جراحی بینی ترمیمی : آیا علی رغم انجام رینوپلاستی هنوز فکر می کنید بینی تان خیلی بزرگ است و اندازه آن را دوست ندارید؟ آیا بینی جدید شما تعادل صورت تان را بهم زده است؟ آیا نوک بینی تان نیاز به پیرایش داشته و از زمانی که جراحی بینی انجام داده اید با مشکلات تنفسی روبرو شده اید؟ لازم به ذکر است که با انتخاب یک جراح بینی ماهر همچون دکتر راضیه یابری با یکبار جراحی به نتایج رضایت بخش دست پیدا کرده و از جراحی بینی ثانویه بی نیاز خواهید بود.

اگر با هر یک از این رویدادها روبرو شده اید، داوطلب رینوپلاستی ترمیمی محسوب می شوید. شما تنها نیستید؛ علیرغم متغیر بودن آمار، حدود 15 درصد از جراحی های بینی اولیه به یک یا چند دلیل به ترمیم نیاز دارند.

 

جراحی بینی ترمیمی

 

روند جراحی بینی ترمیمی

روند رینوپلاستی ترمیمی برای افراد مختلف متفاوت است. مشکلات مختلف می تواند در هر ناحیه ای از بینی، از قبیل یک سوم فوقانی، یک سوم تحتانی یا نوک بینی رخ دهد. جراحی بینی ترمیمی شما باید برای درمان دغدغه های تان سفارشی و اختصاصی باشد.

رینوپلاستی ترمیمی را می توان تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی و تزریق درون وریدی انجام داد. این جراحی نسبت به رینوپلاستی اول طولانی تر بوده و گاهی تکمیل آن 4 ساعت طول می کشد. در حالی که رینوپلاستی اولیه به 1 یا 2 ساعت زمان نیاز دارد.

در طول رینوپلاستی ترمیمی ، هدف بازیابی ساختار و عملکرد می باشد. در برخی موارد جراح تلاش می کند تا تقارن را با اضافه کردن یا کم کردن غضروف دوباره خلق کند. در صورت نیاز غضروف اضافی، از سپتوم بینی، گوش یا یکی از دنده ها گرفته می شود. به طورکلی درمان مشکلات در زمانی که در جراحی اول، غضروف به اندازه کافی برداشته نشده است آسان تر می باشد چون جراح می تواند در جراحی بینی ترمیمی غضروف اضافی را بردارد. بیشتر اوقات رینوپلاستی ترمیمی شامل اضافه کردن غضروف برای بازکردن مسیر عبور هوا یا خلق مجدد شکل و تناسب در صورت می باشد.

در رینوپلاستی ترمیمی می توان برش هایی را در داخل بینی (رینوپلاستی بسته)، یا در زیر بینی بین سوراخ های بینی (رینوپلاستی باز) ایجاد نمود.

 

 

ریکاوری رینوپلاستی ترمیمی

  • ریکاوری رینوپلاستی ترمیمی، شبیه به ریکاوری رینوپلاستی اولیه می باشد. گچ گرفتن بینی به کاهش تورم و خونریزی بعد از جراحی کمک می کند، ولی باعث می شود تا زمان قرار داشتن گچ روی بینی، نتوانید از راه بینی نفس بکشید.
  • جراح بینی داروهای مسکن را برای کمک به تسکین درد مرتبط با جراحی برای شما تجویز می کند.
  • در طول چند روز اول بعد از جراحی، مقداری خونریزی خواهید داشت. استفاده از کمپرس سرد در پیشانی می تواند به کاهش تورم کمک کند. بهتر است در هفته اول بعد از جراحی، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار داده و در طول چند هفته اول بعد از جراحی، از هر گونه آسیب دیدگی در ناحیه بینی خودداری کنید.
  • در دو تا سه هفته بعد از هر نوع رینوپلاستی از فین کردن خودداری کنید.
  • بعد از 7 روز بخیه ها و گچ بینی شما برداشته خواهد شد. بینی شما هنوز متورم است، ولی بعد از 2 هفته بخش عمده ای از تورم فروکش خواهد کرد.

هزینه رینوپلاستی ترمیمی

هزینه رینوپلاستی ترمیمی نسبت به رینوپلاستی اولیه بیشتر است. هزینه این جراحی برای جراحان مختلف متفاوت بوده و بر اساس دستمزد جراح، مظنه قیمت کلینیک و سایر موارد متغیر می باشد.