جراحی بینی ، عملی است که تغییراتی را از منظر زیبایی و درمانی در بینی ایجاد می نماید و امروزه یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی قلمداد می شود. تمرکز آن، تغییر شکل بینی و بهبود دادن وضعیت تنفس از طریق صاف کردن دیواره داخلی بینی و رفع انحراف سپتوم که باعث دشوار شدن تنفس شده است، می باشد. دکتر راضیه یابری  بهترین جراح بینی در شمال تهران ، انواع خدمات زیبایی و درمانی از جمله پروسه جراحی کردن بینی را ارائه می نماید.

 

جراحی بینی-دکتر یابری

 

عمل بینی برای تغییر اندازه، شکل و تناسبات بینی شما و درمان بدشکلی های ناشی از آسیب دیدگی، نواقص مادرزادی و مشکلات تنفسی انجام می شود.بخش بالایی ساختار بینی، استخوان و بخش تحتانی آن، غضروف می باشد. عمل دماغ می تواند استخوان، غضروف، پوست و هر سه را تغییر دهد.در زمان برنامه ریزی برای جراحی زیبایی بینی ، جراح رینوپلاستی دیگر ویژگی های صورت را نیز در نظر می گیرد. اگر شما داوطلب خوبی برای جراحی باشید، بهترین دکتر عمل دماغ در تهران ، برنامه سفارشی را برای شما طراحی می کند.

خطرات ناشی از رینوپلاستی

مثل هر جراحی دیگری، جراحی بینی نیز خطراتی به همراه دارد:

 • خونریزی
 • عفونت
 • واکنش معکوس به بیهوشی
 • بی حسی دائمی در اطراف بینی
 • درد، تغییر رنگ و تورم
 • اسکار
 • سوراخ در سپتوم
 • نیاز به انجام جراحی دیگر

بهترین سن برای عمل بینی

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد در رابطه با عمل زیبایی بینی می پرسند این که آیا عمل بینی محدودیت سنی خاصی دارد؟ در چه سنی می توان جراحی بینی را انجام داد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که بهترین سن برای جراحی کردن بینی زمانی است که فرد به بلوغ جسمی و روانی رسیده باشد و از سن جوانی و شادابی پوستش نیز فاصله بسیار زیادی نگرفته باشد. با توجه به اینکه تمایل به زیبایی و زیبا تر شدن در همه افراد وجود دارد این امکان وجود دارد تا افراد در سنین پایین تر متقاضی انجام آن باشند. اما لازم است بدانید که بیشتر درخواست ها و تصمیمات جوانان به خصوص در سنین بلوغ از سر احساسات بوده و بیشتر آنان به دلیل افزایش اعتماد به نفس اقدام به انجام این کار می کنند. لازم است بدانید جوانانی که به دلیل حضور در سن رشد تصمیم به عمل بینی می گیرند پس از گذراندن این دوره زمانی از تصمیم خود پشیمان می شوند و درخواست عمل ترمیمی می کنند. از طرفی دیگر بینی و اجزای صورت نیز همانند سایر اعضای بدن در حال رشد می باشد و مادامی که این فرایند ادامه داشته باشد ، انجام عمل بینی منطقی و عقلانی نیست.

چرا که بی توجهی به این مسئله و انجام جراحی بینی پیش از پایان رشد ، نتیجه ای معکوس در پی دارد و نتایج به مرور زمان با رشد بینی دست خوش تغییرات منفی قرار می گیرید و عمدتا نیاز است تا جراحی ترمیمی بینی انجام گیرد. به همین دلیل می توانیم بگویم بهترین سن برای عمل کردن بینی زمانی است که فرد به بلوغ رسیده باشد و سن فرایند رشد بدن خاتمه یافته باشد که این سن در خانم ها 16 سالگی و در آقایان 18 سالگی می باشد.

