تزریق ژل ، یکی از محبوبترین روش های جوانسازی پوست و از بین بردن آثار پیری و چین و چروک های صورت است ، که با بالا رفتن سن ایجاد می شود. فیلرها همچنین نقش مهمی را در فرم دادن به صورت و حجم بخشیدن به آن ، به ویژه در نواحی لب ها و گونه ایفا می کنند. در این مقاله با صفر تا صد تزریق فیلر یا همان ژل با دکتر راضیه یابری  بهترین دکتر زیبایی تهران همراه باشید.

 

تزریق ژل - دکتر یابری

تزریق ژل چیست ؟

فیلرها که به زیر پوست تزریق می شوند ، پر کننده های پوستی هستند ، که از ترکیبات طبیعی و شیمیایی مختلفی ساخته می شوند. این مواد سبب افزایش حجم در ناحیه تزریق می شوند و از این طریق ، آثار پیری پوست را به نحو چشمگیری کاهش می دهند. زیرا بالا رفتن سن سبب می شود ، که تولید عناصر مفیدی چون کلاژن ها در پوست کاهش یابد و همین امر ، سبب بروز چین و چروک و افتادگی در پوست می شود.

فیلرها می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و تقریبا بلافاصله پس از تزریق ، با خلق نتایجی شگفت انگیز ظاهری جوان ، شاداب و جذاب به شما ببخشند. برای اینکه فیلرها عوارضی را برای بیمار به دنبال نداشته باشند ، لازم است عمل تزریق فیلر ، توسط متخصص ماهر انجام گیرد.

 

 

بهترین کاندیدای تزریق فیلر

برای تزریق ژل محدودیتی وجود ندارد و همه خانم و آقایان می توانند با تزریق این عناصر ، ظاهری جوان تر به پوست خود ببخشند. البته می توان گفت افراد دارای خصوصیات زیر ، بهترین کاندیدا برای انجام این روند جوانسازی محسوب می شوند :

 1. افرادی که سیگاری نیستند.
 2. افرادی که انتظار معقولی از نتیجه تزریق فیلر دارند.
 3. افرادی که از وضعیت سلامت عمومی خوبی برخوردارند.
 4. افرادی که مبتلا به آلرژی و بیماری های مزمن خونی و عصبی نیستند.
 5. افرادی که پوست آن ها از کیفیت مناسبی برخوردار است.

کاندیدای نامناسب 

 • در صورتی که باردار هستید ، دردوران شیردهی به سر می برید یا عفونت سینوسی دارید بهتر است به تشخیص پزشک تا زمانی که این موارد برطرف شوند از تزریق فیلر خودداری نمایید.
 • در صورتی که قصد انجام درمانهای دندانپزشکی را دارید تا مدتی از تزریق ژل خودداری کنید.

 

تزریق ژل - دکتر یابری

مهم ترین کاربردهای تزریق ژل

تزریق فیلرهای پوستی بیشتر با هدف حجم بخشیدن به صورت و رفع چین و چروک های آن ، انجام می شود. کاربردهای زیر برای تزریق فیلر مورد تائید FDA هستند :

 • از بین بردن خطوط و چین و چروک های صورت
 • رفع سیاهی و گودی زیر چشم ها
 • حجم بخشیدن به صورت و ایجاد زاویه در آن مانند تزریق ژل به لب
 • جوانسازی پوست دست
 • اصلاح فرم بینی

البته تزریق کردن ماده ژل دارای کاربردهای دیگری چون حجم بخشیدن به سینه ، باسن و … می باشد که مورد تائید نیستند.

