جراحی پلک یکی از عمل های جراحی زیبایی رایج می باشد ، که توسط دکتر راضیه یابری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود. مهم ترین عضو صورت از نظر زیبایی شناسی، چشم ها می باشند. البته دلیل اهمیت زیاد چشم ها فقط محدود به زیبایی نبوده و بخش عمده ای از آن، نقشی است که چشم ها در نشان دادن حالات خلقی و روحی افراد و ارتباط آن ها با دیگران دارد.

جراحی پلک

نشانه های پیری به تدریج و با بالا رفتن سن در چهره افراد بروز می کنند که افتادگی پلک ها یکی از این نشانه ها می باشد، البته این مشکل در برخی از افراد به طور مادرزادی وجود دارد. دلیل افتادگی پلک مهم نیست، نکته ای که در این رابطه حائز اهمیت می باشد این است که شادابی چهره و چشم ها را تحت تاثیر قرار داده و موجب پیر به نظر آمدن افراد می شود.

جراحی پلک که در اصطلاح از آن با نام بلفاروپلاستی یاد می شود یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی می باشد که از طریق اصلاح مشکلات پلک ها، به جذابیت و گیرایی هرچه بیشتر پلک ها کمک می نماید.

با افزایش سن چه تغییراتی در پلک ها پدید می آید:

4 تغییر اصلی با بالا رفتن سن در پلک بالایی و نواحی اطراف آن ایجاد می شود که در ذیل به آن ها اشاره کرده ایم:

  • بافت عضلانی اضافی در پلک بالایی زیاد می شود.
  • پوست پلک شل و افتاده می شود.
  • همزمان با افتادگی پلک، موقعیت ابروها نیز پایین می آید.
  • چربی قسمت های مختلف پلک فوقانی ، حجیم شده و بیرون می زنند.

نکته ای که افراد همواره باید به آن توجه داشته باشند این است که میزان و شدت این تغییرات در همه افراد به یک نسبت نیست. ب همین دلیل میزان پوست و چربی حذف شده حین جراحی در برخی بیشتر و در برخی کمتر است.

جراحی پلک

جراحی پلک بالا چگونه انجام می شود؟

مراحل ذیل در جراحی پلک انجام می شود:

محاسبات و طراحی

پزشکی که با انجام تحقیقات دقیق انتخاب می شود قطعا بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی اشراف زیادی دارد، بنابراین در این مرحله با تکیه بر این توانایی خود و همچنین انجام محاسبات دقیق، محل برش و همینطور میزان پوستی که نیاز به حذف دارد را مشخص می کند.

لازم به ذکر است که دکتر راضیه یابری برای اینکه جای برش بعد از جراحی نمایان نبوده و منجر به ناراحتی افراد نشود محل آن را در میان چین های طبیعی پلک انتخاب می کند؛ هرچند که جای زخم و بخیه به مرور زمان کم و با استفاده از کرم های ترمیم کننده در نهایت محو می شود.

حذف پوست اضافی پلک بالایی

پزشک در این مرحله ضمن رعایت استانداردهای لازم و بهره گیری از تکنیک های مخصوص، پوست اضافی پلک را بر می دارد؛ در برخی از افراد برای ایجاد تغییرات لازم، حذف پوست به تنهایی کافی است ولی در برخی دیگر همراه با برداشتن پوست احتیاج به حذف مقداری از عضله پلک نیز می باشد.

  • بالا بردن ابرو و ثابت کردن آن
  • اصلاح و جابجایی بافت های چربی

 

 

هزینه جراحی پلک

اولین نکته ای که باید در رابطه با هزینه جراحی پلک بگوییم این است که به دلیل زیبایی بودن هدف انجام آن، بیمه هزینه های بلفاروپلاستی را تقبل نکرده و خود شخص باید نسبت به پرداخت تمام هزینه ها اقدام کند.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که باید تمام تمرکز خود را برای انتخاب یک جراح متبحر و مجرب صرف کرده نه اینکه به دنبال جراحی پلک ارزان باشید! در غیر اینصورت ممکن است دچار مشکلات جدی شوید که حتی امکان جبران آن ها نیز وجود نداشته باشد.

هزینه های جراحی شامل دستمزد جراح، هزینه های بیمارستان، آزمایشات و داروها بوده و میزان دقیق آن بعد از بررسی و معاینه شما توسط پزشک تعیین می گردد.