 

جراحی بینی-دکتر یابری

 

فواید عمل بینی

جراحی بینی همانطور که با اهداف متفاوتی توسط افراد انجام می شود ، می تواند برای هر شخصی مزیت های متفاوتی داشته باشد. در ادامه این قسمت از مقاله از سایت دکتر یابری بهترین دکتر عمل بینی در تهران به شرح مختصری از آن ها می پردازیم. از همین رو برای آگاهی بیشتر از فواید عمل زیبایی بینی با ما همراه باشید.

 • رفع عیوب ظاهری و ایجاد تعادل

در برخی از موارد ممکن است بینی به دلیل انحراف ، ظاهری نامطلوب و ناپسند به چهره دهد. ظاهر منحصر به فرد بینی نیز ممکن است موجب ایجاد عدم تعادل میان بینی و صورت شود. یک شخص مشهور ممکن است به دلیل شکل خاص بینی اش معروف شود و به همین خاطر هیچ گاه به فکر ایجاد تغییر و عمل کردن بینی خود نیافتند. چرا که مشخصه های بینی آن ها ویژگی های است که به واسطه آن در میان مردم شناخته و مشهور شده اند. با این وجود برخی از آنان نیز تمایلی به حفظ عیوب ظاهری خود ندارند و فکر می کنند که بینی بزرگ یا کج می تواند مشکلی باشد که تعادل چهره آنان را بر هم بزند ، از همین رو اقدام به انجام عمل بینی می کنند. با توجه به این که هر شخصی در رابطه با معیار های زیبایی نظری متفاوت دارد و ممکن است عده ای از وجود عیوب ظاهری بینی مانند انحراف ، گوشتی بودن ، بزرگ بودن یا قوز دار بودن آن ناراضی باشند می توان گفت یکی از مزیت های جراحی بینی حفظ تعادل میان اجزای صورت و ایجاد زیبایی منحصر به فرد دانست.

 

 

 • بهبود جریان تنفسی

ساختار های متفاوت درون بینی می توانند در به وجود آمدن مشکلات تنفسی از راه بینی سهم بسیار بزرگی داشته باشند. ایجاد ضربه در زمان انجام فعالیت های ورزشی یا بروز حوادثی همچون تصادف یا اختلالات ماد زادی می توانند موجب ایجاد انحراف و شکستگی در تیغه میانی بینی فرد شوند ؛ جراحی بینی برای افرادی که به این مشکلات دچار هستند حکم یک درمان را داشته و مزیت آن بهبود وضعیت تنفسی فرد می باشد. در چنین افرادی نه تنها نواقص ظاهری که بر اثر انحراف تیغه میانی بینی به وجود آمده است برطرف می شود ، بلکه مشکلات تنفسی که باعث ازار و اذیت شدن فرد شده است را می توان رفع نمود.

 • افزایش اعتماد به نفس

زمانی که بر روی بینی فرد یک مشکل ظاهری  کاملا مشهودی وجود داشته باشد ، حتی اگر مشکلی در تنفس فرد ایجاد نکند ، باید عمل زیبایی بینی صورت پذیرد. چرا که افرادی که دارای مشکلات ظاهری همچون بزرگی ، کج بودن یا قوز دار بودن هستند اغلب از حضور در محافل خودداری می کنند. برای این افراد جراحی زیبایی بینی با هدف افزایش زیبایی صورت می گیرد که مزیت آن علاوه بر افزایش زیبایی ، افزایش اعتماد به نفس می باشد. البته پیش از انجام جراحی بینی نیاز است تا با پزشک به خوبی صحبت کنید تا او از هدف شما آگاه شود. همچنین از جراحی زیبایی بینی نتایجی منطقی و درست داشته باشید.

