جراحی پلک یکی از عمل های جراحی زیبایی رایج می باشد ، که توسط دکتر راضیه یابری  بهترین جراح پلک تهران انجام می شود. مهم ترین عضو صورت از نظر زیبایی شناسی، چشم ها می باشند. البته دلیل اهمیت زیاد چشم ها فقط محدود به زیبایی نبوده و بخش عمده ای از آن، نقشی است که چشم ها در نشان دادن حالات خلقی و روحی افراد و ارتباط آن ها با دیگران دارد.

 

جراحی پلک - دکتر راضیه یابری

 

نشانه های پیری به تدریج و با بالا رفتن سن در چهره افراد بروز می کنند که افتادگی پلک ها یکی از این نشانه ها می باشد، البته این مشکل در برخی از افراد به طور مادرزادی وجود دارد. دلیل افتادگی پلک مهم نیست، نکته ای که در این رابطه حائز اهمیت می باشد این است که شادابی چهره و چشم ها را تحت تاثیر قرار داده و موجب پیر به نظر آمدن افراد می شود.جراحی پلک که در اصطلاح از آن با نام بلفاروپلاستی یاد می شود یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی می باشد که از طریق اصلاح مشکلات پلک ها، به جذابیت و گیرایی هرچه بیشتر پلک ها کمک می نماید.

با افزایش سن چه تغییراتی در پلک ها پدید می آید

4 تغییر اصلی با بالا رفتن سن در پلک بالایی و نواحی اطراف آن ایجاد می شود که در ذیل به آن ها اشاره کرده ایم:

 • بافت عضلانی اضافی در پلک بالایی زیاد می شود.
 • پوست پلک شل و افتاده می شود.
 • همزمان با افتادگی پلک، موقعیت ابروها نیز پایین می آید.
 • چربی قسمت های مختلف پلک فوقانی ، حجیم شده و بیرون می زنند.

نکته ای که افراد همواره باید به آن توجه داشته باشند این است که میزان و شدت این تغییرات در همه افراد به یک نسبت نیست. به همین دلیل میزان پوست و چربی حذف شده حین جراحی پلک در برخی بیشتر و در برخی کمتر است.

 

جراحی پلک - دکتر راضیه یابری

جراحی پلک بالا چگونه انجام می شود؟

مراحل ذیل در جراحی پلک انجام می شود:

محاسبات و طراحی

پزشکی که با انجام تحقیقات دقیق انتخاب می شود قطعا بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی اشراف زیادی دارد، بنابراین در این مرحله با تکیه بر این توانایی خود و همچنین انجام محاسبات دقیق، محل برش و همینطور میزان پوستی که نیاز به حذف دارد را مشخص می کند.لازم به ذکر است که دکتر راضیه یابری برای اینکه جای برش بعد از جراحی نمایان نبوده و منجر به ناراحتی افراد نشود محل آن را در میان چین های طبیعی پلک انتخاب می کند؛ هرچند که جای زخم و بخیه به مرور زمان کم و با استفاده از کرم های ترمیم کننده در نهایت محو می شود.

حذف پوست اضافی پلک بالایی

پزشک در این مرحله از جراحی پلک ضمن رعایت استانداردهای لازم و بهره گیری از تکنیک های مخصوص، پوست اضافی پلک را بر می دارد؛ در برخی از افراد برای ایجاد تغییرات لازم، حذف پوست به تنهایی کافی است ولی در برخی دیگر همراه با برداشتن پوست احتیاج به حذف مقداری از عضله پلک نیز می باشد.

 1. بالا بردن ابرو و ثابت کردن آن
 2. اصلاح و جابجایی بافت های چربی

توضیحات در خصوص جراحی پلک توسط دکتر راضیه یابری بهترین جراح پلک تهران

 

هزینه جراحی پلک در تهران سال 1402

 • اولین نکته ای که باید در رابطه با هزینه جراحی پلک در تهران بگوییم این است که به دلیل زیبایی بودن هدف انجام آن، بیمه هزینه های بلفاروپلاستی را تقبل نکرده و خود شخص باید نسبت به پرداخت تمام هزینه ها اقدام کند.
 • نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که باید تمام تمرکز خود را برای انتخاب یک جراح متبحر و مجرب صرف کرده نه اینکه به دنبال جراحی پلک در تهران ارزان باشید! در غیر اینصورت ممکن است دچار مشکلات جدی شوید که حتی امکان جبران آن ها نیز وجود نداشته باشد.
 • هزینه های جراحی شامل دستمزد جراح، هزینه های بیمارستان، آزمایشات و داروها بوده و میزان دقیق آن بعد از بررسی و معاینه شما توسط پزشک تعیین می گردد.

