عمل جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی استراتژی است که بر روی غضروف ، استخوان ها و بافت نرم بینی در یک موقعیت طبیعی و خلق کانتور طبیعی تمرکز می کند. در این تکنیک پزشک اقدام به خلق یک بینی می کند که شبیه به بینی جراحی شده نمی باشد. درطول جراحی تناسبی بین بینی و صورت خلق می شود که بسیار بهتر از تناسب مادرزادی بین این دو اندام خواهد بود.

 

جراحی بینی طبیعی

 

مهمترین جنبه های استراتژیک جراحی بینی طبیعی چیست؟

در جراحـی بینی طبیعی ، غضروف در یک موقعیت آناتومیک طبیعی شکل داده می شود. به منظور به حداقل رساندن عدم تقارن سوراخ های بینی، غضروف به اندازه کافی بازیابی می شود. در این تکنیک، جراح تلاش می کند تا استفاده از پیوندهای نوک بینی که باعث نوک تیز شدن آن می شود را به حداقل برساند. همچنین بالا کشیدن نوک بینی در حداقل سطح ممکن انجام می شود. شیب پشت بینی به اندازه ای خواهد بود که شکل ظاهری بینی، طبیعی به نظر برسد.

نکاتی درباره جراحی بینی طبیعی

وقتی درباره نتایج جراحی بینی طبیعی صحبت می کنیم، بهتر است ابتدا معنی واقعی آن را مورد بررسی قرار دهیم. معنی جراحـی بینی طبیعی برای بیماران مختلف، متفاوت است. برای اکثر مردم جراحی بینی طبیعی ، جراحی است که تشخیص جراحی شدن بینی در آن دشوار است، یعنی این جراحی به گونه ای انجام می شود که نتایج جراحی را در ویژگی های طبیعی صورت شما ترکیب می کند.

با جراح، درباره دغدغه های خود نسبت به بینی تان صحبت کنید. هرقدر درباره آنچه می خواهید در بینی تان تغییر دهید بیشتر بدانید، بیشتر می توانید نتایج را تحت کنترل در آورید .

امروزه ابزار متنوعی در دست می باشند که می توانند طراحی هایی را برای کمک به بیمار در پیش بینی نتایج جراحی انجام دهد. با استفاده از این ابزار شما می توانید نتایج مجازی را قبل از شروع جراحی مشاهده  کنید.

 

 

دستورالعمل های ریکاوری را دنبال کنید:

مهمترین چیزی که یک بیمار باید بعد از جراحی انجام دهد، دنبال کردن دستورالعمل های ریکاوری با دقت زیاد می باشد. تمام بیماران، دستورالعمل های دقیق ریکاوری را از سوی پزشک خود دریافت خواهند کرد. این دستورالعمل ها برای به حداکثر رساندن راحتی در حین حفظ نتایج طراحی شده اند. دنبال کردن این دستورالعمل ها برای دستیابی به نتایج رینوپلاستی طبیعی الزامی می باشد.

  • مراقب بینی خود باشید:

شما باید برای مراقبت از بینی تان وقت بگذارید. این به معنی تغییر رفتارهای خواب یا مرخصی گرفتن از محل کار بعد از روند جراحی می باشد. مهمترین چیزی که باید در خصوص مراقبت از بینی تان مد نظر قرار دهید، جلوگیری از ضربه دیدن آن بعد از جراحی می باشد، چون ضربه دیدن، شکل بینی شما را تغییر خواهد داد.