کاهش میزان تولید الاستین و کلاژن بدن از جمله مشکلات شایع و رایجی است که پیری به همراه دارد. این امر منجر به کاهش حجم چربی و خشکی پوست و در نهایت ایجاد چین و چروک در منافذ پوستی می گردد. روش های زیادی برای از بین بردن این چین و چروک ها و به طور کلی جوانسازی پوست وجود دارد که یکی از بهترین آن ها، تزریق چربی است.امروزه صدها هزار نفر در سراسر جهان با انگیزه های مختلفی از جمله اصلاح فرورفتگی گونه، نازک شدن لب ها و به طور کلی جبران کاهش حجم از دست رفته صورت و نواحی دیگر بدن همچون دست ها برای انجام این روش جوانسازی اقدام نموده و بدین ترتیب موجب بهبود وضعیت ظاهری خود می شوند. دکتر راضیه یابری در زمینه جوانسازی پوست می توانند نتیجه ای بی نظیر را برایتان رقم بزنند.

تزریق چربی - دکتر راضیه یابری

 

تزریق چربی موجب ایجاد آلرژی نمی شود:

چربی ها از بدن خود فرد گرفته می شوند، این بدین معنی است که مواد تشکیل دهنده آن ها کاملاً طبیعی است و همچون ژل ها از مواد مصنوعی ساخته نشده اند؛ چربی مورد نیاز بیشتر از مناطقی همچون ران ها، سینه ها و باسن که چربی اضافی بیشتری دارند برداشته می شوند. این امر موجب می شود تا روش تزریق چربی ارزان تر باشد، زیرا همانطور که گفتیم ماده مورد نیاز که همان چربی است از بدن خود فرد استخراج شده و هزینه ماده اضافی همچون ژل را نخواهد داشت.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

 • پزشک ابتدا با بیمار در رابطه با انتظاراتش صحبت کرده و با او به اتفاق نظر می رسد. در مرحله بعدی مناطق گیرنده و دهنده را با استفاده از داروی مخصوص بی حس می نماید. سپس با بهره گیری از ابزاری مخصوص که کانولا نام دارد، چربی را از منطقه دهنده استخراج می کند.
 • مرحله بعدی خالص سازی است؛ چربی برداشته شده معمولاً خالص نبوده و مواد دیگری همچون خون نیز همراه آن وجود دارد که باید از چربی جدا شوند. از همین رو پزشک اقدام به قرار دادن بافت های چربی در سانتریفیوژ نموده یا به شستشوی آن ها با سرم مخصوص اقدام می نماید و در نهایت چربی را با استفاده از سرنگ مخصوص به ناحیه مورد نظر تزریق می کند.
 • بلافاصله بعد از پروسه خون رسانی صورت گرفته و این امر موجب جذب چربی به بافت پوست می شود.

 

تزریق چربی - دکتر راضیه یابری

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی یک روش امن ، طبیعی و طولانی مدت می باشد.
این روش کاملا غیر تهاجمی می باشد.
به دلیل استفاده از چربی ها از بدن خود شخص معمولا هیچ گونه واکنش آلرژیک وجود نخواهد آمد.

معایب تزریق چربی

هزینه بالاتری نسبت به ژل دارد.
ممکن است روند تزریق چربی چند جلسه به طول بیانجامد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 • درد و ورم در محلی که تزریق صورت گرفته و چربی از ان خارج شده است کاملا طبیعی می باشد و برای کاهش آن می توان از مسکن ها و کمپرس سرد استفاده کرد.
 • در صورتی که تزریق چربی به صورت را انجام داده اید حتما سر خود را بالا نگه دارید و از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • معمولا پزشک برای جلوگیری از هرگونه عفونت احتمالی برای شما مسکن تجویز خواهد کرد که باید حتما دوره درمان مصرف داروها را کامل کنید و آنها را سر وقت مصرف کنید.
 • در صورت تزریق  به صورت ممکن است زیر چشم هایتان دچار کبودی شود که طبیعی می باشد و بعد از مدتی برطرف خواهد شد.
 • پانسمان هایی که در محل تزریق قرار دارند را مرتبا تعویض کنید و سعی کنید خشک بمانند.
  ناحیه تزریق را ماساژ و مالش ندهید.
 • به مدت دو هفته از حضور در مناطقی چون استخرها، حمام افتاب، جکوزی و سونا پرهیز کنید. زیرا باعث از بین رفتن چربی های تزریق شده می شوند.