بهترین کاندیدای جراحی پلک

 1. افرادی که تصمیم به جراحی پلک  در تهران می گیرند در درجه اول باید در سلامت عمومی خوبی قرار داشته باشند و بیماری چشمی خاصی نداشته باشند.
 2. افرادی که انتظارات واقع گرایانه ای در خصوص نتیجه بلفاروپلاستی داشته باشند و به دنبال بهبود ظاهر چشم ها و بالاتر رفتن اعتماد به نفس خود باشند.
 3. افرادی که چشم های انها کاملا متقارن نیست و اندازه های آن ها با یک دیگر متفاوت به نظر می آید.
  در صورتی که از عارضه هایی مانند گلوکوما ، خشکی چشم یا امثال این ها رنج می برید حتما پزشک را در جریان بگذارید زیرا برای این جراحی کاندیدای مناسبی به شمار نمی روید.
 4. افراد مبتلا به کم کاری یا پرکاری تیروئید و به طوری کلی انواع بیماری های تیروئید.فشار خون بالا ، دیابت و بیماری های قلبی و عروقی نیز بیمارانی می باشند که قادر به انجام جراحی پلک نیستند.

بلفاروپلاستی در تهران، تحت نظر جراح و متخصص گوش وحلق و بینی دکتر یابری

آیا نتیجه های بدست امده بعد از عمل پلک موقتی می باشند؟

بلفاروپلاستی باعث نمی شود که روند پیری در چشم ها متوقف شود . با این حال نتیجه این جراحی معمولا به طور طولانی مدت باقی می ماند و ماندگاری پلک بالا در بیشتر مواقع دائمی بوده در صورتی که پلک پایین اغلب نیاز به بیش از یکبار جراحی در طول سالها دارد.

آمادگی برای انجام جراحی پلک در تهران

 • آمادگی برای جراحی از جمله مسائل بسیار مهم به شمار می رود. در ابتدا و پس از اینکه جراح پلک مورد نظر خود را پیدا کردید، جراح باید تعدادی آزمایش را انجام دهد که یکی از این تست ها آزمایشی فیزیکی برای بررسی و اندازه گیری چشم ها می باشد. تست بینایی و اشک نیز انجام می شود. دکتر تصاویری از پلک ها تهیه می کند که به وی در حین انجام جراحی کمک می نماید.
 • در صورتی که داروهایی را با تجویز پزشک مصرف می کنید حتما در مورد انها با جراح پلک خود حرف بزنید و وی را در جریان بگذارید.
 • مکمل های گیاهی و داروهایی از قبیل آسپرین ، ایبو پروفن نیز از مواردی به شمار می رود که باید پزشک را در خصوص آنها مطلع نمایید.

ریکاوری بعد از جراحی پلک

ریکاوری بعد از جراحی پلک در تهران مشابه با بسیاری از جراحی های زیبایی می باشد . پس از جراحی زیباجو به اتاق ریکاوری فرستاده خواهد شد و در آن جا وضعیت وی بعد از عمل بررسی خواهد شد و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد می تواند به منزل بازگردد.

مراقبت هایی بعد از جراحی زیبایی پلک نیاز می باشد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم :

 1. چند روز پس از عمل به توصیه بهترین دکتر جراحی پلک تهران باید استراحت نمایید این مساله بسیار مهم است.
 2. این امکان وجود دارد که درد و تورم را تجربه کنید که برای کاهش این علائم می توانید با تجویز پزشک مسکن مصرف کنید. همچنین استفاده از کمپرس سرد نیز برای رفع تورم در صورت تجویز پزشک بسیار کاربردی به شمار می رود.پس از گذشت یک الی دو هفته این علائم رفع خواهند شد.
 3. به مدت دوهفته نمی توانید از لنز ها در چشم خود استفاده نمایید به همین دلیل بهتر است از جایگزینی مانند عینک برای این مدت بهره ببرید.