 

چگونه برای راینوپلاستی آماده شویم؟

قبل از تعیین زمان باید با بهترین دکتر جراحی بینی در شمال تهران درباره مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده در مناسب بودن استفاده از این تکنیک برای خود گفتگو کنید. این جلسه ملاقات عمدتاً شامل موارد ذیل می باشد:

 • تاریخچه پزشکی شما : پزشک در خصوص انگیزه و اهداف شما از جراحی بینی و نیز تاریخچه پزشکی تان از قبیل انسداد بینی، جراحی های قبلی و داروهای مصرفی تان سوالاتی را می پرسد.
 • آزمایش فیزیکی : پزشک، آزمایش فیزیکی کاملی را انجام داده و تست های آزمایشگاهی از قبیل تست خون را برای شما تجویز می کند. وی همچنین ویژگی های صورت، داخل و خارج بینی شما را نیز بررسی می کند.
 • عکس : شخصی در مطب پزشک، مسئول گرفتن عکس از بینی شما از زوایای مختلف جهت استفاده برای انجام ارزیابی های قبل و بعد جراحی دماغ می باشد. این عکس ها، امکان گفتگوی خاص درباره هدف را نیز فراهم می آورد.
 • بحث درباره انتظارات و توقعات : بهترین دکتر عمل بینی در شمال تهران درباره توقعات و انگیزه خود از جراحی کردن دماغ با شما صحبت می کند.به راحتی درباره خواسته ها و اهدافتان برای انجام این فرآیند، با پزشک صحبت کنید.
 • داروها و غذاها : از مصرف داروهای حاوی آسپرین و ایبوپروفن به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل دماغ ، خودداری کنید. این داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند. از مصرف مکمل های گیاهی نیز خودداری نمایید.
 • اگر سیگاری هستید، آن را ترک کنید؛ سیگار فرایند بهبود بعد از جراحی بینی را کند می کند.

انواع بینی

بینی افراد با توجه به ویژگی هایی که ساختمان آن دارد به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. عمل زیبایی بینی به دلیل پوست ضخیم و چربی بینی  و همچنین به دلیل ضعیف بودن استخوان ها و غضروف هایش سخت تر از مدل استخوانی است. در ذیل توضیحات بیشتری ذر این خصوص خدمت تان ارائه کرده ایم:

داوطلب های مناسب بینی گوشتی

 • فردی که دارای بینی گوشتی بوده یا نوک بینی او گوشتی است می تواند از رینوپلاستی بینی گوشتی بهره مند شود. برای توجیه بیمار در زمینه واجد شرایط بودن او برای قرار گرفتن تحت این پروسه ، جلسه مشاوره ای بین جراح و شخص از سوی کلینیک هماهنگ می شود.
 • جلسه مشاوره تجربیات ارزشمندی را در خصوص این روند و نیز دیگر درمان های زیبایی صورت در اختیار بیمار قرار می دهد. در جلسه مشاوره، بینی بیمار و ویژگی های صورت و نیز تاریخچه پزشکی او مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 • در طول جلسه مشاوره بیمار به پرسیدن سوالاتی تشویق شده و آموزش های لازم در خصوص جنبه های جراحی بینی گوشتی و فرایند ریکاوری ارائه می گردد.

 

فیلم جراحی بینی توسط دکتر راضیه یابری بهترین جراح بینی در شمال تهران

 

چه فاکتورهایی برای پیدا کردن جراح بینی مهم هستند ؟

انتخاب جراح بینی از جمله مهم ترین فاکتورها است که پیش از هر اقدامی باید انجام دهید .از جمله مهم ترین نکات بررسی بورد و تخصص جراح بینی می باشد . انتخاب یک متخصص گوش ، حلق و بینی بهترین گزینه است.
یک جراح بینی خوب خیلی صریح فرآیند جراحی را به شما توضیح می دهد و در خصوص معایب و مزایا به طور مفصل توضیح خواهد داد. بسیار صبور است و سوالات شما در خصوص جراحی بینی را بی پاسخ نخواهد گذاشت.رضایت زیباجویان از یک جراح خوب و نمونه کارهایی که می توانید در مطب ببنید گواه بر این ماجرا می باشد .
علاوه بر مواردی که گفته شد انتخاب درست جراح بینی باعث می شود که عمل بینی اولیه شما با موفقیت انجام شود و در اینده نیازی به برطرف کردن باگ های جراحی نخست در عمل بینی ترمیمی وجود ندارد.