تزریق چربی - دکتر یابری

کاربردهای روش تزریق چربی چیست؟

این روش جوانسازی دارای کاربردهای فراوانی است که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم:

 • پر نمودن چین و چروک های موجود در زیر بینی و اطراف دهان
 • حجم دهی به صورت، لب ها، برجسته کردن چانه و گونه
 • پرکردن مناطق فرو رفته و گود صورت همچون شقیقه ها و زیر چشم
 • رفع شلی و افتادگی پوست و غیره.

چه اشخاصی کاندیدای مناسب برای تزریق چربی هستند؟

اولین نکته ای که این بین حائز اهمیت است ، سلامت عمومی فردی است که تصمیم گرفته چربی تزریق کند.
شخصی که مایل به تزریق چربی است باید از بابت نتیجه انتظارات واقع گرایانه ای داشته باشد.
افرادی که از کم حجم شدن برخی از نواحی در بدن خود رضایتی ندارند و مایلند این افتادگی یا کم بودن حجم را با انجام تزریق بهبود دهند.
این تزریق باید با استفاده از چربی های بدن خود فرد انجام شود بنابراین فردی که چربی تزریق می کند باید چربی لازم را در آن ناحیه که قرار است استخراج چربی از ان انجام شود داشته باشد.

ماندگاری تزریق چربی

تحقیقات نشان دهنده این موضوع است که اکثرا افرادی که این تکنیک را انجام داده اند ، آن را روشی با اثری بسیار طولانی مدت می شمارند. اما در برخی از موارد نیاز به تکرار در برخی از قسمت هایی که تزریق در آن صورت گرفته هنوز وجود دارد. اما به طور کلی باید از این موضوع آگاهی داشته باشید که ماندگاری تزریق چربی نسبت به راهکارهای درمانی دیگر از قبیل فیلرها به مراتب بیشتر است. البته برای ماندگاری بیشتر معمولا این مساله که در وزنی ثابت و مناسب قرار داشته باشید بسیار مهم است.

هزینه تزریق چربی

این مساله به فاکتورهای بسیار متعددی بستگی دارد و نمی توان هزینه ان را به راحتی برآورد کرد.در صورتی که تصمیم گرفته اید تزریق چربی انجام دهید ،باید به پزشک مراجعه کنید و در جلسه مشاوره این سوال را از وی بپرسید و متوجه شوید چه هزینه ای را لازم است برای انجام این فرایند بپردازید.

سوالات متداول

آیا امکان ماساژ دادن صورت بعد از انجام این پروسه وجود دارد؟

افرادی که تکنیک مذکور را انجام می دهند معمولا نیاز است که به هنگام خواب و استراحت سر خود را بالا تر نگه دارند، این کار از تورم در نواحی تزریق بسیار خواهد کاست. علاوه بر این می توانید این نواحی را ماساژ دهید. می توانید کمپرس سرد هم با مشورت پزشک استفاده کنید. البته وی بعد از اینکه تزریق انجام می دهید دستورالعمل های مراقبتی را به شما ارائه می کند بنابراین می توان گفت که از این لحاظ به مشکلی برنمی خورید.

آیا این روش دارای عوارض می باشد؟

این روش معمولا عوارض بسیار کمی دارد و عارضه بسیار کمی تاکنون در این رابطه گزارش شده است. ورم ،وجود بی حسی و اسکار می تواند از معدود عوارض به وجود آمده پس از انجام این روش به شمار برود.

آیا این تکنیک با درد همراه است ؟

معمولا برای تزریق هرگونه ژل یا چربی در قدم اول موضع را مورد بی حسی قرار می دهند.