بدن می باشد.

 

فیلم عمل زیبایی گوش بیرون زده در تهران  با دکتر یابری

 

دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی گوش

 1. معمولا بعد از عمل، سر بیمار جهت کاهش تورم گوش ها به مدت سه روز پانسمان می شود.
 2. پس از برداشتن پانسمان توسط جراح اتوپلاستی تهران ، برای مراقبت از گوش ها به بیمار توصیه می شود به مدت 2 تا 3 هفته از هدبند مخصوص بر روی گوش ها استفاده کند.
 3. برای کاهش درد بیمار برای او مسکن تجویز می گردد. اگر نیاز به کشیدن بخیه ها باشد، بیمار باید یک هفته بعد از عمل برای کشیدن بخیه ها به جراح مراجعه کند.
 4. معمولاً بیشتر افراد 5 روز تا یک هفته بعد از عمل جراحی زیبایی گوش در تهران می توانند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند. ولی تا زمان بهبودی کامل زخم ها باید از فعالیت های سنگین پرهیز کنند.

هدبند مخصوص اتوپلاستی

یکی از متداول ترین سوالاتی که در زمینه مراقبت های بعد از عمل گوش مطرح می شود این است که برای بستن گوش ها آیا نیاز به خرید هدبند مخصوص اتوپلاستي است یا می توان از هد بند های ساده و معمول استفاده کرد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگویم هدبند های مخصوص عمل کردن گوش کمی پهن تر از هد بند های عادی بوده و همین موضوع باعث می شود تا هد بند به طور کامل گوش ها را در بر بگیرد. دلیل استفاده از هد بند ها جلوگیری از ضربه و آسیب رسیدن به گوش های تازه جراحی شده می باشد.

همچنین هنگام خم شدن از حرکت گوش و جلو آمدن آن جلوگیری می کند. معمولا بعد از انجام عمل اتوپلاستی جراح گوش توصیه می کند ، در دو هفته ابتدایی بعد از فرایند جراحی ، حتما حتما از این محصول استفاده شود. بعد از گذشت این مدت زمان شما می توانید تنها شب ها هنگام خواب از این محصول استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله تهیه شده در سایت مراجعه کنید.

مزایای جراحی زیبایی گوش چیست؟

شکل غیر طبیعی گوش ممکن است برای برخی افراد جذاب نباشد. افراد ممکن است به دلایل زیادی تصمیم به تغییر شکل گوش خود بگیرند. صرف نظر از دلیل شما برای انجام این روش ، اتوپلاستی مزایای زیر را برای شما به همراه خواهد داشت.

ظاهر زیبای گوش

بهبود ظاهر دلیل اصلی افرادی است که به دنبال جراحی زیبایی گوش هستند. متقاضیان به دلایل مختلفی همچون بیرون زدگی گوش ها و  یا نزدیک نبودن گوش ها به سرشان  تصمیم می ‌گیرند که تحت عمل جراحی زیبایی گوش قرار گیرند تا ظاهری مناسب روی چهره شان ایجاد شود.

برای اکثر افراد گوش ها در زاویه 25 تا 35 درجه نسبت به سر قرار دارد. اگر زاویه بین گوش و سر بیش از 35 درجه باشد، گوش بیرون زده به نظر می رسد.

اعتماد به نفس را افزایش می دهد

کودکانی که نسبت به ظاهر گوش خود رضایت ندارند به بزرگسالانی تبدیل می شوند که همچنان نگران ظاهر خود هستند. از این رو اصلاح ظاهر گوش ها در هر زمان می تواند به افزایش اعتماد به نفس کمک کند.

مشاهده نتایج به سرعت 

جراحی نتایج فوری برای شما دارد، اما برای مشاهده نتایج اتوپلاستی باید کمی صبر کنید تا بانداژ برداشته و تورم کاهش یابد تا تفاوت چشمگیری در ظاهر گوش مشاهده شود.

