بهترین جراح بینی

یکی از مهمترین اقدامات در تضمین یک نتیجه رضایت بخش از جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی مناسب است. از آنجایی که جراحی بینی جزو چالش برانگیزترین تکنیک های زیبایی می باشد، شما باید پزشکی را با تخصص جراحی بینی ، تجربه قابل ملاحظه و رزومه حاوی نتایج مطلوب و پیوسته بیابید.

همچنین یک جراح بینی خوب ، یک طرف گفتگوی خوب، یک شنونده صبور و یک پزشک دلسوز است. بنابراین با دقت و آگاهی، تحقیقات خود را برای یافتن یک جراح مناسب انجام دهید. از آنجایی که جراحـی بینی، یک جراحـی گزینشی و روند غیر اجباری می باشد، هیچ بهانه ای برای کوتاهی در تحقیق درباره یافتن جراح مناسب قابل قبول نیست.

از آنجایی که نتیجه جـراحی بینی به معیارهای زیادی از جمله کیفیت جـراح شما وابسته است، یافتن یک جـراح ماهر در جـراحی زیبایی بینی گاهی دشوار است. متاسفانه هیچ روش واحد قابل اعتمادی برای یافتن جـراح مناسب وجود ندارد. به علاوه گاهی منابع اطلاعاتی، ناصحیح، متناقض و غیرقابل دسترسی می باشد. در نتیجه، بهترین روش این است که اطلاعات از منابع موجود، جمع آوری شده و سپس با دقت جهت انجام بهترین ارزیابی مورد بررسی قرار گیرد. این فرایند گاهی وقت گیر و چالش برانگیز است، ولی در اکثر افراد، یک نتیجه رضایت بخش را بدست می دهد.

 

جراح بینی

 

همچنین باید افزود:

اگرچه انتخاب جـراح بینی خوب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، ولی هیچ جراحی نمی تواند یک نتیجه بی عیب و نقص را تضمین کند. از آنجایی که جراحی بینی برای رفع مشکلات مربوط به ناهنجاری های این اندام انجام می شود می تواند بدون هیچ هشداری شکل این اندام را تغییر دهد، بنابراین تغییرات جزئی زیبایی در بینی، صرف نظر از جراح انجام دهنده روند، اجتناب ناپذیر می باشد.

حتی یک جراح با استعداد و مشهور نیز نمی تواند بروز برخی مشکلات قابل درک را پیش بینی کرده یا از وقوع آن جلوگیری کند، بنابراین داشتن انتظارات منطقی الزامی می باشد. به همین دلیل زمان صرف شده برای یافتن یک متخصص جراحی بینی با سابقه درخشان در رضایت بیماران، یک تلاش ارزشمند به شمار می آید. یافتن یک جراح مناسب، تفاوت قابل ملاحظه ای را بین یک بینی ارتقا یافته از نظر زیبایی در سطحی فوق العاده و یک بینی غیر جذاب و ناخوشایند ایجاد می کند.

در زمان گزینش پزشک برای جراحی بینی خود، موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

مدرک پزشکی معتبر

به منظور انجام جراحـی قانونی بینی، یک مدرک معتبر پزشکی برای تضمین آموزش آکادمیک و حداقل یک سال آموزش پس از فارغ التحصیلی برای دارنده مدرک الزامی می باشد.

بورد پزشکی

گواهی کسب شده توسط متخصصین پزشکی نشانه تکمیل موفق برنامه رزیدنسی برای یک متخصص پزشکی می باشد.

تاریخچه تخلف پزشکی

دیگر ابزار رایج غربالگری، تاریخچه تخلف پزشکی می باشد. قطعاً هیچکس دوست ندارد صورت خود را به دست پزشکی با نتایج جراحی فاجعه آمیز بسپارد. بنابراین تحقیق در این زمینه، یک قدم اولیه منطقی در فرایند گزینش می باشد.

پورتفولیوی جراحی

شاید یکی از موثرترین روش ها برای ارزیابی مهارت و توانایی یک جراح، بررسی پورتفولیوی جراحـی او از عکس های قبل و بعد از عمل باشد. جدی ترین جراحان بینی، به عکس ها و پیش زمینه عکاسی، نورپردازی، و تعیین موقعیت برای مقایسه دقیق تر نتیجه جراحی، افتخار می کنند.

نماهای چندگانه از صورت و نه فقط پروفایل صورت، ارزیابی دقیق تری را از نتیجه جراحی از جنبه زیبایی، به دست می دهد. دیدن بیماران دارای ناهنجاری های مشابه با ناهنجاری های بینی شما، یک روش موثر برای قضاوت درباره توانایی جراح برای درمان مشکلات خاص شما می باشد. این حس اعتماد همچنین با مشاهده درمان موفق ناهنجاری تقویت می شود. مشاهده عکس های قبل و بعد از جراحی ناهنجاری های متفاوت، به درک عمق توانایی و مهارت جـراح بینی کمک می کند.

 

جراح بینی

 

مشاوره کیفیت

یک جلسه ملاقات با جـراح برای تشخیص دقیق مشکل، طراحی برنامه درمان موثر و کسب اطلاعات مرتبط از قبیل مشکلات و نتایج پیش بینی شده تنظیم می شود. مشاوره های جراحی با هدف انتقال اطلاعات صحیح و تسهیل تصمیم گیری درباره انجام روند انجام می پذیرد.

برخی جراحان زمان کوتاهی را صرف آزمایش و گوش کردن به بیمار نموده و درباره روند و مشکلات درمان، توضیحات اندکی را در اختیار بیمار قرار می دهند. در حالی که از نظر برخی جراحان، آگاهی از تاریخچه پزشکی بیمار، آزمایش بینی و توضیح کامل درمان پیشنهادی و دیگر خطرات مرتبط با جراحی، جزء لاینفک یک جراحی موفق می باشد.

یک جراح بینی قادر به درمان چه موقعیت هایی می باشد؟

جراح بینی قادر است موقعیت های زیر را درمان کند:

بهبود تنفس

تغییر اندازه بینی کوچک یا بزرگ

تغییر شکل بینی

ترمیم آسیب های وارد شده به بینی

درمان ناهنجاری هایی که اکتسابی بوده یا به صورت مادرزادی از زمان تولد با شما همراه بوده اند.

درمان آپنه خواب انسدادی که باعث توقف تنفس بیمار در طول خواب می شود.

سپتوم کج

تکنیک های جراحـی بینی دارای تنوع وسیعی می باشند. برخی انواع جراحـی های بینی عبارتند از:

  1. سپتوپلاستی؛ که تکنیک درمان نواقص و بدشکلی های سپتوم بینی می باشد.
  2. سپتورینوپلاستی: که به درمان ناهنجاری های مرتبط با بخش بیرونی یا دریچه بینی، جهت دستیابی به تنفس کافی از راه بینی می پردازد.
  3. رینوپلاستی؛ که جراحـی زیبایی بوده و شامل کاهش یا افزایش اندازه بینی، باریک کردن سوراخ های بینی، تغییر زاویه بین بینی و لب بالا و تغییر شکل نوک یا پل بینی می باشد.

سخن آخر

فرایند انتخاب جـراح در نتیجه بدست آمده از جراحـی بینی ، تا حد زیادی نقش تعیین کننده دارد. بنابراین در اخذ این تصمیم مهم، وقت گذاشته و دقت لازم را به کار گیرید.