بر اساس گزارشات روند جراحی بینی ، دومین جراحی زیبایی رایج بوده است.نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد اقدامات قبل از جراحی بینی است. جای تعجب نیست اگر بگوییم تمام بیمارانی که تحت جراحی بینی قرار گرفته اند، خواهان دستیابی به بهترین نتایج از جراحی خود هستند. بسیاری از جراحان زیبایی بینی بر این باورند که بهترین نتایج در واقع با اقدامات قبل از عمل بینی آغاز می شود. به همین دلیل است که این جراحان، بر روی دنبال کردن دستورالعمل های قبل از جراحی توسط بیماران بسیار تاکید می نمایند. در ذیل به ارائه توضیحاتی که دکتر راضیه یابری بهترین جراح بینی تهران در رابطه بااین نکات که تاثیر زیادی بر مطلوب بودن نتایج به دست آمده از این عمل جراحی دارد، اشاره نموده ایم.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 

انتخاب جراح بینی

اولین گام در اقدامات قبل از جراحی بینی بعد از اینکه تصمیم به عمل کردن دماغ خود گرفتید انتخاب یک جراح زیبایی می باشد. این کار تقریبا سخت ترین و مهم ترین مرحله در این پروسه به شمار می رود زیرا بینی یک عضو بسیار مهم در چهره می باشد و انجام جراحی آن باید توسط یک شخص با تجربه و ماهر انجام گیرد که بتواند رضایت شما را در پی داشته باشد بنابراین در مورد این نکته دقت بسیاری داشته باشید و به طور کافی تحقیق کنید این کار را می توانید از دوستان آشنایان یا از طریق سایت اینستاگرام و غیره انجام دهید.سعی کنید پزشکی که انتخاب می کنید تمامی فاکتورهای یک جراح برجسته را به همراه داشته باشد.
بهترین جراح بینی تهران یا شهر محل زندگی شما دارای حس زیبایی شناسانه ، اخلاق خوب ، صبر زیاد، مهارت بالا و تجربه مفید می باشد. در این صورت می توانید به طور کامل نسبت به این جراح اعتماد لازم را داشته باشید و بینی خود را به دستان او بسپارید.

واقع بین باشید

سعی کنید رویایی فکر نکنید و عاقلانه و واقع بینانه در مورد نتیجه جراحی تصور کنید ویژگی های بینی خود را بشناسید و در صورتی که بینی گوشتی با غضروف های ضعیف دارید اصراری برعمل فانتزی بینی نداشته باشید. این مورد در اقدامات قبل از جراحی بینی نیاز به دریافت یک مشاوره درست با پزشک دارد از همین رو بهتر است در این خصوص دقت کاملی داشته باشید و به آن اهمیت دهید.

قطع مصرف تنباکو ، الکل و دارو مهم ترین نکته در اقدامات قبل از جراحی بینی

بیماران باید 2 تا 3 هفته قبل از عمل ، مصرف تنباکو و الکل را متوقف نمایند؛ تنباکو باعث خشک شدن پوست شده و تامین اکسیژن و مواد مغذی برای زخم را محدود کرده و زمان بهبود را طولانی تر می نماید. در نتیجه اسکار بیشتری تشکیل می شود.

الکل نیز باعث افزایش خطر خونریزی در طول جراحی و پس از آن می شود و به بروز مشکلاتی در بهبود زخم، منجر می شود. در برخی موارد رینوپلاستی انگیزه ای برای بیماران جهت ترک کردن مصرف الکل و تنباکو به شمار می آید.

آسپرین، داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی و برخی ویتامین های خاص نیز باعث افزایش خطر خونریزی می شود. بیماران باید 2 تا 3 هفته قبل از جراحی، توقف مصرف این داروها را آغاز نمایند. تیلنول برای تسکین درد تجویز می شود.

اگر بیمار درحال مصرف هرگونه رقیق کننده خون مثل وارفارین است، باید در خصوص بهترین دستور برای مصرف دارو، قبل و بعد از جراحی مشورت نماید.