پس از انجام این کار و برداشتن باند، خواهید دید که گوش ها کاملا صاف هستند و کاملا روی سر قرار می گیرند. پس از برداشتن پانسمان، با وجود تورم خفیف ، می توانید بهبود شکل و بیرون زدگی گوش را بررسی کنید. در این صورت خواهید دید که تورم به سرعت ناپدید می شود و گوش در عرض 3 تا 6 هفته پس از جراحی به حالت عادی باز می گردد.

فیلم جراحی گوش توسط بهترین جراح گوش تهران

 

خطرات و عوارض عمل گوش

 • دائمی بودن جای زخم و بخیه های اتوپلاستی
 • ایجاد عدم تقارن میان گوش ها
 • بی حسی دائمی گوش و نواحی اطراف آن
 • اعمال تغییرات بیش از اندازه در گوش و عقب نشینی گوش ها
 • خطر بروز عفونت و خونریزی در محل بخیه ها

سن مناسب برای جراحی زیبایی گوش

معمولا در سنین پایین این جراحی زیبایی گوش در تهران انجام می شود حدود 5 سالگی اما در برخی هنگامی که رشد گوش ها کامل شده باشد اما در برخی از موارد ممکن است بزرگسالانی که در کودکی این عمل کردن گوش را انجام نداده اند یا در سنین بزرگسالی با ظاهر گوش ها مشکل دارند برای انجام اتوپلاستی اقدام نمایند.
علاوه بر شرایط سنی بودن در سلامت جسمی کامل قرار داشته باشند و بزرگسالان نیز نباید سیگاری باشند یا پیش از انجام جراحی گوش در تهران باید آن را ترک کنند.

شنوایی بعد از عمل گوش

یکی از متداول ترین و پر تکرار ترین سوالاتی که افراد از پزشکان می پرسند این است که ایا ممکن است بعد از عمل کردن گوش ، شنوایی ما کم شود یا به طور کل از دست رود؟

این سوال به دلیل ترس افراد از انجام جراحی زیبایی گوش می باشد ، چرا که گوش ها عضوی حساس و مهم در بدن هستند و باعث می شوند تا ما صدای اطراف خود را به خوبی بشنویم و از آن ها لذت ببریم.

اما در پاسخ به سوال متقاضیان عمل اتوپلاستی باید بگویم که انجام عمل زیبایی گوش در تهران هیچ تاثیری بر روی شنوایی شما نمی گذارد ، چرا که ساز و کاری که گوش انسان برای شنیدن صدای اطراف طی می کند ، متاثر از گوش میانی و داخلی است.

صدا ها از طریق کانال شنوایی خارجی که پرده صماخ نامیده می شوند ، عبور می کند ، به پرده گوش و استخوانچه می رسد و قبل از آن که صدا به مغز منتقل شود ، صدا به حلزون گوش می رسد و در نهایت متوجه صدا ها می شود.

تنگ شدن یا ایجاد اختلال در افرادی که شکاف گوش آن ها به کانال شنوایی بیرون نزدیک شده است ، می تواند بر روی شنوایی افراد تاثییرات کوچک و بزرگی داشته باشد.

اما به یاد داشته باشید که در طی انجام عمل زیبایی گوش یا همان اتوپلاستی تنها قرار است بر روی فرم و ظاهر گوش با در نظر داشتن آناتومی گوش تغییراتی ایجاد شود که این تغییرات هیچ نوع تاثیری بر روی گوش ها نداشته و ندارند.

تنها پس از عمل گوش در تهران به دلیل قرار گرفتن پانسمان و هد بند بر روی گوش ممکن است کمی شنوایی شما کاهش یابد که این مسئله طبیعی بوده و بعد از باز کردن پانسمان ها ، قدرت شنوایی شما باز می گردد.

فیلم اتوپلاستی با بیحسی موضعی در مطب دکتر یابری در تهران

 

آیا رشد گوش ها در کودکان نتایج اتوپلاستی را تغییر می دهد؟

زمانی که مطب مربوط به سن مناسب برای انجام عمل زیبایی گوش را می خوانید ، ممکن است این سوال برایتان به وجود اید که آیا با رشد کودک نتایج عمل گوش تغییر می کند یا خیر؟

در پاسخ به این سوال دکتر راضیه یابری بهترین و متبحر ترین جراح گوش تهران ، می گویند خیر ، در این تکنیک غضروف های گوش کاملا تغییر شکل داده می شوند.