آمادگی برای تزریق ژل

قبل از انجام این روند لازم است در جلسه مشاوره با پزشک خود شرکت نموده و با او ، در این زمینه گفتگو نمایید. در این جلسه متخصص پس از پرسیدن سوالاتی از شما در خصوص وضعیت سلامتی تان ، برای اطمینان ممکن است آزمایشاتی را برای شما تجویز کند ، که لازم است همه آزمایشات را انجام داده و نتیجه آن را به پزشک خود گزارش دهید. همچنین پزشک دستورات مراقبتی زیر را به اطلاع شما می رساند ، که لازم است پیش از تزریق ژل رعایت نمایید :

 1. چند روز قبل از روند تزریق ، لازم است مصرف داروهای ضدالتهاب و رقیق کننده خون ، همچون آسپرین را کنار بگذارید. همچنین برای استفاده از ویتامین ها و مکمل های غذایی ، لازم است با پزشک خود مشورت نمایید.
 2. قبل از انجام روند مصرف الکل و دخانیات را ترک کنید. چرا که دخانیات روند بهبودی را مختل کرده و الکل نیز ، خطر بروز خونریزی را در حین تزریق و پس از آن افزایش می دهد.
 3. طبق گفته های دکتر یابری بهترین دکتر تزریق فیلر در تهران ، برای جلوگیری از بروز عفونت در نواحی تزریق ، پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز می کند ؛ که لازم است یک روز قبل از تزریق فیلر ، استفاده از آن را شروع نمایید.
 4. قبل از حضور برای انجام روند استحمام کنید. زیرا تا یکی دو روز نباید به نواحی تزریق آب بزنید.

روند تزریق ژل

قبل از درمان ، متخصص نواحی تزریق را مشخص می کند. سپس برای اینکه بیمار دردی را احساس نکند ، به کمک بی حسی موضعی یا کرم های بی حس کننده ، نواحی درمان بی حس می شوند. پس از ضد عفونی کردن نواحی تزریق ، به کمک سوزن های ظریف و تحت زاویه مناسب ، روند تزریق ژل توسط پزشک انجام می شود.

 

تزریق ژل - دکتر یابری

 

انتظارات بعد از تزریق ژل

 • کبودی حدودا متوسط دراطراف ناحیه تزریق وجود دارد که معمولا بعد از 2 الی 3 روز به طور کامل از بین می رود و با آرایش قابل پوشاندن می باشد .
 • تورم در نواحی تزریق نیز خفیف می باشد و معمولا حدود سه روز به طول می انجامد.
 • بی حسی در ناحیه ای که فیلر در آن تزریق شده یا ناحیه های دیگر صورت به دلیل مواد بی حس کننده ای که پیش از تزریق به صورت موضعی استفاده شده اند امری طبیعی است و بعد از 2 الی 3 ساعت از بین خواهد رفت.
 • قرمزی در پوست که معمولا بین چند ساعت تا 2 الی 3 روز از بین می رود.

مراقبت های مورد نیاز 

 • بهترین دکتر تزریق ژل در تهران توصیه می کنند ، بعد از اینکه به منزل بازمی گردید ممکن است میزانی تورم را تجربه نمایید که کاملا طبیعی است و با استفاده از کمپرس سرد برطرف خواهد شد.
 • از لمس ناحیه تزریق به مدت 6 ساعت بعد از درمان بپرهیزید.بعد از اینکه این مدت زمان سپری شد می توانید با آب و صابون و به آرامی آن را شست و شو دهید.
 • تا زمانی که قرمزی و تورم وجود دارد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، مراجعه به حمام آفتاب ، استخر های شنا و سونای بخار پرهیز کنید.
 • شش ساعت بعد از تزریق فیلر نباید الکل بنوشید یا ورزش کنید.
 • قرص هایی مانند اسپرین و مکمل های ویتامین E به مدت یک هفته بعد از تزریق نباید مصرف شوند زیرا در بالا بردن میزان تورم در محل تزریق بسیار موثرند.

هزینه تزریق ژل در تهران

بسته به ناحیه درمان ، تعداد تزریقات مورد نیاز ، حجم ژل مورد استفاده ، دستمزد پزشک و عواملی از این دست ، هزینه تزریق متفاوت می باشد. برای اطلاع دقیق از هزینه این روند جوانسازی ، لازم است به متخصص خود مراجعه نمایید.