مشکلات عمل بینی گوشتی

همانطور که گفتیم جراحی بینی در بیماران دارای بینی با پوست ضخیم، در مقایسه با بیماران دارای پوست نازک بینی پیچیده تر و چالش برانگیز تر است.

در جراحی زیبایی بینی گوشتی نکات زیر باید مد نظر قرار گیرد:

 • برای باریک کردن نوک بینی گوشتی ، نباید غضروف بیش از اندازه برداشته شود. اگر غضروف پشتیبان پوست ضعیف شود، پره های بینی تخریب شده و نوک بینی بعد از جراحی آویزان می شود.
 • به همین دلیل امروزه با بکارگیری تکنیک های مدرن و خلاقانه، بافت زیر جلدی در یک تشریح دو مرحله ای، برداشته شده و پیوند غضروف برای خلق ظرافت و کانتور مورد نظر در این اندام مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در این نوع بینی، به جای کوچک کردن نوک و پره های بینی از طریق برداشتن غضروف، از پیوند غضروف برای باریک تر کردن نوک بینی از نمای بیرونی استفاده می شود.

 

جراحی بینی- دکتر یابری

تزریق کورتون

در برخی بیماران دارای بینی گوشتی یا بیمارانی که تحت رینوپلاستی ترمیمی یا رینوپلاستی پیچیده قرار گرفته اند، تزریق داروی حاوی کورتیزون در زیر پوست بینی بعد از جراحی بینی تجویز می شود. تزریق کورتیزون در بینی اغلب 3 تا 4 ماه بعد از فرآیند رینوپلاستی به منظور اجتناب از تاثیرات منفی بر روی بهبود زخم انجام می پذیرد. بطورکلی تاثیر کورتیزون موضعی ظرف یک دوره 10 تا 14 روزه موفق بوده و تا چند ماه ادامه می یابد.

در طول جراحی زیبایی بینی  چه اتفاقی می افتد؟

 • بر حسب پیچیده بودن جراحی بینی و تشخیص بهترین دکتر بینی در شمال تهران ، بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی گزینش می شود. جراحی در داخل بینی و از طریق یک برش کوچک در پایه بینی بین حفره های بینی انجام می شود. جراح، تغییرات لازم در استخوان و غضروف در زیر پوست دماغ  را ایجاد می نماید.
 • پس از انجام اصلاحات و تغییرات لازم، پزشک پوست و بافت دماغ را سرجای خود قرار داده و برش های ایجاد شده را بخیه می زند.اگر دیواره بین دو طرف دماغ (سپتوم) خمیده یا کج باشد، جراح دماغ این مشکل را جهت بهبود دادن تنفس درمان می کند.

فیلم عمل بینی دکتر یابری بهترین جراح بینی شمال تهران

پس از جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

بهترین جراح بینی در شمال تهران بعد از جراحی کردن دماغ در این خصوص توصیه خواهد کرد که باید:

 • بعد از انجام این فرآیند ، استراحت کنید و برای جلوگیری از خونریزی و تورم، سرتان را در موقعیت بالاتر از قفسه سینه قرار دهید. به دلیل تورم و وجود اسپلینت در داخل بینی، احساس گرفتگی بینی خواهید داشت.
 • خونریزی جزئی و ترشح مخاط در چند روز اول بعد از جراحی یا بعد از برداشتن پانسمان طبیعی می باشد. پزشک برای جذب ترشحات، در زیر بینی یک تکه گاز استریل قرار می دهد.

