جراحی بینی فانتزی که توسط دکتر راضیه یابری ،  بهترین جراح بینی تهران نیز به بهترین و ماهرانه ترین شکل ممکن انجام می شود، نوعی روند جراحی نسبتاً جدید جراحی بینی است که در دنیای امروز به دلیل ویژگی های منحصر به فرد آن، افرادی زیادی را وارد رقابت با یکدیگر برای بهره مند شدن از آن نموده است.

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی نوعی جراحی بینی است که در آن، چندین نوع از بهترین و مطلوب ترین جراحی های بینی با هم ترکیب می شوند. نام این جراحی از مشهورترین عروسک دنیا گرفته شده است که ظاهراً دارای بی عیب و نقص ترین ویژگی ها از جمله بینی زیبا می باشد.

ویژگی های جراحی بینی فانتزی شامل موارد زیر می باشد:

ایمپلنت در پشت بینی و نوک بینی قرار داده می شود.

در ناحیه پشت بینی از گورتکس و سیلیکون استفاده می شود.

در این جراحی، در نوک بینی از غضروف طبیعی استفاده می شود. این غضروف را می توان از غضروف گوش یا غضروف سپتوم بینی به دست آورد.

بینی زیبا و خوب، بینی است که همچنان بعد از جراحی هم طبیعی به نظر برسد. از همین رو دکنر راضیه یابری در جراحی بینی فانتزی تلاش می کند تا حد ممکن این ویژگی را مد نظر قرار داده و رعایت کند.

در این نوع جراحی، نوک بینی درست مثل بینی عروسک باربی به سمت بالا کشیده می شود.

به منظور تامین نیازهای بینی شما، ایمپلنت های سفارشی مورد استفاده قرار می گیرند. این ایمپلنت ها از نظر شکل کاملاً متناسب با نیاز بینی شما بوده و در آن از جراحی پلاستیک سه بعدی استفاده می شود.

عمل بینی فانتزی برای بینی های گوشتی مناسب تر است یا استخوانی؟

افرادی که بینی های استخوانی دارند ایده آل ترین نوع بینی را برای راینوپلاستی دارند زیرا به علت داشتن پوست نازک در بینی و استخوان ها و غضروف های بسیار محکم می توانند تمامی مدل های بینی را برای جراحی انتخاب کنند .بینی های گوشتی به دلیل ضعیف بودن استخوان ها و پوست ضخیم و ریسک بیشتری که از لحاظ افتادگی دارند بهتر است مدل های طبیعی را برای جراحی انتخاب کنند. معمولا مدل فانتزی مدلی ایده آل برای خانم ها می باشد و آقایان برای جراحی به دلیل درشت بودن صورت این مدل را بر نمی گزینند.

آیا امکان انجام عمل ترمیمی برای بینی های فانتزی وجود دارد؟

به دلیل اینکه در جراحی بینی های فانتزی سعی می کنند که تمامی اجزا فانتزی و کوچک باشد و تغییرات زیادی بر روی تیغه بینی ، سوراخ ها و تمامی اجزا اعمال می شود؛ معمولا عمل ترمیمی برای این نوع بینی عمل بسیار چالشی خواهد بود.بهتر است افراد در صورتی که قصد انتخاب این مدل را دارند حتما در مورد جراح خوب در این زمینه به خوبی تحقیق کنند.جراح بینی با تجربه و مهارت کافی که دارد می تواند اندازه کوچک شدن بینی را مناسب با فرم و اندازه صورت شما تشخیص دهد.

عوارض جراحی بینی فانتزی

سعی کنید دید واقع بینانه ای داشته باشید و به پزشک خود اعتماد کنید زیرا بیش از حد کوچک و نازک شدن بینی می تواند برایتان مشکلات شدید تنفسی به همراه بیاورد.در جراحی بینی فانتزی به دلیل اینکه تمامی اجزا را بسیار فانتزی و کوچک می کنند ممکن است این مشکل برای اشخاص به وجود بیاید. در صورت بروز هرگونه مشکل تنفسی باید با دکتر خود مشورت کنید.
کبودی ، تورم و قرمزی بعد از جراحی بینی فانتزی بسیار طبیعی بوده زیرا این عمل جراحی نیازمند تغییرات بسیار زیادی بر روی ساختار اولیه بینی است. ممکن است مقادیر بسیار زیادی کبودی و تورم در قسمت بینی داشته باشید که در این صورت بهتر است با پزشک تماس بگیرید.

جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می شود؟

شاید برای تان عجیب بنظر برسد، ولی توصیه می کنیم که همیشه قبل از هر انتخابی، دو بار درباره آن فکر کنید.

 

 

در جراحی بینی فانتزی مراحل زیر دنبال می شود:

بینی شما و برآمدگی های پیشانی تان نخست مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و ارزیابی می شود. تیزی نوک بینی و نیز بالا رفتگی بینی نیز باید مد نظر قرار گیرد.

ایمپلنت ها بر اساس تجزیه و تحلیل انجام شده توسط اسکنر سه بعدی ساخته می شود. این باعث می شود که جراح به این اطمینان خاطر برسد که ایمپلنت با نیازهای بینی شما هماهنگی لازم را داشته و بینی شما کاملاً طبیعی بنظر خواهد رسید.

پره های بینی و پشت آن نیز با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. اکنون زمان آن فرا رسیده تا نوک بینی به طور سفارشی تحت درمان قرار گیرد.

غضروف گوش و غضروف سپتوم بینی برای استفاده در نواحی مورد نظر آماده می شود. در جراحی بینی از غضروف دوبله استفاده می شود.

جراحی بینی باید طبق زمانبندی انجام شود. شما برای جراحی آماده می شوید و تمامی اقدامات لازم برای روندهای قبل از جراحی انجام می شود.

بعد از انجام جراحی می توانید به منزل بازگشته و نیازی به ماندن در بیمارستان نمی باشد.

دستورالعمل های توصیه شده توسط جراح را با دقت دنبال کنید. از هرآنچه که به بینی شما قبل از بهبود کامل آن آسیب وارد می کند خودداری کرده و در چند روز اول بعد از جراحی در انجام فعالیت ها به خودتان سخت نگیرید.

داروهای تجویز شده توسط جراح بینی را طبق دستور مصرف کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

فاکتورها و عوامل زیادی دست به دست هم می دهند تا بهترین نتایج از جراحی بینی برای افراد حاصل شود که یکی از مهم ترین آن ها رعایت نکات و دستورالعمل هایی است که تحت عنوان مراقبت های بعد از جراحی بینی شناخته می شوند. به دلیل میزان اهمیت این نکات مراقبتی ما در ذیل به تعدادی از موثرترین آن ها اشاره کرده ایم:

  • بیشتر افراد در همان روز و بعد از به دست آوردن هوشیاری خود و در صورتی که پزشک تشخیص دهد هیچ مشکل خاصی ندارند از بیمارستان یا کلینیک ترخیص می گردد؛ به دلیل وجود آثار مواد بیهوشی شما اجازه رانندگی کردن نخواهید داشت، لذا بهتر است از یک همراه بخواهید که شما را به منزل برساند.
  • طی ساعات ابتدایی بدن به میزان بسیار زیادی تحت تاثیر مواد بیهوشی می باشد، از همین رو خوردن و آشامیدن و به طور کلی وارد شدن هرگونه مواد غذایی به معده موجب بروز حالت تهوع در فرد می باشد؛ از همین رو توصیه می شود فرد برای حدود 4 ساعت چیزی نیاشامیده و میل نکند.
  • بعد از 4 ساعت هنوزمجاز به خوردن غذا نبوده و فقط می توانید مقدار کمی آب یا آبمیوه طبیعی و تازه میل کنید.

 

 

سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی عبارتنداز :

  • طی روزهای ابتدایی از خوردن غذاهای سفت و همینطور غذاهای حاوی نمک و ادویه زیاد اجتناب نمایید زیرا مصرف چنین غذاهایی تورم موجود در بینی تان را تشدید می نماید.
  • طی مدت زمانی که پزشک برای تان تعیین می کند اقدام به پایین انداختن سر نکنید؛ زمانی که سر به سمت پایین خم می شود، میزان گردش خون در ناحیه سر و صورت افزایش می یابد که این امر تاثیر زیادی در شدت یافتن ورم بینی دارد.
  • از خوابیدن به پهلو طی روزهای ابتدایی خودداری نموده، به پشت و به حالت طاقباز بخوابید؛ همچنین لازم است تا هنگام خوابیدن زیر سرتان چند بالشت قرار داده و بدین ترتیب آن را از سطح قفسه سینه تان بالاتر نگه دارید.
  • حتماً بر روی بینی تان چسب بزنید؛ این چسب زدن را تا مدت زمان تعیین شده توسط پزشک ادامه داده و آن را به شکل صحیحی که توسط پزشک آموزش داده می شود انجام دهید.
  • از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین خودداری نمایید.