عکسبرداری، آزمایشات و مشاوره ها گامی اساسی در اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. برای اینکه ایرادات بینی به خوبی مشخص شده و بهترین فرم با توجه به اجزای صورت قابل انتخاب باشد، پزشک عکسبرداری از زوایای مختلف را برای بیمار تجویز می کند.
 2. همچنین برای اطمینان از واجد شرایط بودن او برای جراحی، سوالاتی در رابطه با داروهای مصرفی و وضعیت سلامت او می پرسد و همچنین آزمایشاتی را نیز را برای وی تجویز می کند.
 3. بیمار موظف به انجام این عکسبرداری ها و آزمایشات در اولین فرصت ممکن بوده و باید به سوالات پزشک پاسخ صادقانه بدهد. همچنین لازم است تا بیمار پیش از جراحی همه خواسته های منطقی خود را به طور شفاف و صادقانه با پزشک خود مطرح نماید.
 4. در اقدامات قبل از جراحی بینی لازم است یک سری ازمایشات را که پزشک به شما توصیه می کند انجام بدهید. که این آزمایشات مربوط به کم خونی ، بارداری و هپاتیت و غیره می باشد.  در صورتی که در مورد باردار بودن شک دارید حتما پیش از هر اقدامی ازمایش بارداری را انجام دهید.

خوردن و نوشیدن پیش از عمل بینی

پیش از انجام این پروسه در خصوص نکات مربوط به اقدامات قبل از جراحی بینی به شما در رابطه با خورد و خوراکتان پیش از جراحی توضیحاتی را ارائه می دهند. به طور کل می بایست پیش از عمل ناشتا باشید یعنی از 8 ساعت پیش چیزی نخورید و نیاشامید این مساله شامل جویدن آدامس و نوشیدن آب آشامیدنی نیز می شود. در مورد این نکته حتما از پزشک سوال کنید و آن را جدی بگیرید.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 

اقدامات قبل از جراحی بینی برای دوره ریکاوری

 • جراح در جلسه مشاوره آخر قبل از جراحی، نسخه هایی را برای بیمار تجویز می کند که شامل داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها می باشد. این داروها قبل از جراحی باید تهیه شود، چون مصرف آن ها از همان روز جراحی آغاز خواهد شد.
 • بیمار باید از یکی از دوستان یا نزدیکان بخواهد تا او را در روز جراحی بعد از اجرای روند به منزل برساند و در طی 24 تا 48 ساعت اول بعد از جراحی در کنار او باشد.
 • به بیمار اجازه داده نمی شود که از نیمه شب روز جراحی، چیزی بنوشد یا بخورد. نوشیدن اندکی آب برای مصرف دارو بلامانع است.
 • در شب قبل از جراحی چک لیست اقدامات قبل از جراحی بینی را مجددا نگاه کنید و حتما دوش بگیرد و به طور کامل با صابون آنتی باکتریال، خود را بشوید. همچنین به دلیل اینکه بعد از عمل تا مدت ها نمی توانید مو های خود را بشویید بهتر است موهایتان را با شامپو به خوبی بشویید.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 

وسایل مورد نیاز قبل عمل بینی

 • لباس راحت بر تن کنید.
 • عینک خود را همراه داشته باشید.
آنچه که نباید با خود همراه داشته باشید:
 • از انداختن زیورآلات خودداری کنید.
 • چیزهای قیمتی همراه نداشته باشید.
 • از گذاشتن لنز، زدن عطر، لوسیون، آرایش کردن و لاک زدن خودداری کنید.

همه بیماران مشتاق دیدن نتیجه نهایی روند رینوپلاستی خود هستند. دنبال کردن این دستورالعمل های قبل از جراحی بینی، به بیمار در حرکت کردن در مسیر درست به سمت دستیابی به نتیجه افتخار آمیز از جراحی کمک می کند.

رژیم غذایی مناسب پیش از عمل بینی

همانطور که گفتیم یکی از مهم ترین اقدامات قبل از عمل بینی داشتن رژیم غذایی متناسب با آن است. در اصل داشتن یک رژیم غذایی درست و متوازن و سرشار از پروتین می تواند یکی از مناسب ترین راه ها برای ترمیم زخم های ایجاد شده در بدن بعد از عمل جراحی باشد. پروتین ها نقش بسیار مهمی در ترمیم بافت های آسیب دیده بدن دارند ، از همین رو باید پیش از انجام عمل جراحی پروتئین های مورد نیاز بدن تامین شوند. از جمله مواد غذایی حاوی پروتئین که توصیه می شود حتما مصرف کنید مرغ ، تخم مرغ ، سبوس یا گوشت قرمز باشد. برخی از افراد تصور می کنند با مصرف مواد غذایی که دارای سطح کربوهیدارت بالا و چربی بسیار کم هستند می توانند پروتئین لازم را برای بدن خود تامین کنند. اما باید بگویم مصرف این نوع خوراکی ها نمی توانند پروتئین لازم را برای بدن تامین کنند. مقدار بهینه مصرف پروتئین برای خانم ها بین 50 لبی 60 گرم در روز و برای آقایان 70 تا 90 گرم در روز است.

