برخی از علائم قابل ملاحظه مربوط به دوران پیری ، در اطراف چشم ها نمایان می شوند. خوشبختانه روندهای پیشرفته زیبایی موثری همچون جراحی پلک وجود دارد ،که به شکلی تاثیر گذار ، نواحی اطراف چشم را جوانسازی نموده و به شما چهره ای جوان و شاداب را هدیه می دهد. با بهره مندی از جراحی پلک در تهران ، می توانید سال ها به عقب بازگشته و آثار نمایان شده پیری ، بر روی چهره خود را از بین ببرید.

جراحی پلک در تهران

عمل جراحی پلک در تهران و خلق چهره ای جوان

جراحی پلک که با عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود ، برای برداشتن پوست و چربی اضافی در پلک های بالایی و پایینی ، طراحی شده است. این روند می تواند پلک های بالایی افتاده را که به مرور زمان به سمت پایین نزول کرده اند ، یا کیسه های پف مانند را که در زیر چشم ها شکل گرفته اند ، درمان نماید.

بلفاروپلاستی می تواند بعنوان یک روند مستقل ، یا در ترکیب با دیگر جراحی های صورت مثل لیفت صورت یا لیفت ابرو ، انجام پذیرد.

ضرورت بلفاروپلاستی

هدف از جراحی پلک ، از بین بردن علائم پیری در چشم ها می باشد. پیری معمولاً از چشم ها آغاز می شود. پلک ها سنگین شده ، فرو افتاده و چین و چروک در اطراف آن نمایان می شود. با گذر زمان ، پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و افتادگی آن ، حتی گاهی میدان دید را تحت تاثیر قرار داده و بینایی فرد را با اختلال مواجه می کند.

جراحی پلک در تهران به دست جراحان ماهر ، می تواند بخش عمده ای از جوانی و شادابی چهره را بازیابی نماید. بدین ترتیب ، فرد می تواند از داشتن چهره ای زیبا لذت برده و کیفیت زندگی خود را افزایش دهد. پزشک در حین اجرای روند جراحی پلک ، تلاش می کند تا نتیجه ای طبیعی را خلق نماید.

جراحی پلک در تهران

جراحی پلک برای چه افرادی مناسب است ؟

 1. افرادی که پوست پلک بالایی و پایینی آن ها اضافی ، افتاده و دارای چین و چروک باشد.
 2. افرادی که پوست اضافی پلک بالای آن ها ، در بینایی شان اختلال ایجاد می کند.
 3. افرادی که چین طبیعی پلک بالای آن ها ، از دست رفته باشد.
 4. افرادی که پلک پایین آن ها به دلیل تجمع چربی ، حالت پف کرده پیدا کرده و در نتیجه چهره آن ها را خسته نشان می دهد.

ریکاوری بعد از جراحی پلک چگونه است ؟

 • عمل جراحی بر یک مبنای سرپایی تحت مراقبت های بیهوشی انجام می شود. برش ها در چین های طبیعی پلک های بالایی یا در زیر خط مژه در پلک های پایینی ، ایجاد می شود. چربی و پوست اضافی ، برداشته می شود.
 • اگر تنها چربی اضافی در پلک های پایینی ، دغدغه بیمار باشد ، می توان تنها یک برش در داخل پلک پایین ایجاد نمود. مزیت این روند این است ، که هیچ جای زخمی بعد از جراحی باقی نخواهد ماند.
 • تمام بخیه ها ظرف 4 تا 6 روز برداشته می شوند. درد مختصری در این دوره تجربه می شود ، که البته با مصرف داروهای مسکن خوراکی ، به راحتی قابل کنترل می باشد.
 • کبودی و حساسیت حداقل به مدت یک الی دو هفته ماندگار می باشد. تورم به تدریج در طول یک دوره 1 الی 2 هفته ای ناپدید می شود.
 • آرایش چشم بعد از برداشته شدن بخیه ها ، بلامانع می باشد. در صورت احساس راحتی ، معمولاً 7 تا 10 روز پس از جراحی پلک ، می توانید آرایش چشم را انجام دهید.
 • روندهای زیبایی مضاعف از قبیل لیفت پیشانی ، لیفت صورت ، پیلینگ شیمیایی یا لیزر برای صاف کردن پوست ، قابل ترکیب با این روند زیبایی می باشد.

جراحی پلک در تهران

مراقبت های بعد از جراحی پلک در تهران

 1. بعد از بلفاروپلاستی ، هیدراته نگه داشتن پلک ها در حین روند بهبود آن ها حائز اهمیت می باشد. قطره های چشمی روانساز ، پمادها و ماسک های چشمی ژل مانند ، برای حفظ رطوبت چشم ها الزامی می باشد ؛ چون در صورت عدم رعایت این موارد ، چشم ها در برابر خشک شدن ، آسیب پذیر شده و تورم در آنها افزایش می یابد.
 2. کمپرس های سرد و بالا گرفتن سر ، می تواند به محدود کردن تورم کمک کند. بیشتر بیماران جراحی پلک ، از موذب بودن در این دوره ، بیشتر از احساس درد ، گلایه می کنند.
 3. بیماران می توانند ظرف دو روز بعد از بلفاروپلاستی بر روی پلک بالا ، به محل کار خود بازگردند. ولی در صورتی که جراحی بر روی پلک پایین انجام شود ، باید حداقل دو هفته از محل کار خود مرخصی بگیرند.
 4. انجام فعالیت های سنگین و ورزش ، حداقل به مدت سه هفته ، ممنوع می باشد. تورم بعنوان عارضه جانبی معمولاً ظرف دو هفته بعد از جراحی ، فروکش می کند.