درباره اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : بر اساس گزارش جراحان پلاستیک انجمن آمریکا(ASP)، روند جراحی بینی ، دومین جراحی زیبایی رایج بوده است. جای تعجب نیست اگر بگوییم تمام بیمارانی که تحت جراحی بینی قرار گرفته اند، خواهان دستیابی به بهترین نتایج از جراحی خود هستند. بسیاری از جراحان زیبایی بینی بر این باورند که بهترین نتایج در واقع قبل از جراحی آغاز می شود. به همین دلیل است که این جراحان، بر روی دنبال کردن دستورالعمل های قبل از جراحی توسط بیماران بسیار تاکید می نمایند.

در ذیل به ارائه توضیحاتی در رابطه با اقدامات قبل از جراحی بینی که تاثیر زیادی بر مطلوب بودن نتایج به دست آمده از این عمل جراحی دارد، اشاره نموده ایم.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 

مصرف تنباکو ، الکل و دارو

بیماران باید 2 تا 3 هفته قبل از جراحی، مصرف تنباکو و الکل را متوقف نمایند؛ تنباکو باعث خشک شدن پوست شده و تامین اکسیژن و مواد مغذی برای زخم را محدود کرده و زمان بهبود را طولانی تر می نماید. در نتیجه اسکار بیشتری تشکیل می شود.

الکل نیز باعث افزایش خطر خونریزی در طول جراحی و پس از آن می شود و به بروز مشکلاتی در بهبود زخم، منجر می شود. در برخی موارد رینوپلاستی انگیزه ای برای بیماران جهت ترک کردن مصرف الکل و تنباکو به شمار می آید.

آسپرین، داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی و برخی ویتامین های خاص نیز باعث افزایش خطر خونریزی می شود. بیماران باید 2 تا 3 هفته قبل از جراحی، توقف مصرف این داروها را آغاز نمایند. تیلنول برای تسکین درد تجویز می شود.

اگر بیمار درحال مصرف هرگونه رقیق کننده خون مثل وارفارین است، باید در خصوص بهترین دستور برای مصرف دارو، قبل و بعد از جراحی مشورت نماید.

عکسبرداری، آزمایشات و مشاوره های قبل از جراحی بینی

برای اینکه ایرادات بینی به خوبی مشخص شده و بهترین فرم با توجه به اجزای صورت قابل انتخاب باشد، پزشک عکسبرداری از زوایای مختلف را برای بیمار تجویز می کند.

همچنین برای اطمینان از واجد شرایط بودن او برای جراحی، سوالاتی در رابطه با داروهای مصرفی و وضعیت سلامت او می پرسد و همچنین آزمایشاتی را نیز را برای وی تجویز می کند.

بیمار موظف به انجام این عکسبرداری ها و آزمایشات در اولین فرصت ممکن بوده و باید به سوالات پزشک پاسخ صادقانه بدهد.

همچنین لازم است تا بیمار پیش از جراحی همه خواسته های منطقی خود را به طور شفاف و صادقانه با پزشک خود مطرح نماید.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 

آماده شدن برای دوره ریکاوری جراحی بینی

جراح در جلسه مشاوره آخر قبل از جراحی، نسخه هایی را برای بیمار تجویز می کند که شامل داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها می باشد. این داروها قبل از جراحی باید تهیه شود، چون مصرف آن ها از همان روز جراحی آغاز خواهد شد.

بیمار باید از یکی از دوستان یا نزدیکان بخواهد تا او را در روز جراحی بعد از اجرای روند به منزل برساند و در طی 24 تا 48 ساعت اول بعد از جراحی در کنار او باشد.

به بیمار اجازه داده نمی شود که از نیمه شب روز جراحی، چیزی بنوشد یا بخورد. نوشیدن اندکی آب برای مصرف دارو بلامانع است.

در شب قبل از جراحی بیمار باید دوش بگیرد و به طور کامل با صابون آنتی باکتریال، خود را بشوید. وی همچنین باید موهای خود را با شامپو بشوید.

چیزهایی که باید با خود در روز جراحی به همراه بیاورید:
  • لباس راحت بر تن کنید.
  • عینک خود را همراه داشته باشید.
آنچه که نباید با خود همراه داشته باشید:
  • از انداختن زیورآلات خودداری کنید.
  • چیزهای قیمتی همراه نداشته باشید.
  • از گذاشتن لنز، زدن عطر، لوسیون، آرایش کردن و لاک زدن خودداری کنید.

همه بیماران مشتاق دیدن نتیجه نهایی روند رینوپلاستی خود هستند. دنبال کردن این دستورالعمل های قبل از جراحی بینی، به بیمار در حرکت کردن در مسیر درست به سمت دستیابی به نتیجه افتخار آمیز از جراحی کمک می کند.