جراحی بینی طبیعی استراتژی است که بر روی غضروف ، استخوان ها و بافت نرم بینی در یک موقعیت طبیعی و خلق کانتور طبیعی تمرکز می کند. در این تکنیک جراحی بینی پزشک اقدام به خلق یک بینی می کند که شبیه به بینی جراحی شده نمی باشد. درطول جراحی تناسبی بین بینی و صورت خلق می شود که بسیار بهتر از تناسب مادرزادی بین این دو اندام خواهد بود. در صورتی که نیاز به این مدل عمل دارید می توانید به دکتر راضیه یابری مراجعه نمایید.

جراحی بینی طبیعی

 

مهمترین جنبه های استراتژیک جراحی بینی طبیعی چیست؟

در این پروسه جراحی ، غضروف در یک موقعیت آناتومیک طبیعی شکل داده می شود. به منظور به حداقل رساندن عدم تقارن سوراخ های بینی، غضروف به اندازه کافی بازیابی می شود. در این تکنیک، جراح تلاش می کند تا استفاده از پیوندهای نوک بینی که باعث نوک تیز شدن آن می شود را به حداقل برساند. همچنین بالا کشیدن نوک بینی در حداقل سطح ممکن انجام می شود. شیب پشت بینی به اندازه ای خواهد بود که شکل ظاهری بینی، طبیعی به نظر برسد.

نکاتی درباره جراحی بینی طبیعی

وقتی درباره نتایج  صحبت می کنیم، بهتر است ابتدا معنی واقعی آن را مورد بررسی قرار دهیم. معنی جراحـی بینی طبیعی برای بیماران مختلف، متفاوت است. برای اکثر مردم جراحی بینی طبیعی ، جراحی است که تشخیص جراحی شدن بینی در آن دشوار است، یعنی این جراحی به گونه ای انجام می شود که نتایج جراحی را در ویژگی های طبیعی صورت شما ترکیب می کند.

با جراح، درباره دغدغه های خود نسبت به بینی تان صحبت کنید. هرقدر درباره آنچه می خواهید در بینی تان تغییر دهید بیشتر بدانید، بیشتر می توانید نتایج را تحت کنترل در آورید.امروزه ابزار متنوعی در دست می باشند که می توانند طراحی هایی را برای کمک به بیمار در پیش بینی نتایج جراحی انجام دهد. با استفاده از این ابزار شما می توانید نتایج مجازی را قبل از شروع جراحی مشاهده  کنید.

 

دستورالعمل های ریکاوری را دنبال کنید:

مهمترین چیزی که یک بیمار باید بعد از جراحی انجام دهد، دنبال کردن دستورالعمل های ریکاوری با دقت زیاد می باشد. تمام بیماران، دستورالعمل های دقیق ریکاوری را از سوی پزشک خود دریافت خواهند کرد. این دستورالعمل ها برای به حداکثر رساندن راحتی در حین حفظ نتایج طراحی شده اند. دنبال کردن این دستورالعمل ها برای دستیابی به نتایج رینوپلاستی طبیعی الزامی می باشد.

  • مراقب بینی خود باشید:

شما باید برای مراقبت از بینی تان وقت بگذارید. این به معنی تغییر رفتارهای خواب یا مرخصی گرفتن از محل کار بعد از روند جراحی می باشد. مهمترین چیزی که باید در خصوص مراقبت از بینی تان مد نظر قرار دهید، جلوگیری از ضربه دیدن آن بعد از جراحی می باشد، چون ضربه دیدن، شکل بینی شما را تغییر خواهد داد.

 

بهترین کاندیدا برای عمل بینی طبیعی

تمامی افرادی که سن مورد نظر برای رینوپلاستی را دارند و شرایطی از قبیل سلامت جسمی و روانی را دارند می توانند جراحی بینی طبیعی را انجام دهند.
در این میان افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند و آقایان بیشتر این مدل بینی را انتخاب می کنند.زیرا مدل طبیعی ظاهری بسیار خوب و طبیعی به چهره انها می بخشد.

جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی مانند دیگر جراحی ها مستلزم آگاهی از میزان دستمزد پزشک هزینه های بیمارستان یا کلینیک و داروهای بیهوشی می باشد برای آگاهی از این موضوع می توانید به هنگام مشاوره پیش از عمل حدود قیمت را از پزشک سوال کنید و آگاهی لازم را در این مورد بدست بیاورید.

چه تفاوت هایی میان جراحی بینی طبیعی و بینی فانتزی وجود دارد؟

تفاوت های بسیار زیادی در این دو مدل بینی وجود دارد مثلا در عمل بینی طبیعی تلاش جراح برای حفظ فرم طبیعی بینی و تنها برطرف کردن نقص ها و اصلاح انها صورت می گیرد و بیشترین تمرکز بر روی حفظ تناسب در ظاهر بینی می باشد.
اما بینی فانتزی که به آن عروسکی نیز می گویند تمرکز جراحی بر روی کوچک کردن اندازه بینی ،سربالا شدن آن و تغییر سایز سوراخ های بینی و نوک آن می باشد و افرادی که این مدل را انتخاب می کنند فرم طبیعی بینی خود را دوست ندارند.
جراحی بینی طبیعی معمولا چه مدت زمانی به طول می انجامد؟
این موضوع بستگی به نوع بینی و مشکلات و اصلاحات مورد نیاز آن دارد و بنابراین ممکن است متفاوت باشد ولی حدودا 2 الی 3 ساعت طول می کشد.

استفاده از گرافت در جراحی بینی طبیعی

جراح در برخی موارد با کمک از غضروف های سیلیکونی یا از بدن خود فرد، این پروسه را انجام می دهد. این نوع از جراحی به منظور ساخت پل بینی صاف یا اصلاح نوک بینی انجام می گیرد.معمولا در بینی های گوشتی یا جراحی بینی ترمیمی از این تکنیک استفاده می شود.

مزایای جراحی بینی طبیعی

  1. عمل زیبایی داشتن این فرم بینی به سختی برای افراد دیگر قابل تشخیص می باشد
  2. معمولا مدل بسیار مناسبی برای فرم صورت به شمار می رود.
  3. دوره نقاهت کوتاهتری نسبت به فرم های دیگر بینی دارد.
  4. این فرم بینی معمولا بعد از جراحی مشکلات تنفسی و عوارضی از این قبیل را تجربه نخواهند کرد.

جراحی-بینی-طبیعی

سخن اخر

در صورتی که به این مدل بینی علاقه مند می باشید و دوست ندارید فرم اصلی بینی تان تغییر کند بهترین انتخاب برای شما جراحی بینی طبیعی می باشد. این عمل بینی  قادر می باشد که علاوه بر اصلاح مشکلات و نقص ها جلوه زیبا به چهره تان نیز ببخشد.
در صورتی که نیاز به  جراحی بینی دارید سعی کنید حتما به جراحانی مراجعه کنید که تخصص انجام نوع مورد نظرتان را دارند. زیرا که جراحی بینی از حساسیت بالایی برخوردار است و تنها جراحان با تجربه قادر می باشند که نتایج عالی را برای شما رقم بزنند.بنابراین در این مورد نمی بایست کوتاهی کنید.