عمل جراحی گوش در تهران ، با هدف اصلاح ظاهر و اندازه گوش در افرادی که به سبب داشتن گوش های افتاده ، نامتقارن یا بیش از اندازه بزرگ ، از ظاهر خود ناراضی هستند ، انجام می شود. جراحی گوش هیچ محدودیت سنی نداشته و هم کودکان و هم بزرگسالان ، می توانند آن را انجام دهند. به سبب اینکه ممکن است کودکان در سنین مدرسه به دلیل داشتن گوش های نازیبا ، مورد تمسخر هم سالان شان قرار گیرند ، انجام این جراحی در سنین قبل از مدرسه توصیه می شود.  دکتر راضیه یابری بهترین جراح گوش تهران از جمله برجسته ترین جراحان در این زمینه در تهران می باشد.

جراحی گوش در تهران

بهترین کاندیدای جراحی گوش در تهران

 • از آن جایی که نامناسب بودن ظاهر گوش ها ، می تواند نقش بسیار موثری در کاهش اعتماد به نفس فرد داشته باشد ، انجام جراحی گوش در همه اشخاصی که گوش های آن ها از ظاهر مناسبی برخوردار نیستند ، بهتر است انجام شود. علاوه بر مشکلات گوش های برجسته و نامتقارن بودن گوش ها ، فرد ممکن است به دلیل ناهنجاری مادرزادی ، گوش های بدشکل و غیر طبیعی داشته باشد. همچنین در افرادی که به سبب بیماری یا حادثه ، گوش آن ها ظاهر ناهنجاری به خود گرفته ، جراحی ترمیمی گوش به منظور برگرداندن گوش بیمار به حالت طبیعی انجام می شود.
 • همه افرادی که رشد ساختار غضروفی گوش آن ها کامل شده باشد و از سلامت کامل برخوردار باشند ، می توانند کاندید مناسبی برای انجام این عمل محسوب شوند. معمولا رشد ساختار گوش در بعد از سنین 5 تا 6 سالگی کامل می شود.برای اینکه از این موضوع مطمئن شوید که کاندیدای مناسبی برای جراحی گوش هستید بهتر است که با بهترین جراح گوش در تهران مشورت کنید.

انتخاب جراح گوش

پیدا کردن بهترین جراح گوش تهران برای انجام جراحی گوش از جمله مهم ترین نکات بعد از اینکه تصمیم به جراحی گرفتید می باشد. انتخاب یک جراح خوب مزایای بسیار زیادی دارد و با تجربه بودن جراح باعث می شود که بهترین نتیجه بعد از جراحی در انتظارتان باشد بنابراین این مرحله از جمله مهم ترین مراحل پیش از جراحی است و برای اینکه به خوبی پیش برود می توانید با جست و جو در اینترنت و پرس و جو از افراد دیگر به راحتی انتخاب شایسته ای را داشته باشید.

چه مواردی را باید قبل از جراحی پلاستیک گوش رعایت کنید ؟

 • در صورتی که برای انجام جراحی در شما از بیهوشی عمومی استفاده شود ، لازم است حداقل از 8 ساعت قبل از عمل ناشتا بوده ، و چیزی نخورید و نیاشامید.
 • مدتی پیش از عمل به صلاحدید جراح گوش ، مصرف داروی های رقیق کننده خون ، ضد التهاب و مکمل ها را کنار بگذارید.
 • برای جلوگیری از بروز خونریزی در حین جراحی یا پس از آن ، الکل مصرف نکنید. همچنین استعمال دخانیات می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند. مصرف این فرآورده ها را مدتی پیش از عمل ترک نموده و تا مدتی پس از جراحی ، نیز از مصرف آن ها بپرهیزید.

