یکی از مهمترین اقدامات در تضمین یک نتیجه رضایت بخش از جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی مناسب است. از آنجایی که جراحی بینی جزو چالش برانگیزترین تکنیک های زیبایی می باشد، شما باید پزشکی را با تخصص جراحی بینی ، تجربه قابل ملاحظه و رزومه حاوی نتایج مطلوب و پیوسته بیابید.

 

جراح بینی

 

همچنین بهترین جراح بینی در شمال تهران  ، یک طرف گفتگوی خوب، یک شنونده صبور و یک پزشک دلسوز است. بنابراین با دقت و آگاهی، تحقیقات خود را برای یافتن یک جراح مناسب انجام دهید. از آنجایی که جراحـی بینی، یک جراحـی گزینشی و روند غیر اجباری می باشد، هیچ بهانه ای برای کوتاهی در تحقیق درباره یافتن جراح مناسب قابل قبول نیست.

از آنجایی که نتیجه جـراحی بینی به معیارهای زیادی از جمله کیفیت جـراح شما وابسته است، یافتن یک جـراح ماهر در جـراحی زیبایی بینی گاهی دشوار است. متاسفانه هیچ روش واحد قابل اعتمادی برای یافتن جـراح مناسب وجود ندارد. به علاوه گاهی منابع اطلاعاتی، ناصحیح، متناقض و غیرقابل دسترسی می باشد. در نتیجه، بهترین روش این است که اطلاعات از منابع موجود، جمع آوری شده و سپس با دقت جهت انجام بهترین ارزیابی مورد بررسی قرار گیرد. این فرایند گاهی وقت گیر و چالش برانگیز است، ولی در اکثر افراد، یک نتیجه رضایت بخش را بدست می دهد.

همچنین باید افزود:

اگرچه انتخاب جـراح بینی خوب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، ولی هیچ جراحی نمی تواند یک نتیجه بی عیب و نقص را تضمین کند. از آنجایی که جراحی بینی برای رفع مشکلات مربوط به ناهنجاری های این اندام انجام می شود می تواند بدون هیچ هشداری شکل این اندام را تغییر دهد، بنابراین تغییرات جزئی زیبایی در بینی، صرف نظر از جراح انجام دهنده روند، اجتناب ناپذیر می باشد.

حتی یک جراح با استعداد و مشهور نیز نمی تواند بروز برخی مشکلات قابل درک را پیش بینی کرده یا از وقوع آن جلوگیری کند، بنابراین داشتن انتظارات منطقی الزامی می باشد. به همین دلیل زمان صرف شده برای یافتن یک متخصص جراحی بینی با سابقه درخشان در رضایت بیماران، یک تلاش ارزشمند به شمار می آید. یافتن یک جراح مناسب، تفاوت قابل ملاحظه ای را بین یک بینی ارتقا یافته از نظر زیبایی در سطحی فوق العاده و یک بینی غیر جذاب و ناخوشایند ایجاد می کند.

 

 

در زمان گزینش پزشک برای جراحی بینی خود، موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

مدرک پزشکی معتبر

به منظور انجام جراحـی قانونی بینی، یک مدرک معتبر پزشکی برای تضمین آموزش آکادمیک و حداقل یک سال آموزش پس از فارغ التحصیلی برای دارنده مدرک الزامی می باشد. بهترین متخصص گوش ، حلق و بینی در تهران را انتخاب کنید.

بورد پزشکی

گواهی کسب شده توسط متخصصین پزشکی نشانه تکمیل موفق برنامه رزیدنسی برای یک متخصص پزشکی می باشد.

تاریخچه تخلف پزشکی

دیگر ابزار رایج غربالگری، تاریخچه تخلف پزشکی می باشد. قطعاً هیچکس دوست ندارد صورت خود را به دست پزشکی با نتایج جراحی فاجعه آمیز بسپارد. بنابراین تحقیق در این زمینه، یک قدم اولیه منطقی در فرایند گزینش می باشد.