پزشک بعد از رینوپلاستی ، دستورالعمل های زیر را توصیه می کند:

بهترین دکتر عمل بینی در شمال تهران موارد زیر را به افراد توصیه می کند:

 • از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • فین نکنید.
 • غذاهای پر فیبر مثل میوه جات و سبزیجات بخورید.
 • از فشار آوردن به صورت خودداری کنید.
 • دندان ها را به آرامی مسواک بزنید.
 • لباسهایی که دکمه یا زیپ می شوند، بپوشید.

عوارض جراحی بینی

ترس از اینکه بعد از انجام عمل زیبایی بینی ، دچار مشکل خاصی نشویم ، باعث می شود که از انجام آن منصرف شویم. اما باید بگویم که عمل زیبایی بینی یک عمل بسیار ساده اما پیچیده می باشد و نیاز به مراقبت و انجام توسط یک جراح بینی خوب دارد. این تنها شما هستید که می توانید از به وجود آمدن این عوارض جلوگیری کنید. شاید برایتان سوال باشد که چگونه این امر امکان پذیر است یا اینکه چرا تنها شما می توانید از به وجود آمدن آن ها جلوگیری کنید.

در پاسخ به این سوال باید بگویم که عوارض جراحی زیبایی بینی تنها به دو دلیل رخ خواهند داد. دلیل اول رعایت نکردن نکات مراقبتی همچون خم کردن بینی بعد از رینوپلاستی ، ایجاد فشار ، خوابیدن بر روی صورت و غیره است و دلیل دوم عدم انتخاب یک جراح بینی متبحر و مجرب. بگذارید کمی این قضیه را باز تر کنیم. اگر شما متقاضی انجام عمل زیبایی بینی باشید اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک دکتر پلاستیک خوب و مجرب را برای رینوپلاستی خود انتخاب کنید.

اگر جراح انتخابی تجربه کمی داشته باشد ممکن است باعث به وجود آمدن عوارض جبران ناپذیر یا خطرناکی مانند سوراخ شدن تیغه میانی بینی ، نامتقارن شدن سوراخ های بینی و غیره شود که در برخی از موارد با انجام جراحی بینی ترمیمی قابل برطرف شدن می باشد. اما اگر جراح بینی مجرب و معتبری را انتخاب کنید احتمال رخ داد چنین عوارضی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

پس از آن طی جلسات مشاوره جراح بینی مجرب و متبحر با توجه به شرایط و ویژگی های فرد متقاضی جراحی کردن دماغ ، نکات مراقبتی را ذکر خواهد کرد که رعایت آن ها توسط فرد باعث به وجود آمدن نتایجی زیبا و جذاب می شود و فرد تنها عوارض جانبی طبیعی و نرمال که شامل درد ، تورم و کبودی می باشد و با رعایت نکات مراقبتی به سرعت و در کوتاه ترین زمان ممکن از بین می رود ، دچار خواهد شد.

پس به یاد داشته باشید اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید ، دوست دارید بهترین نتایج را کسب کنید ،  به عوارض جانبی آن دچار نشوید در ابتدا بهترین و متبحر ترین جراح بینی تهران را برای عمل زیبایی بینی خود انتخاب کنید و سپس نکات مراقبتی که او به شما می گوید را تک به تک انجام دهید.

با توجه به گفته های فوق می توانیم بگویم انتخاب جراح بینی مجرب و متبحر و همچنین گوش دادن به سخنان او و رعایت نکات مراقبت های بعد از جراحی بینی می تواند از بروز عوارض جانبی شدید و حاد جلوگیری کند.

دکتر راضیه یابری بهترین و مجرب ترین عمل دماغ در تهران هستند که با تکیه بر دانش ، مهارت ، تخصص و تجربه خود می توانند از بروز هر گونه عارضه جانبی طی انجام عمل یا پس از آن جلوگیری کند و بهترین و جذاب ترین نتایج را خلق سازد. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره و همچنین مشاهده نمونه کار های ایشان به مطب ایشان واقع در تهران مراجعه کنید یا به اینستاگرام ایشان سر بزنید.