در فرایند رشد ف غضروف ها به حالت فعلی رشد خواهند کرد نه به حالتی که کودک با آن به دنیا آمده است. به همین دلیل احتمال اینکه بعد از انجام عمل اتوپلاستی ، حالت گوش ها تغییر کند بسیار کم و نادر می باشد.

از همین رو کسانی که در سنین پایین یعنی 5 سالگی عمل گوش های برجسته را انجام داده اند در بزرگسالی نیازی به انجام جراحی دوباره گوش ها نخواهند داشت.

عزیزانی که در تهران زندگی می کنند و قصد عمل کردن گوش را در تهران انجام دهند می توانند برای بهره مند شدن از بهترین نتایج و باکیفیت ترین خدمات به مطب دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش تهران واقع در خیابان مطهری مراجعه نمایند.

کوچک کردن گوش با اتوپلاستی امکان پذیر است؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در این زمینه مطرح است ، این است که آیا می توان با جراحی کردن گوش ، اقدام به کوچک کردن گوش ها کرد؟

اگر از بزرگ بودن یا بیرون زده بودن گوش های خود احساس ناراحتی و اذیت شدن می کنید و دوست دارید با انجام یک عمل جراحی ساده گوش های خود را کوچک کنید و به بهترین و زیبا ترین نتایج دست پیدا کنید ، اتوپلاستی توسط بهترین جراح گوش در تهران ، دکتر راضیه یابری انتخابی درست و مناسب می باشد.

تغییر شکل گوش ها را عمل زیبایی گوش می گویند که ممکن است باعث تغییر شکل یا اندازه آن ها شود. با انجام جراحی گوش توسط بهترین جراح گوش تهران نه تنها می توان در میان اجزای چهره تقارن و تناسب را ایجاد کرد ، بلکه می توان با افزایش زیبایی چهره اعتماد به نفس خود را نیز بهبود ببخشید.

چسب کوچک کننده گوش

در خصوص عملکرد چسب های مخصوص کوچک کردن گوش ، شک و تردید های بسیار زیادی وجود دارد. این چسب ها با شعار چسب های مخصوص کوچک کردن گوش ها بدون جراحی یا فرم دهی و عقب بردن گوش ها بدون عمل به بازار عرضه می شوند و قیمت چندان زیادی ندارند.

شاید این چسب ها به خاطر قیمت نازلی که دارند ، از نظر بسیاری از افراد که با مشکلات ظاهری در گوش های خود رو به رو هستند و سعی دارند بدون اتوپلاستی از این مشکل خلاص شوند ، ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

لازم به ذکر است اگر چه این چسب ها حالت نامرئی دارند ، اما از فاصله نزدیک قابل تشخیص می باشند و این مسئله می تواند جلوه خوشایندی نداشته باشد. از طرفی به دلیل ماندگار نبودن نتایج ، نیاز است تا به صورت دائم از آن ها استفاده کنید که این خود اذیت کننده است.

 

مراقبت های بعد از اتوپلاستی

 

آیا صدمات قبلی نیز با انجام عمل اتوپلاستی درمان می شوند؟

جراحات قبلی و آسیب های وارده به گوش از دیگر دلایل بد شکلی گوش ها می باشند که می توانند با استفاده از عمل جراحی زیبایی گوش درمان شوند.

گاها در صورتی که آسیب جدی و بزرگی به گوش وارد شده باشد ، حتی عمل زیبایی یا ترمیمی نیز نمی تواند ظاهر گوش را بهبود ببخشد و شما را از شر ظاهر بد گوش ها خلاص کند. اتوپلاستی راهی برای نجات گوش یا جلوگیری از آسیب های بیشتر می باشد. یک عمل جراحی می تواند برای اصلاح مشکلات قبلی انجام پذیرد. البته باید زمان کافی را در این خصوص سپری کرد تا آثار اولین جراحی بهبود پیدا کند.

