عمل جراحی چانه

جراحی چانه : آنچه موجب زیبایی و جذابیت چهره انسان می شود، وجود تناسب در میان اجزای صورت است. از طرفی چانه عضوی بسیار تاثیرگذار در زیبایی افراد به شمار می آید، حال اگر از حالت عادی کوچک تر یا عقب تر باشد نه تنها از زیبایی صورت می کاهد بله موجب بزرگتر به نظر رسیدن بینی و تپل تر به نظر رسیدن گردن از حالت عادی نیز می شود.

پروتز چانه روشی بسیار مناسب برای اشخاصی است که حس می کنند چانه شان تناسب لازم را با دیگر بخش های صورت شان ندارد. این جراحی زیبایی که شامل قرار دادن ایمپلینت های مخصوص بر روی استخوان چانه است امروزه نه تنها در میان خانم ها، بلکه در میان آقایان نیز به محبوبیت زیاد و جایگاه خاصی دست پیدا کرده است.

 

جراحی چانه

 

کاندیدای مناسب جراحی پروتز چانه چه کسانی هستند؟

افرادی می توانند برای انجام این جراحی زیبایی اقدام نمایند که علاوه بر داشتن شرایط عمومی جراحی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم، دارای حداقل یکی از موارد ذیل باشند:

  • چانه شان عقب رفته است.
  • چانه شان مربعی یا تیز می باشد.
  • بینی شان به دلیل کوچک بودن چانه بزرگ و برجسته به نظر می رسد.
  • گردن یا غبغب گوشتی دارند.

همانطور که پیش تر گفتیم فک با انجام این عمل جراحی بزرگتر به نظر رسیده و این امر موجب می شود تا هماهنگی لازم را با بینی های بزرگ پیدا نماید. البته لازم به ذکر است که در اغلب موارد، جراحی پروتز چانه همزمان با جراحی بینی صورت می گیرد.

همچنین برای اثرگذاری بیشتر، دستیابی به نتایج هرچه درخشان تر و تناسب هرچه بیشتر می توان پروتز گونه و لب را نیز انجام داد.

 

جراحی چانه

 

شرایط عمومی جراحی پروتز چانه چیست؟

  • فرد نه تنها از نظر جسمی، بلکه از نظر روحی نیز باید در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد.
  • اگر متقاضی جراحی خانم است نباید در دوران بارداری و شیردهی برای انجام این عمل جراحی اقدام کند.
  • فرد متقاضی نباید به مصرف نوشیدنی های الکلی و مصرف دخانیات اعتیاد داشته باشد.
  • بیمار باید دید روشنی نسبت به نتایج جراحی داشته و از پزشک خود انتظارات معقول و منطقی داشته باشد.
  • شخص متقاصی عمل پروتز چانه باید توانایی پرداخت هزینه های جراحی که شامل آزمایشات و عکسبرداری های پیش از عمل، دستمزد پزشک و دارو می باشد را داشته باشد و غیره.

جراحی پروتز چانه چگونه انجام می شود؟

پزشک ابتدا جلسه مشاوره ای را قبل از جراحی برای بیمار ترتیب داده، با او در رابطه با انتظاراتش صحبت کرده و به دقت نسبت میان اجزای صورت، شدت و میزان عقب بودن چانه اش را مورد بررسی قرار می دهد و با بیمار در رابطه با شکل و اندازه پروتز به اتفاق نظر می رسد.

برای اینکه این جراحی قابل انجام باشد، فرد باید تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد. بعد از بیهوش شدن بیمار، پزشک به منظور قرار دادن پروتز، اقدام به ایجاد برش در ناحیه مناسب می کند؛ لازم به ذکر است که برش پروتز چانه می تواند در زیر چانه یا داخل دهان ایجاد شود که دکتر راضیه یابری ، به دلیل بالا بودن ریسک بروز عفونت در برش داخل دهانی، این برش را در زیر چانه ایجاد می نماید.

در مرحله بعدی پروتز بر روی استخوان چانه تعبیه شده، سپس محل برش بخیه زده می شود. اندازه بخیه بسیار کوچک است از همین رو اثر آن بعد از جراحی به چشم نمی آید. همچنین باید بگوییم که جای بخیه به مرور زمان کمرنگ شده و با استفاده از کرم های ترمیم کننده ای که پزشک برای تان تجویز می نماید، محو شده و در اغلب موارد به طور کامل از بین خواهد رفت. لذا نگرانی در این رابطه بی مورد است.