پورتفولیوی جراحی

 • شاید یکی از موثرترین روش ها برای ارزیابی مهارت و توانایی یک جراح، بررسی پورتفولیوی جراحـی او از عکس های قبل و بعد از عمل باشد. جدی ترین جراحان بینی، به عکس ها و پیش زمینه عکاسی، نورپردازی، و تعیین موقعیت برای مقایسه دقیق تر نتیجه جراحی، افتخار می کنند.
 • نماهای چندگانه از صورت و نه فقط پروفایل صورت، ارزیابی دقیق تری را از نتیجه جراحی از جنبه زیبایی، به دست می دهد. دیدن بیماران دارای ناهنجاری های مشابه با ناهنجاری های بینی شما، یک روش موثر برای قضاوت درباره توانایی جراح برای درمان مشکلات خاص شما می باشد. این حس اعتماد همچنین با مشاهده درمان موفق ناهنجاری تقویت می شود. مشاهده عکس های قبل و بعد از جراحی ناهنجاری های متفاوت، به درک عمق توانایی و مهارت جـراح بینی کمک می کند.

 

جراح بینی

مشاوره کیفیت

 • یک جلسه ملاقات با بهترین جراح بینی برای تشخیص دقیق مشکل، طراحی برنامه درمان موثر و کسب اطلاعات مرتبط از قبیل مشکلات و نتایج پیش بینی شده تنظیم می شود. مشاوره های جراحی با هدف انتقال اطلاعات صحیح و تسهیل تصمیم گیری درباره انجام روند انجام می پذیرد.
 • برخی جراحان زمان کوتاهی را صرف آزمایش و گوش کردن به بیمار نموده و درباره روند و مشکلات درمان، توضیحات اندکی را در اختیار بیمار قرار می دهند. در حالی که از نظر برخی جراحان، آگاهی از تاریخچه پزشکی بیمار، آزمایش بینی و توضیح کامل درمان پیشنهادی و دیگر خطرات مرتبط با جراحی، جزء لاینفک یک جراحی موفق می باشد.

جراحی بینی

رینوپلاستی که تحت عنوان شکل دهی مجدد بینی یا جراحی بینی نیز شناخته می شود، یک روند جراحی است که می تواند شکل و نمای بینی را تغییر دهد.

رینوپلاستی به بهترین شکل بسیاری از جنبه های بینی و ساختارهای اصلی آن را درمان می کند. این ساختارها عبارتند از:

 • نوک بینی
 • نوک بینی گوشتی
 • نوک بینی آویزان
 • کوچک کردن قوز بینی
 • درمان مشکلات تنفسی
 • سپتوم کج

روش های جراحی بینی

دو نوع رینوپلاستی یعنی روش باز و بسته وجود دارد که دکتر راضیه یابری ، به دلیلی مزایای بیشتر روش باز از این روش برای جراحی بینی افراد بهره می گیرند.

همانطور که گفتیم دکتر راضیه یابری استفاده از رینوپلاستی باز را ترجیح می دهد چون این دستاورد به جراح امکان مشاهده و دسترسی مستقیم به بینی را می دهد. به منظور بدست آمدن بهترین نتایج، این روشی است که دکتر یابری در جراحی های بینی بیماران خود از آن بهره می برد.

علت برگزیدن این دستاورد توسط دکتر یابری این است که با استفاده از آن جراح می تواند رینوپلاستی را با دقت و مراقبت بیشتری انجام داده و نتایج و رضایت بیمار را بهبود بخشد. دکتر یابری احساس می کند که رینوپلاستی باز فرصتی برای دستیابی به بهترین نتایج از تغییرات ظریف و زیبا در بینی را بدست می دهد.

 

 

رینوپلاستی مدرن

یک تصور غلط درباره رینوپلاستی این است که این درمان می تواند بینی شما را بگونه ای تغییر دهد که شبیه بینی شخص دیگری است که به دست همان جراح، جراحی شده است. در گذشته حتی بهترین جراحان نیز نمی توانستند با روندهای رینوپلاستی تغییرات مشابه را ایجاد کنند.

در دهه های پس از آن، جراحان زیبایی تکنیک های متنوع تری را برای درمان هر بیمار به عنوان یک مورد کاملاً منحصر بفرد با یک درمان سفارشی و طرح درمان جراحی برای رینوپلاستی برحسب ویژگی های خاص آن بیمار آموزش دیده اند. امروزه، بهترین رینوپلاستی، آن جراحی بینی است که یک نتیجه طبیعی را بدست می دهد.