معمولا افرادی که به طور حرفه ای ورزش خاصی را مانند بوکس ، کاراته ، تکواندو ، کشتی و غیره دنبال می کنند به دلیل ضربات بسیار زیادی که به سر آن ها وارد می شود ، از جراحات گوش رنج می برند. گوش های گل کلمی ورزشکاران اغلب می توانند از طریق عمل زیبایی گوش اصلاح و درمان شوند.

اما باید بدانید که اگر یک ورزش حرفه ای را دنبال می کنید و احتمال آسیب رسیدن دوباره به گوش ها زیاد است ، بهتر است تا زمانی که ورزش خود را کنار نگذاشته اید از انجام عمل جراحی خودداری کنید. چرا که با بازگشت دوباره شما به ورزش تنها زمان و هزینه ای که برای انجام اتوپلاستی صرف کرده اید از بین می رود و ترمیم گوش شما سخت تر می شود.

طی جراحی گوش در تهران بر روی افراد ورزشکار موقعیت غضروفی که در اثر ضربه و آسیب جا به جا شده است تغییر پیدا می کند. در این موارد بهتر است قبل از تصمیم گیری در خصوص عمل جراحی با چند جراح اتوپلاستی مجرب و متبحر در تهران یا شهر محل زندگی خود مشورت کنید.

عوارض اتوپلاستی

با انجام عمل زیبایی گوش ممکن است همانند سایز عمل های زیبایی صورت و بدن ، با خطرات بزرگی مانند خونریزی ، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی رو به رو شوید که با انتخاب یک جراح گوش ماهر و مجرب می توان از بروز بسیاری از آن ها جلوگیری کرد.

همچنین علاوه بر دقت در انتخاب بهترین دکتر گوش تهران برای عمل ، رعایت نکات مراقبتی بعد از اتوپلاستی نیز تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از بروز عوارض دارد. از جمله خطراتی که در زمان بهبودی با آن رو به رو می شوید می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • جای زخم : جای زخم ها در این عمل دائمی هستند ، اما جراح گوش سعی دارد برش ها را در چین و چروک های گوش ایجاد کند تا قابل مشاهده نباشد.
 • عدم تقارن قرار گیری محل گوش ها : این مشکل به دلیل کم تجربه بودن جراح و عدم ایجاد تقارن در گوش به وجود آید.
 • تغییرات در احساس پوست : در طول عمل زیبایی گوش ، تغییر موقعیت گو ها می تواند به طور موقت بر روی حس لامسه گوش های شما تاثیر بگذارد. به ندرت این تغییرات دائمی و دردسر ساز می شوند.
 • واکنش های الرژیک : ممکن است به چسب بعد از اتوپلاستی یا دارو های بیهوشی و سایر مواد مورد استفاده در حین جراحی یا بعد از آن بدنتان واکنش نشان دهد.
 • سوزش پوست : یکی دیگر از عوارض جانبی موقتی که شما بعد از عمل کردن گوش به آن دچار می شوید احساس سوزش پوست می باشد که اغلب به دلیل خشک شدن بخیه ها و زخم ایجاد شده به وجود می آید. در این خصوص بهتر است نگرانی و استرس خاصی نداشته باشید چرا که می توانید به راحتی با کمک نکات مراقبتی سریع تر آن ها را درمان کنید.
 • مشکلات بخیه بعد از اتوپلاستی : بخیه هایی که برای حفظ شکل جدید گوش مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است به سطح پوست راه پیدا کنند که در این موارد بهتر است سریعا برداشته شوند. این مسئله می تواند موجب ایجاد التهاب در پوست شود.

اتوپلاستی ترمیمی چیست ؟

گوش ها به دلیل قرار گرفتن در دو سمت سر ، نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند. گوش های برجسته یا بیرون زده که باعث بهم خوردن زیبایی چهره افراد می شود را می توان با عمل زیبایی گوش اصلاح کرد.