در مردان و زنان بهتر است که به مدت سه هفته پیش از فرایند درمان شروع به رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی کرده و حتی از مولتی ویتامین های مناسب استفاده کنند تا ترمیم و بهبودی سریع تری را شاهد باشید. در واقع پیش از انجام جراحی باید سطح ویتامین ها را تنظیم کنید و در نظر داشته باشید که مصرف بیش از اندازه آن نیز می تواند برای شما مشکل ساز گردد. اما در خصوص ویتامین C باید بگویم که مقدار زیاد آن می تواند به بهبود سریع افراد کمک کند و مشکلی برای شما به وجود نیاورد. اما مصرف بیش از اندازه ویتامین E باعث بروز مشکلاتی همچون کبودی و حتی خونریزی زیاد می شود یا احتمال بروز آن را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.

مصرف ویتامین ها پیش از رینوپلاستی

پیش از انجام عمل زیبایی بینی نباید در مصرف ویتامین ها افراط کرد ، چرا که در صورت افراط در این خصوص ممکن است نتایج برعکس را مشاهده کرد. تنها ویتامینی که پزشکان و جراحان زیبایی مجرب و متبحر مصرف بیش از اندازه آن را توصیه می کنند ، ویتامین C می باشد. یک یا دو هفته پیش از انجام عمل زیبایی بینی به منظور رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی ، توصیه می شود تا روزانه یک قرص جوشان ویتامین C یا غذاهایی که منبع غنی از ویتامین ث هستند را در برنامه غذایی خود جای دهید. ویتامین C باعث می شود تا زخم ها خیلی زود تر از آنچه که افراد تصور می کنند التیام بخشیده و بهبود پیدا کنند و در محو شدن سرعتر آثار جراحی نقش بسزایی ایفا می کند.

توجه داشته باشید که مصرف برخی از ویتامین ها همانند ویتامین E یا امگا 3 بیش تر از 400 میلی گرم در روز ممنون بوده ، چرا که می تواند در روند جراحی مشکلات بزرگی را از قبیل خونریزی زیاد را به وجود آورد و باعث شود تا کبودی زیباجو بعد از انجام عمل زیبایی بینی شدت پیدا کند.

چرا مصرف کرفس و آب آناناس قبل از جراحی بینی توصیه می شود ؟

یک پیشنهاد شگفت انگیز که پزشکان اغلب پیش از عمل زیبایی بینی ارائه می کنند ، مصرف آناناس در روز های منتهی به جراحی است. آناناس و کرفس سرشار از ماده مغذی بروملین است. بروملین به تسکین حالت تهوع و همچنین احتقان بینی کمک بزرگی خواهد کرد. البته بهتر است پیش از شروع به انجام چنین کاری نیز با پزشک خود مصرف کنید.

لازم به ذکر است مصرف آناناس و کرفس بعد از عمل زیبایی بینی نیز توصیه می شود ، از همین رو بهتر است پیش از جراحی این نوع خوراکی ها را در خانه آماده کنید تا به محض مرخص از شدن از بیمارستان آن ها را مصرف کنید و نیازی به خرید و کار های اضافه نداشته باشید.

دیگر اقدامات قبل از جراحی بینی

 • آقایان باید حتما پیش از انجام جراحی ریش و سبیل خود را به دلیل رعایت مسائل بهداشتی بتراشید.
 • قبل از انجام جراحی حتما استحمام کنید زیرا تا زمانی که گچ و آتل روی بینی می باشد قادر به انجام این کار نیستید.
 • مصرف روغن ماهی و ویتامین E را از دو هفته پیش متوقف کنید.
 • لباسی راحت و گشاد بپوشید که بسیار آسان قابل تعویض باشد.
 • نیم ساعت پیش از جراحی در محل کلینیک یا بیمارستان حاضر شوید.
 • در صورتی که هنوز در مرحله شیردهی هستید عمل جراحی تان را به تعویق بیاندازید.