دکتر راضیه یابری سابقه طولانی در توسعه هنر رینوپلاستی داشته و هدف نهایی او شکل دهی بینی به شیوه ای است که نهایتاً طبیعی بنظر رسیده و توازن در ویژگی های صورت را به منظور ارتقا دادن هارمونی کلی صورت خلق نماید.

دکتر یابری تاکید می کند که رینوپلاستی یکی از دشوارترین روندها در جراحی پلاستیک برای دستیابی به بهترین نتایج دائمی می باشد. تفاوت بین نتیجه خوب و بهترین نتیجه در رینوپلاستی می تواند موضوع یک میلیمتر باشد. بهترین جراحان رینوپلاستی در کنار داشتن مهارت های جراحی ظریف ، باید حس زیبا شناختی قوی نیز داشته باشند.

اگرچه جراحان بسیاری رینوپلاستی را انجام می دهند ولی به خاطر داشته باشید که از نظر قانونی یک پزشک حتی در صورت داشتن مهارت اندک و دریافت آموزش های محدود می تواند این کار را انجام دهد، بنابراین جراح پلاستیک خود را با دقت و وسواس بالا انتخاب کنید.

مشاوره برای جراحی زیبایی بینی

در طول جلسه مشاوره، دکتر یابری با دقت بینی شما را آنالیز می کند.

او درباره تاریخچه پزشکی شما سوالاتی را می پرسد و قطعاً می خواهد اطلاعات مربوط به آسیب دیدگی های بینی را صرف نظر از جزئی یا جدی بودن یا مدت زمان وقوع آن دریافت نمایداین اطلاعات به عنوان یک راهنما در مسیر انجام بهترین رینوپلاستی ممکن عمل می کند.

عکس هایی از شما گرفته می شود. این عکس ها که در جلسه مشاوره مورد بررسی قرار می گیرد به شما کمک می کند تا ایده ای را درباره آنچه از شکل بینی خود بعد از جراحی رینوپلاستی توقع دارید و نیز تناسب آن با بقیه صورت بعد از انجام جراحی، بدست آورید.

پس از گرفتن عکس ها و برگزاری جلسه مشاوره، شما با مسئول هماهنگی دکتر یابری جهت گفتگو درباره تاریخ بالقوه جراحی و جرئیات ویژه تاکید شده توسط جراح، ملاقات خواهید کرد.

یک جراح بینی قادر به درمان چه موقعیت هایی می باشد؟

بهترین جراح بینی در شمال تهران  قادر است موقعیت های زیر را درمان کند:

 • بهبود تنفس
 • تغییر اندازه بینی کوچک یا بزرگ
 • تغییر شکل بینی
 • ترمیم آسیب های وارد شده به بینی
 • درمان ناهنجاری هایی که اکتسابی بوده یا به صورت مادرزادی از زمان تولد با شما همراه بوده اند.
 • درمان آپنه خواب انسدادی که باعث توقف تنفس بیمار در طول خواب می شود.
 • سپتوم کج

 

 

تکنیک های جراحی بینی

تکنیک های جراحـی بینی دارای تنوع وسیعی می باشند. برخی انواع جراحـی های بینی عبارتند از:

 1. سپتوپلاستی؛ که تکنیک درمان نواقص و بدشکلی های سپتوم بینی می باشد.
 2. سپتورینوپلاستی: که به درمان ناهنجاری های مرتبط با بخش بیرونی یا دریچه بینی، جهت دستیابی به تنفس کافی از راه بینی می پردازد.
 3. رینوپلاستی؛ که جراحـی زیبایی بوده و شامل کاهش یا افزایش اندازه بینی، باریک کردن سوراخ های بینی، تغییر زاویه بین بینی و لب بالا و تغییر شکل نوک یا پل بینی می باشد.

سخن آخر

فرایند انتخاب بهترین جـراح بینی در شمال تهران در نتیجه بدست آمده از جراحـی بینی ، تا حد زیادی نقش تعیین کننده دارد. بنابراین در اخذ این تصمیم مهم، وقت گذاشته و دقت لازم را به کار گیرید.