اما گاها به دنبال این عمل زیبایی بیمار نتیجه دلخواه و ایده آلی از آن به دست نمی آورد. این نتایج نامطلوب می تواند شامل عدم تقارن دو طرف گوش ها ، عدم اصلاح درست و اصولی برجستگی گوش ، چسبندگی بیش از اندازه گوش به سر ، تغییر شکل نازیبایی گوش در اثر انجام جراحی ، برجسته بودن نخ های بخیه که باعث کاهش زیبایی از جلو یا پشت گوش می شود ، دردناک بودن گوش به صورت عادی یا هنگام فشار روی گوش در زمان استراحت کردن ، نوک تیز بودن بیش از حد بالای گوش و خلق ظاهری با عنوان گوش الاغی و غیره باشد.

در صورتی که بیمار بعد از انجام عمل جراحی به یکی از موارد ذکر شده فوق دچار شده باشد و این نتایج به حدی باشد که بیماران را نگران کند یا رضایت آن ها را به طور کامل از بین ببرد ، نیاز است تا عمل اتوپلاستی مجددا انجام شود و از تکنکی های جدید و به روز برای خلق ظاهری زیبا و مطلوب استفاده گردد.

در جراحی ترمیمی گوش ، معمولا نخ های بخیه قبلی کشیده می شوند و اگر گوش هنوز برجسته باشد با نخ های قوی تر برجستگی رفع می گردد. در صورتی که بعد از انجام عمل گوش ، گوشت اضافه به وجود آید ، نیاز است این مشکل برداشته شود و مجددا بخیه شود. اگر گوش شما به مقدار بسیار زیادی نوک تیز شود نیاز است تا بخیه ها کامل باز شوند و مجددا بخیه زده شود تا گوش حالت زیباتر و گرد تر پیدا کند.

چنانچه در اثر برش های قبلی در حین انجام این پروسه زیبایی ، حالت ناصافی روی غضروف گوش باشد ، نیاز است تا قسمت اضافی غضروف تراشیده شود و در صورتی که غضروف مورد نیاز در گوش وجود نداشته باشد از غضروف بینی یا دندان به غضروف گوش پیوند زده می شود و ظاهری مطلوب برای گوش به وجود می آورد.

گاها دردناک بودن گوش بعد از انجام عمل اتوپلاستی در حالت معمولی یا زمان خوابیدن به دلیل جنس بخیه ها است. در این صورت نیاز است که بخیه های قبلی باز گردند و از بخیه هایی با جنس بهتر استفاده گردد.

اگر برای انجام عمل جراحی نزد یک جراح متخصص و مجرب بروید و از او برای خلق ظاهری زیبا برای گوش های خود کمک بخواهید قطعا به نتایج ایده آل و زیبایی دست پیدا خواهید کرد و دیگر نیازی به جراحی ترمیمی نخواهید داشت.

فیلم عمل اتوپلاستی توسط بهترین دکتر گوش تهران 

 

درمان گوش گل کلمی با اتوپلاستی در تهران

گوش های کل کلمی یک دفرمتیک و بد شکلی ظاهری در قسمت خارجی یا لاله گوش می باشد. این بد شکلی اکتسابی بوده و معمولا به دلیل تروما و اصابت ضربه های شدید به گوش ایجاد می گردد.

در ورزش هایی مانند کشتی گیری ، بوکس و راگبی و در مجموع ورزش هایی که در آن ها احتمال اصابت ضربه مستقیم به سر و گوش زیاد است ، احتمال به وجود آمدن این دفرمی بسیار زیاد خواهد بود. معمولا کشتی گیران که بیشتر از سایر افراد در معرض ضربه دیدن گوش ها هستند گوش های گل کلمی شایع است.

هنگامی که تروما و ضربه به گوش ها وارد می شود در ابتدا هماتوم در گوش به وجود می آید. علت شکل گیری این موضوع نیز آن است که پوشت و لایه ای که غضروف را می پوشاند خیلی محکم تا قسمت جلویی لاله گوش بهم می چسبد. هر ضربه ای که به صورت سطحی یا با فشار زیاد بر روی گوش وارد شود ، باعث می شود تا این لایه ها از غضروف جدا شوند و در زیر پوست خونریزی به وجود آید.

خونرسانی غضروف به صورت مستقیم از این غشا انجام می شود. زمانی که این غشا ها از خود غضروف جدا شوند ، با ایجاد خونریزی باعث مختل شدن پروسه خونرسانی می شوند. این موضوع نیز باعث می شود تا مقداری از غضروف از بین برود و در طولانی مدت در آن ناحیه فیبروز اسکاری ایجاد گردد.