 

جراحی بینی-دکتر یابری

 

پرسش های متداول 

 • آیا این فرآیند ساده است؟

خیر. جراحي کردن بیني فرآیندی بسیار پیچیده است. دلیل چالش برانگیز بودن آن چندین فاکتور می باشد. بینی دارای یک شکل سه بعدی می باشد و در وسط صورت قرار دارد. تکنیک هایی که در این عمل استفاده می شود، ظریف و کوچک می باشد، ولی همین اصلاحات کوچک، تغییرات عمده ای را در شکل و عملکرد بینی ایجاد می کنند.

 • آیا بعد از جراحی بینی  باید در بیمارستان بمانیم؟

تقریباً تمام افرادی که رینوپلاستی انجام می دهند، در همان روز بعد از جراحی، بیمارستان را ترک می کنند. در موارد نادر مثلاً داشتن تهوع یا مشکلات سلامت دیگر که نیاز به نظارت دارد، زیباجو نیاز به یک شب بستری دارد.

 • آیا این روند زیبایی خطراتی به همراه دارد؟

تمام فرآیندهای جراحی دارای خطراتی می باشند. خوشبختانه، این پروسه زیبایی دارای ریسک های جزئی می باشد که بسیار نادر هستند. دکتر یابری به تفصیل درباره خطرات و مزایای رینوپلاستی در جلسه مشاوره با شما گفتگو می کند. با مراجعه به بهترین جراح بینی در شمال تهران می توانید تا حدود بسیاری از این مساله جلوگیری به عمل بیاورید.

 • آیا این پروسه با درد همراه می باشد؟

برای اکثر افراد، پروسه عمل بینی دردناک نمی باشد. یک روز بعد از عمل بیشتر افراد هیچ دردی احساس نمی کنند.

 • دوره ریکاوری چقدر طول می کشد؟

یک هفته از مدرسه یا محل کار خود مرخصی بگیرید. در طول هفته اول، احساس می کنید که حالتان بهتر شده است. بعد از جراحی بینی  اندکی تورم دارید که رفع کامل آن چند ماه طول می کشد. بعد از یک هفته می توانید فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرید.

 • کبودی بعد از راینوپلاستی چقدر ماندگار است؟

کبودی در نواحی نزدیک به بینی و زیر چشم ها وجود دارد که بسیار جزئی می باشد و معمولاً یک هفته یا اندکی بیشتر طول می کشد.

 

فیلم جراحی بینی استخوانی توسط دکتر راضیه یابری

 

هزینه جراحی بینی

حتما بعد از اینکه تمامی مراحل تحقیق و انتخاب را پشت سر گذاشتید به این فکر افتادید که قرار است چه هزینه ای برای عمل دماغ بپردازید در پاسخ به این سوال باید گفت که جراحی کردن بینی به موارد بسیار زیادی بستگی دارد و تخمین زدن آن کار ساده ای نیست . برای اینکار باید از هزینه فاکتورهایی مانند دستمزد جراح ، هزینه دریافتی کلینیک یابیمارستان ، هزینه بیهوشی ، داروهای مورد نیاز پس از جراحی و آزمایشات اطلاع داشته باشید.استعلام قیمت را می توانید در جلسه مشاوره در مطب از پزشک بپرسید. نکته ای که لازم است به ان اشاره شود این است که هیچ گاه کیفیت را قربانی هزینه پایین تر نکنید زیرا همانطور که گفته شد مراجعه به یک دکتر بینی خوب از تمامی مسائل مهم تر است .بیمه درمانی هزینه ای در قبال جراحی های زیبایی پرداخت نخواهد کرد اما در صورتی که جراحی بینی را با دلایل درمانی انجام می دهید می توانید در این خصوص از نمایندگی بیمه خود سوال کنید.