جراحی زیبایی پلک تحت نظر دکتر راضیه یابری در تهران

 

عوارض جراحی پلک بالا و پایین

از آنجایی که عمل زیبایی بلفاروپلاستی از جمله عمل هایی است که غالبا با جراحی انجام می پذیرد ، ممکن است شما بعد از آن دچار عوارض جانبی شوید که در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی و مراقبت های بعد از آن ، این عوارض می توانند موجب بروز مشکلات و خطراتی برای شما شوند. در ادامه می توانیم نمونه ای از این عوارض را که ممکن است به آن دچار شوید و سلامت شما را به خطر بی اندازد ، بیان کنیم تا شما با آگاهی بیشتر بهترین جراح پلک شهر خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید یک جراح بلفاروپلاستی مجرب و متبحر در زمینه جراحی زیبایی پلک کمک بسیار بزرگی به شما کرده و از بروز عوارض جانبی تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند.

 • یکی از شایع ترین عوارض بعد از جراحی پلک ، ایجاد عفونت و خونریزی در پوست است. بعد از عمل ممکن است در محل بخیه هایی که در پوست پلک شما ایجاد می شوند ، عارضه ای ایجاد شود که در صورت استفاده نکردن از آنتی بیوتیک ها می تواند باعث بروز عفونت های چشمی شود.
 • خشک شدن چشم ها و تحریک پذیری بالایی که بعد از انجام این عمل به وجود می آید ، از جمله مهم ترین عارضه ای است که می تواند شما را آزار دهد. از همین رو پزشک برای رفع این مشکل برای شما قطره های چشمی مناسبی را توصیه خواهد کرد که شما ملزم به استفاده از آن به صورت مرتب هستید.
 • به دلیل ایجاد بخیه در چشم ها ممکن است در زمان بستن چشم هایتان دچار مشکل شوید.
 • بعد از برداشتن نخ بخیه ممکن است علامت زخم بر روی پلک شما باقی بماند.
 • پوست اطراف چشم ممکن است به دلیل رعایت نکردن نکات مراقبتی بعد از جراحی پلک دچار تغییرات رنگی شود.
 • در صورت نابلد بودن پزشک ممکن است به عصب های بینایی آسیب وارد شود و بینایی فرد دچار اختلال شود.

دوره نقاهت بعد از جراحی پلک

در بیشتر موارد پس از عمل زیبایی پلک کمی التهاب و کبودی بر چهره مشاهده می شود که امکان دارد به مدت ۲ تا ۴ هفته به طول بینجامد. پس از گذشت این زمان ، التهاب و کبودی کاهش یافته و از خود آثاری بر جای نمی گذارد. بیمار می تواند بعد از گذشت چند روزفعالیت های روزمره خود را مجددا از سر گیرد. بخیه ها اغلب بین ٤ تا ٧ روز برداشته می شوند. در بعضی از عمل ها نیز ، همچون جراحی پلک بالا كه اغلب بدون نیاز به بستری و با بی حسی موضعی انجام می شود ، مراجعه کننده از نظر فیزیکی بعد از گذشت چند روز، آمادگی برای بازگشت به زندگی روزمره خود را دارد. اما تاكید می شود که در مدت ٤ هفته از بلند كردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های ورزشی خودداری شود .

آیا انجام جراحی زیبایی پلک دردناک می باشد؟

بسیاری از بیمارانی که جراحی پلک انجام می دهند ، تا به حال شکایتی در خصوص درد طاقت فرسای این پروسیجر نداشته اند. احساس درد بسیار خفیفی بعد از بلفاروپلاستی طبیعی است اما توسط مسکنی که جراح برای بیماران تجویز می کند تا در دوره نقاهت از آن استفاده کنند ، شدت آن مدیریت و کنترل می شود.

آیا بیمه هزینه جراحی پلک را تقبل می کند؟

جراحی زیبایی پلک تنها به جهت زیبایی چشم انجام می شود و هیچ نیاز پزشکی برای انجام آن وجود ندارد. بنابراین شرکت های بیمه هیچ هزینه ای برای بلفاروپلاستی پرداخت نمی کنند و آن را پوشش نمی دهند.

آیا جراحی زیبایی پلک یک نوع عمل لیفت می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این نوع جراحی ، برای لیفت پلک ها انجام نمی شود. اما بعد از جراحی پلک بالا ، چشم کمی شاداب تر و باز تر به نظر می رسد