این هماتوم ممکن است حتی باعث به وجود آمدن عفونت های شدید شود و در صورتی که به موقع درمان بپذیرد ، باعث برجستگی ها و بدشکلی ها در قسمت گوش و حاشیه گوش ها شود که در نهایت باعث به وجود آمدن گوش گل کلمی در فرد می شود. تنها روش مطمئن و تاثیر گذار برای این عارضه اتوپلاستی می باشد.

چرا باید اتوپلاستی انجام دهیم؟

آیا جراحی پلاستیک گوش مانند جراحی زیبایی بینی نیست و در اکثر موارد نیازی به داشتن نقصی واضح می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت : به طور کلی شاید جراحی زیبایی گوش از اهمیت کمتری نسبت به جراحی بینی برخوردار باشد ، اما هر فردی برای انجام آن دلیل مشخصی دارد. در این فرآیند ، متخصص گوش و حلق و بینی ابتدا بر اساس ساختار گوش مشکل را تشخیص می دهد و سپس طرح مشخصی را در برای مراجعه کننده طراحی می کند.

چگونه جراح مناسبی برای اتوپلاستی پیدا کنیم؟

تقریباً همه افراد جامعه دغدغه ای برای انجام جراحی گوش دارند. خوشبختانه معیارهای خوبی برای انتخاب جراح حاذق گوش وجود دارد. دکتر انتخابی باید دانش ، مهارت یا تجربه بالایی داشته باشد. اگر پزشکی یافتید که مهارت و تجربه را با هم داشت پس شک نداشته باشید که می توانید تحت جراحی قرار گیرید و از بهترین نتایج این پروسه لذت ببرید.

حالا بیایید در مورد تجربه و مهارت صحبت کنیم ، به تعداد اقدامات انجام شده توسط پزشک منتخب خود توجه کنید ، البته باید گفت که ،  تنها تعداد اتوپلاستی کافی نیست. با مشاهده تصاویر قبل و بعد هر جراحی در نمونه کارهای پزشک ، می توانید از میزان مهارت جراح آگاه شوید.

همچنین اگر جراح مورد نظر شما مشاوره رایگان دارد، بهترین و مفیدترین کار این است که گوشی تان را بردارید و یک نوبت رایگان بگیرید که این روزها کمتر چنین پزشکی پیدا می شود. فراموش نکنید وقتی در مطب منتظر وقت خود می مانید، از تجربیات  بیمارانی که در اطراف شما هستند، می توانید نهایت استفاده را بکنید تا اطلاعات بهتری نسبت به سایر منابع دریافت کنید و اعتماد به نفس بیشتری برای انجام این فرایند و نتیجه مثبت آن داشته باشید.

طی جلسه مشاوره ، در مورد مشکلات ، خواسته ها ، نگرانی و ترس های خود با پزشک صحبت کنید ، زیرا یک پزشک خوب شنونده خوبی هم هست.

هزینه اتوپلاستی ترمیمی در تهران

برای اینکه هزینه این عمل تعیین شود ، در ابتدا باید توسط دکتر راضیه یابری ، در مطب معاینه شوید. پس از انجام اندازه گیری و پرسش چند سوال ، وی مانند یک معمار یا طراح ، طرحی را از عمل و نتیجه آن در ذهن خود ترسیم خواهد کرد و شما خواهد گفت که مشکلات گوش شما چه چیزی است و نیاز به انجام چه تغیراتی دارد.

پس از طی کردن جراحی گوش شما می توانید نظر خود را بیان کنید و تصمیم نهایی را در خصوص نتیجه جراحی و روند درمان را بگیرید. با انجام این مراحل آنگاه می توان قیمتی را برای فرایند درمانی پیش رو تعیین کرد.

