جراحی بینی در تهران یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است. دلایل زیبایی شناختی زیادی برای انجام جراحی بینی وجود دارد که معمولاً از آن به عنوان عمل بینی یاد می شود. جراحی زیبایی بینی می تواند برجستگی یا فرورفتگی های قابل مشاهده روی پل، انحراف بینی، عدم تقارن سوراخ بینی، بینی خیلی پهن، خیلی گرد یا بیش از حد افتاده را هدف قراردهده و مشکلات آن را رفع نماید.

جراحی بینی در تهران

روش های جراحی بینی

به بیان دیگر رینوپلاستی یک عمل زیبایی است که برای ایجاد هماهنگی صورت و بینی از زوایای مختلف انجام می شود. جراحی با استفاده از تکنیک باز یا بسته خواهد بود. در تکنیک باز، یک برش کوچک خارجی در پایه بینی، ناحیه بین سوراخ های بینی ایجاد می شود. پوست به آرامی از روی نوک بینی بالا می رود و پزشک به غضروف بینی و استخوان بینی دسترسی خواهد داشت.

در جراحی زیبایی بینی بسته ، تمام برش ها در داخل سوراخ بینی قرار می گیرند. پس از اتمام ، برش های داخل بینی بخیه می شوند. جراح بینی دامنه دید بسته و دسترسی محدودی به آناتومی بینی دارد.

ضرورت انتخاب یک جراح بینی خوب

انتخاب یک جراح زیبایی بینی تصمیم بزرگی است؛ بینی یکی از شاخص ترین مولفه های صورت است. این عضو یک ماهیت عملکردی در تنفس و بویایی داشته و می تواند حتی باتجربه ترین جراح را به چالش بکشد.

کوچکترین لغزش در حین عمل می تواند به نتایجی مانند بینی کوچک و بدشکل، مشکل تنفسی و بویایی، محدود کردن مبارزه با آلاینده های هوا و عفونت های مکرر دستگاه تنفسی فوقانی منجر شود. بنابراین باید زمان زیادی را برای انتخاب جراح بینی خود صرف کنید.

انتخاب عاقلانه جراح زیبایی بسیار مهم است. بینی اندام کانونی و برجسته ترین مولفه صورت است. به همین دلیل حتی یک تغییر کوچک در شکل آن می تواند تفاوت عمده ای در ظاهر شما ایجاد کند.

نحوه انتخاب یک جراح بینی خوب

اگر قصد جراحی بینی در تهران یا هر شهر دیگری را داشته و از خود می پرسید چگونه باید یک جراح بینی خوب را انتخاب کرد؟ باید بگوییم که نقطه شروع خوب، گواهنیامه تخصصی جراحی زیبایی است.

دانشنامه تخصصی و فلوشیب جراحی زیبایی اعتباری فراتر از پروانه پزشکی است. استانداردهای سختگیرانه ای که باید برای صدور گواهینامه تخصصی رعایت شود به بیماران می گوید پزشک از تعهد خود در زمینه مراقبت های بهداشتی ایمن و با کیفیت و همچنین بهبود و یادگیری مادام العمر استفاده می کند.

انجمن جراحان پلاستیک پزشکان را در بالاترین سطح استاندارد تحصیلات و تجربه نگه می دارد و از آن ها می خواهد در آزمون های شفاهی و کتبی جامعی شرکت کنند.

 

 

جراحی زیبایی بینی به طور گسترده ای دشوارترین عمل زیبایی برای انجام صحیح است. جراح برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز باید جنبه های زیبایی و عملکردی جراحی بینی را تجربه کند. آناتومی ساختار داخلی و خارجی بینی پیچیده است. همانطور که گفتیم کوچکترین لغزش در جراحی بینی می تواند به مشکلات تنفسی منجر شود، جراح باید درک کاملی از رابطه سوراخ های بینی با دستگاه تنفسی داشته باشد.

به غرایز خود اعتماد کنید:

اگر قصد جراحی بینی در تهران را داشته و بهترین جراح بینی را انتخاب کرده اید، آیا جراح اهداف شما را لحاظ می کند و به سوالات پاسخ می دهد؟ آیا احساس راحتی می کنید؟ آیا شما تحت فشار قرار نمی گیرید؟

انجام جراحی پلاستیک یک تصمیم شخصی است. حتماً پزشکی را پیدا کنید که دوست داشته باشید و به او اعتماد کنید.

