عمل جراحی گوش در تهران ، با هدف اصلاح ظاهر و اندازه گوش در افرادی که به سبب داشتن گوش های افتاده ، نامتقارن یا بیش از اندازه بزرگ ، از ظاهر خود ناراضی هستند ، انجام می شود. جراحی گوش هیچ محدودیت سنی نداشته و هم کودکان و هم بزرگسالان ، می توانند آن را انجام دهند. به سبب اینکه ممکن است کودکان در سنین مدرسه به دلیل داشتن گوش های نازیبا ، مورد تمسخر هم سالان شان قرار گیرند ، انجام این جراحی در سنین قبل از مدرسه توصیه می شود.

جراحی گوش در تهران

بهترین کاندیدای جراحی گوش در تهران

از آن جایی که نامناسب بودن ظاهر گوش ها ، می تواند نقش بسیار موثری در کاهش اعتماد به نفس فرد داشته باشد ، انجام جراحی گوش در همه اشخاصی که گوش های آن ها از ظاهر مناسبی برخوردار نیستند ، بهتر است انجام شود. علاوه بر مشکلات گوش های برجسته و نامتقارن بودن گوش ها ، فرد ممکن است به دلیل ناهنجاری مادرزادی ، گوش های بدشکل و غیر طبیعی داشته باشد. همچنین در افرادی که به سبب بیماری یا حادثه ، گوش آن ها ظاهر ناهنجاری به خود گرفته ، جراحی ترمیمی گوش به منظور برگرداندن گوش بیمار به حالت طبیعی انجام می شود.

همه افرادی که رشد ساختار غضروفی گوش آن ها کامل شده باشد و از سلامت کامل برخوردار باشند ، می توانند کاندید مناسبی برای انجام این عمل محسوب شوند. معمولا رشد ساختار گوش در بعد از سنین 5 تا 6 سالگی کامل می شود.

چه مواردی را باید قبل از جراحی پلاستیک گوش رعایت کنید ؟

  • در صورتی که برای انجام جراحی در شما از بیهوشی عمومی استفاده شود ، لازم است حداقل از 8 ساعت قبل از عمل ناشتا بوده ، و چیزی نخورید و نیاشامید.
  • مدتی پیش از عمل به صلاحدید جراح گوش ، مصرف داروی های رقیق کننده خون ، ضد التهاب و مکمل ها را کنار بگذارید.
  • برای جلوگیری از بروز خونریزی در حین جراحی یا پس از آن ، الکل مصرف نکنید. همچنین استعمال دخانیات می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند. مصرف این فرآورده ها را مدتی پیش از عمل ترک نموده و تا مدتی پس از جراحی ، نیز از مصرف آن ها بپرهیزید.

 

 

روند جراحی اتوپلاستی

پس از انجام بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی بر روی بیمار ، به منظور دسترسی به غضروف های داخل گوش ، جراح گوش برشی 3 الی 4 سانتی متری را در گوش ایجاد می کند. محل ایجاد برش به مشکل و شرایط گوش بیمار بستگی دارد. غضروف های گوش شکل داده شده و در جای مناسب فیکس می شوند.

در صورتی که اتوپلاستی با هدف ترمیمی انجام شود و نیاز به غضروف پیوندی باشد ، در این مرحله اضافه می شود. سپس پزشک به کمک بخیه ها برش ها را می بندد. برای حفاظت از فرم جدید گوش پانسمانی بر روی آن قرار داده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

پس از جراحی گوش در تهران ، لازم است برای کاهش مدت زمان بهبودی و کسب نتایج مطلوب از جراحی ، نکات زیر را رعایت کنید :

  1. داروهای آنتی بیوتیکی را که پزشک شما تجویز می کند ، برای جلوگیری از بروز عفونت به صورت منظم مصرف نمایید.
  2. لازم است در هفته اول جراحی به صورت دائمی از هدبند مخصوص استفاده کنید. پس از هفته دوم می توانید تنها هنگام خواب از هدبند استفاده کنید.
  3. برای جلوگیری از ایجاد فشار به گوش ، تا دو هفته به صورت طاقباز یا به پشت بخوابید.

جراحی گوش در تهران

ماندگاری نتایج جراحی گوش در تهران

در صورتی که پس از جراحی گوش ضربه یا آسیبی نبیند ، ماندگاری نتیجه اتوپلاستی تا پایان عمر می باشد. پس از جراحی گوش لازم است برای معاینه و بررسی گوش ها ، در زمان هایی که جراح تعیین می کند ، به مطب او مراجعه نمایید. با انتخاب یک جراح گوش ماهر و با تجربه و رعایت مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش ، از یک نتیجه دائمی و ماندگار بهره مند شوید.

هزینه جراحی گوش در تهران

عوامل مختلفی در هزینه عمل اتوپلاستی موثر هستند. مهمترین فاکتورهای قیمت جراحی زیبایی گوش ، عبارتند از :

  • دستمزد جراح گوش
  • هزینه های بیهوشی ، اتاق عمل و بیمارستان
  • هزینه آزمایشات قبل از جراحی
  • هزینه مراقبت های پس از جراحی گوش

و …

 

 

برای کسب اطلاعات در خصوص قیمت جراحی پلاستیک گوش ، به جراح گوش منتخب خود مراجعه نمایید.