لازم به ذکر است که پزشک برای اعلام هزینه نهایی مورد نظر نوع بیمارستان ، کلینیک ، تیم بیهوشی یا دارو های مصرفی ، مدت زمان انجام فرایند جراحی و غیره را در نظر خواهد گرفت و پس از آن قیمت اتوپلاستی را اعلام می کند. از آنجایی که ممکن است در طول عمل جراحی اول ، غضروف گوش کمی کاهش پیدا کند پروسه جراحی ترمیمی کمی هزینه بالا تری داشته باشد.

اما بهتر است نا امید و دلسرد نشوید چرا که دکتر یابری تمامی مشکلات را از قبیل مشکلات گوش ، فرم نهایی آن ، هزینه عمل و غیره را لحاظ کرده و در رابطه با هر یک از آن ها با شما به گفت و گو خواهد پرداخت.

نتیجه اتوپلاستی چه زمان مشخص می شود؟

تمامی اشخاصی که اقدام به انجام عمل های زیبایی به منظور رفع ایرادات چهره خود می کنند ، تمایل دارند تا سریعا نتایج نهایی را مشاهده کنند و بدانند که چه تغییری روی صورت آن ها اعمال شده است.

پس این طبیعی است که افراد در مشاهده نتایج نهایی عجله داشته باشند. اما باید صبور باشید ، یک هفته بیشتر انتظار لازم نیست. در طی این هفته مهم و سرنوشت ساز بهتر است تنها استراحت کنید و نکات مراقبتی بعد از اتوپلاستی را رعایت کنید.

بعد از گذشت این یک هفته و برداشتن پانسمان نتیجه را با کمی تورم مشاهده خواهید کرد. اما تورم به وجود آمده به سرعت با رعایت برخی نکات از بین می رود.

 

اتوپلاستی در تهران - دکتر یابری

 

هزینه اتوپلاستی در سال 1403 تهران

مواردی مانند تخصص و مهارت جراح، مرکز جراحی و پرسنل بیهوشی و داروها و آزمایشات تجویز شده در تعیین هزینه عمل زیبایی گوش تاثیر گذارند.

اگر اتوپلاستی در تهران با هدف بهبود ناهنجاری های مادرزادی انجام شود ممکن است بیمه درمانی فرد هزینه آن را تقبل کند. جراحی کردن گوش صرفاً با هدف زیبایی، توسط بیمه درمانی تحت پوشش قرار نمی گیرد. برای اطلاع دقیق از هزینه های جراحی گوش با بهترین جراح ماهر و متخصص گوش و حلق و بینی تهران مشورت نمایید.

سوالات متداول

 • آیا نتیجه این جراحی دائمی می باشد ؟

هنگامی که عمل گوش را انجام می دهید معمولا نتایجی دائمی در انتظار شما خواهد بود و نیازی به جراحی ترمیمی وجود ندارد.

 • انجام اتوپلاستی در تهران چه فوایدی دارد ؟

بعد از انجام جراحی کردن کوش ف ظاهر چهره بسیار متقارن شده و بهبود می یابد. بهتر شدن ظاهر موجب می شود که کودکان و بزرگسالان بتوانند با اعتماد به نفس بسیار بالاتر در امکان عمومی ، دورهمی ها و همایش ها حضور پیدا کنند در نتیجه این موضوع برروی روحیه آنها تاثیر بسیار مثبتی خواهد گذاشت.

آیا مشاهده نتیجه عمل زیبایی گوش بلافاصله ممکن است؟

بعد از اینکه بهترین جراح اتوپلاستی تهران پانسمان را باز می کند زمانی است که می توانید نتیجه جراحی کردن گوش را به خوبی مشاهده کنید فقط در نظر داشته باشید که وجود مقادیری ورم در گوش کاملا طبیعی است و با رعایت نکات ریکاوری به طور کامل بعد از گذشت این زمان می توانید نتیجه را به طور کامل مشاهده نمایید.

 • آیا عمل گوش تاثیری بر شنوایی می گذارد؟

اتوپلاستی یک روش اصلاحی و قرینه سازی برای ظاهر گوش هایی است نا زیبا هستند جراحی گوش در تهران تغییراتی را بر روی قسمت خارجی آن اعمال می کند و اثری برروی شنوایی نخواهد گذاشت وجراح گوش این عمل را صرفا با اهداف زیبایی برای افراد انجام می دهد.