متخصص جراح برای اخذ دانشنامه تخصصی زیبایی از سازمان نظام پزشکی و عضویت در انجمن جراحان زیبایی به سال ها آموزش عملی نیاز دارد و منعکس کننده بالاترین استانداردهای آموزش در روش های جراحی است. این عضویت ها نشان دهنده مشارکت فعال در زمینه تکامل جراحی پلاستیک است.

یک جراح زیبایی خوب باید:

  • بتواند با بیمار ارتباط خوبی برقرارکند.
  • به خواسته ها و نگرانی های او با شکیبایی گوش دهد.
  • توضیحات دقیق و واضحی درباره جنبه های مختلف جراحی مانند تکنیک جراحی، نتایج و عوارض احتمالی، اقدامات قبل از جراحی و مراقبت های بعدی را به بیمار توضیح دهد.
  • به ترجیحات بیمار توجه کند.
  • درک خوبی از زیبایی شناختی وهماهنگی اجزای صورت و بینی داشته باشد.
  • سلامتی بیمار را به منافع اقتصادی خود ترجیج دهد.
  • دارای گواهینامه تخصصی گوش و حلق و بینی یا جراحی پلاستیک باشد و از آخرین فنون جراحی مطلع باشد و از پیشرفته ترین فناوری های پزشکی استفاده کند.

 

 

قبل از انجام جراحی رینوپلاستی چه نکاتی را باید مد نظر داشت؟

مسئولیت های مالی : هزینه های مرتبط با جراحی رینوپلاستی با هدف زیبایی انجام پذیرفته و تحت پوشش شرکت های بیمه نمی باشد.

نیاز به انجام جراحی دیگر: در برخی موارد، در صورت عدم تحقیق کافی برای یافتن یک جراح صاحب صلاحیت و توانا برای سپردن جراحی به دست او، نتایجی نا امید کننده ای پس از جراحی بر جای خواهد ماند.در این شرایط ناچارید برای جبران نتایج نامطلوب جراحی اول، جراحی دیگری را پس از سپری شدن حداقل یک سال جهت رسیدن به سطح بهبود کافی برای اجرای روند ترمیمی، انجام دهید. به منظور اجتناب از تمامی این مشکلات با برداشتن گام های صحیح در انتخاب جراح رینوپلاستی خود، با انجام یک روند جراحی، صاحب بهترین نتیجه شوید.

رینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

رینوپلاستی یک روند بسیار سفارشی است و تکنیک های استفاده شده در آن بر حسب درجه نیازهای بیمار متغیر می باشند. دو دستاورد اصلی برای تکمیل جراحی رینوپلاستی وجود دارد: رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته.

  • رینوپلاستی باز

در اکثر موارد، دکتر راضیه یابری تکنیک رینوپلاستی باز را مورد استفاده قرار می دهد که در آن، روند از طریق ایجاد یک برش کوچک در عرض بافت کوچک بین سوراخ های بینی اجرا می شود. این دستاورد به خوبی برای جراحی های رینوپلاستی پیچیده و جامع، مناسب می باشد.

  • رینوپلاستی بسته

جراحی های رینوپلاستی که از پیچیدگی کمتری برخوردارند به وسیله تکنیک رینوپلاستی بسته قابل اجرا می باشد که در آن برش هایی در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود. با این روش نتیجه بدون جای زخم حاصل می شود. با توجه به نیازهای تغییر شکل بینی، گاهی از پیوند غضروف برداشته شده از بینی، گوش یا سایر بخش های بدن استفاده می شود.

 

 

ریکاوری رینوپلاستی چگونه است؟

فرایند بهبود بخش الزامی دستیابی به بهترین نتیجه ممکن می باشد. جراحی رینوپلاستی یک روند سرپایی بوده و بدین معناست که بیمار بعد از تکمیل روند می تواند به منزل بازگردد. پزشک بیمار به استراحت و مرخصی گرفتن بین یک تا دو هفته تشویق می کند. در زمان استراحت حتی در طول خواب باید سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. تورم و کبودی از عوارض جانبی این درمان هستند که در حین سپری شدن دوره ریکاوری فروکش می نمایند.

برخی بیماران در طول 3 تا 5 روز اول بعد از جراحی کبودی زیادی را تجربه می کنند که البته به سرعت کاهش خواهد یافت. بخش جزئی تورم تا یک سال ماندگار خواهد بود. به منظور به حداقل رساندن درد، پزشک داروی مسکنی را برای شما تجویز می کند. با گذر زمان شاهد پیشرفت و نمایان شدن نتایج شگفت انگیز خواهید بود.