جراحی گوش توسط بهترین جراح گوش تهران دکتر یابری

روند جراحی اتوپلاستی

 • پس از انجام بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی بر روی بیمار ، به منظور دسترسی به غضروف های داخل گوش ، دکتر یابری گوش برشی 3 الی 4 سانتی متری را در گوش ایجاد می کند. محل ایجاد برش به مشکل و شرایط گوش بیمار بستگی دارد. غضروف های گوش شکل داده شده و در جای مناسب فیکس می شوند.
 • در صورتی که اتوپلاستی با هدف ترمیمی انجام شود و نیاز به غضروف پیوندی باشد ، در این مرحله اضافه می شود. سپس پزشک به کمک بخیه ها برش ها را می بندد. برای حفاظت از فرم جدید گوش پانسمانی بر روی آن قرار داده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

پس از جراحی گوش در تهران ، لازم است برای کاهش مدت زمان بهبودی و کسب نتایج مطلوب از جراحی ، نکات زیر را رعایت کنید :

 1. داروهای آنتی بیوتیکی را که پزشک شما تجویز می کند ، برای جلوگیری از بروز عفونت به صورت منظم مصرف نمایید.
 2. لازم است در هفته اول جراحی به صورت دائمی از هدبند مخصوص استفاده کنید. پس از هفته دوم می توانید تنها هنگام خواب از هدبند استفاده کنید.
 3. برای جلوگیری از ایجاد فشار به گوش ، تا دو هفته به صورت طاقباز یا به پشت بخوابید.

جراحی گوش در تهران

ماندگاری نتایج جراحی گوش در تهران

در صورتی که پس از جراحی گوش در تهران ضربه یا آسیبی نبیند ، ماندگاری نتیجه اتوپلاستی تا پایان عمر می باشد. پس از جراحی گوش لازم است برای معاینه و بررسی گوش ها ، در زمان هایی که جراح تعیین می کند ، به مطب او مراجعه نمایید. با انتخاب یک جراح گوش ماهر و با تجربه و رعایت مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش ، از یک نتیجه دائمی و ماندگار بهره مند شوید.

هزینه جراحی گوش در تهران

عوامل مختلفی در هزینه عمل اتوپلاستی موثر هستند. مهمترین فاکتورهای قیمت جراحی زیبایی گوش ، عبارتند از :

 • دستمزد جراح گوش
 • هزینه های بیهوشی ، اتاق عمل و بیمارستان
 • آزمایشات قبل از جراحی
 • مراقبت های پس از جراحی گوش در تهران

برای کسب اطلاعات در خصوص قیمت جراحی پلاستیک گوش ،  به بهترین جراح گوش تهران مراجعه نمایید.

آیا جراحی گوش عوارضی را به همراه دارد؟

 • برخی از عارضه های جانبی که در حین دوره ریکاوری بعد از جراحی گوش در تهران اتفاق می افتد شامل موارد زیر می شود.
 • گوش ها ورم می کنند ، حساس و قرمز می شوند.
 • کبودی و بی حسی گوش از جمله عوارضی به شمار می آیند که ممکن است بعد از اتوپلاستی تجربه کنید.

آیا نتیجه جراحی زیبایی گوش در تهران رضایت مندانه و دائمی است ؟

 • تحقیقات و نتایج به دست آمده بعد از جراحی زیبایی گوش در تهران نشان می دهد که تا به امروز این جراحی از میزان رضایت بسیار بالایی برخوردار بوده و افراد نیازی به جراحی ترمیمی و ثانویه برای رفع هرگونه مشکل نداشته اند.از سویی دیگر بعد از اینکه جراحی بر روی افراد صورت گرفته است نتایجی دائمی داشته است.
 • از دیگر مواردی که باعث بروز رضایت در افراد می شود نتایج جراحی می باشد که بلافاصله بعد از جراحی قابل مشاهده بوده و نیازی به صبر کردن چندین ماهه وجود ندارد.

در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی گوش را رعایت نمودید و باز هم مواردی که در زیر به آنها اشاره می کنیم را تجربه کردید سریعا باید به پزشک مراجعه نمایید:

 • در صورت تدام کبودی و التهاب و تورم در گوش ها
 • قرمزی در ناحیه زخم افزایش یافته است.
 • درد شدید که با مسکن برطرف نمی شود.
 • بروز تب بالای 38.5 درجه و لرز شدید که می تواند در اثر بروز عفونت باشد.
 • خونریزی شدید در ناحیه مورد درمان وجود دارد.