روش تزریق چربی

کاهش میزان تولید الاستین و کلاژن بدن از جمله مشکلات شایع و رایجی است که پیری به همراه دارد. این امر منجر به کاهش حجم چربی و خشکی پوست و در نهایت ایجاد چین و چروک در منافذ پوستی می گردد. روش های زیادی برای از بین بردن این چین و چروک ها و به طور کلی جوانسازی پوست وجود دارد که یکی از بهترین آن ها، تزریق چربی است.

امروزه صدها هزار نفر در سراسر جهان با انگیزه های مختلفی از جمله اصلاح فرورفتگی گونه، نازک شدن لب ها و به طور کلی جبران کاهش حجم از دست رفته صورت و نواحی دیگر بدن همچون دست ها برای انجام این روش جوانسازی اقدام نموده و بدین ترتیب موجب بهبود وضعیت ظاهری خود می شوند.

 

تزریق چربی

 

تزریق چربی موجب ایجاد آلرژی نمی شود:

چربی ها از بدن خود فرد گرفته می شوند، این بدین معنی است که مواد تشکیل دهنده آن ها کاملاً طبیعی است و همچون ژل ها از مواد مصنوعی ساخته نشده اند؛ چربی مورد نیاز بیشتر از مناطقی همچون ران ها، سینه ها و باسن که چربی اضافی بیشتری دارند برداشته می شوند. این امر موجب می شود تا روش تزریق چربی ارزان تر باشد، زیرا همانطور که گفتیم ماده مورد نیاز که همان چربی است از بدن خود فرد استخراج شده و هزینه ماده اضافی همچون ژل را نخواهد داشت.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

پزشک ابتدا با بیمار در رابطه با انتظاراتش صحبت کرده و با او به اتفاق نظر می رسد. در مرحله بعدی مناطق گیرنده و دهنده را با استفاده از داروی مخصوص بی حس می نماید. سپس با بهره گیری از ابزاری مخصوص که کانولا نام دارد، چربی را از منطقه دهنده استخراج می کند.

مرحله بعدی خالص سازی است؛ چربی برداشته شده معمولاً خالص نبوده و مواد دیگری همچون خون نیز همراه آن وجود دارد که باید از چربی جدا شوند. از همین رو پزشک اقدام به قرار دادن بافت های چربی در سانتریفیوژ نموده یا به شستشوی آن ها با سرم مخصوص اقدام می نماید و در نهایت چربی را با استفاده از سرنگ مخصوص به ناحیه مورد نظر تزریق می کند.

بلافاصله بعد از تزریق چربی خونرسانی صورت گرفته و این امر موجب جذب چربی به بافت پوست می شود.

 

تزریق چربی

 

کاربردهای روش تزریق چربی چیست؟

این روش جوانسازی دارای کاربردهای فراوانی است که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم:

  • پر نمودن چین و چروک های موجود در زیر بینی و اطراف دهان
  • حجم دهی به صورت، لب ها، برجسته کردن چانه و گونه
  • پرکردن مناطق فرو رفته و گود صورت همچون شقیقه ها و زیر چشم
  • رفع شلی و افتادگی پوست و غیره.