سپتورینوپلاستی نوعی جراحی بینی است که ترکیبی از جراحی رینوپلاستی و درمان سپتوم بینی می باشد. سپتوم بینی دیواره باریکی از بافتی می باشد که سوراخ های بینی را به دو قسمت تقسیم می کند. شما در صورت داشتن سپتوم کج به عمل انحراف بینی نیاز پیدا خواهید کرد. در سپتوم کج ، سپتوم یا همان تیغه داخل بینی شما به یک طرف متمایل شده و مسیر جریان هوا را مسدود می نماید. شما در صورت بدشکل شدن بینی تان در اثر آسیب هایی از قبیل تروما، به عمل کردن انحراف دماغ و زیبایی نیاز خواهید داشت. افرادی که قصد دارند شکل ظاهری بینی خود را بهبود بخشند، می توانند عمل انحراف دماغ را گزینش کنند. عمل زیبایی انحراف بینی برای درمان مشکلات ناشی از جراحی های قبلی بینی نیز قابل استفاده می باشد. با سپتورینوپلاستی شما می توانید از تنفس بهتری بهره مند شده و شکل ظاهری بینی خود را نیز بهبود ببخشید. با ما در ادامه این مقاله از سایت دکتر راضیه یابری بهترین جراح بینی تهران همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در این خصوص به دست آورید.

 

سپتورینوپلاستی

 

مزایای سپتورینوپلاستی چیست؟

سپتورينوپلاستي یعنی انجام دو جراحی انحراف بینی و رینوپلاستی بطور همزمان، دارای مزیت های چندگانه ای می باشد. این مزایا این روش درمان را به گزینه ای بهتر برای شما، تندرستی شما و رضایتمندی کلی تان تبدیل کرده است. برخی از این مزایای کلیدی عبارتند از:

 • هزینه ها: وقتی شما دو جراحی را در یک جراحی تلفیق کرده و آن ها را بطور همزمان انجام می دهید، در هزینه هایی از قبیل رزرو اتاق عمل، هزینه های مشاوره و هزینه های بیهوشی صرفه جویی خواهید کرد.
 • ایمنی: شما با تلفیق دو جراحی در یک سپتورینوپلاستی ، خطرات بالقوه را به نصف کاهش می دهید.
 • ریکاوری: فاکتور مهم دیگر، کاهش یافتن زمان ریکاوری به نصف می باشد.

آمادگی برای انجام عمل زیبایی و انحراف با یک دیگر

برای آماده شدن جهت انجام سپتو راینوپلاستی باید با پزشک خود مشاوره کنید، در مورد داروی مصرفی و داروهایی که باید پیش از انجام جراحی متوقف شوند، صحبت کنید و تمامی موارد را پیش از عمل زیبایی و درمانی دماغ رعایت کنید. این مساله را در نظر داشته باشید که نکاتی که پزشک به عنوان توصیه های پیش از آن ذکر می کند ، در هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت است.

چگونه یک جراح بینی خوب انتخاب کنیم؟

در زمان انتخاب یک جراح سپتورینوپلاستی خوب در تهران یا دیگر شهر های ایران ، یافتن یک جراح آشنا به هر دو روند جراحی رینوپلاستی و سپتوپلاستی الزامی می باشد. تجربه جراح در هر دو تکنیک جراحی و شهرت وی در ارائه نتایج موثر و رضایت بخش از اهمیت به سزایی برخوردار است. دکتر راضیه یابری یکی از بهترین و خبره ترین جراحان بینی تهران هستند که در زمینه درمان و رفع عیوب ظاهری بینی فعالیت دارند و نتایجی خیره کننده و زیبا خلق نموده اند.

 

سپتورینوپلاستی

 

پروسه جراحی سپتورینوپلاستی

عمل زیبایی و درمانی انحراف دماغ معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و حدود 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد.جراح بعد از اینکه برش را انجام داد، مخاط را خارج می کند و سپس شروع به انجام تغییرات بر روی استخوان ها، سپتوم و غضروف ها می کند در صورت نیاز غضروف ها و استخوان هایی که در مسیر تنفسی هستند را خارج می کند و یا به موقعیت صحیح برمی گرداند.

در مرحله بعد جراح سپتورینوپلاستی تهران نوک بینی را با خارج کردن قسمتی از غضروف آن انجام می دهد.در قدم بعدی نوبت به صاف و باریک کردن پل بینی می رسد که جراح استخوان های بینی را با شکستن و در جای صحیح خود قرار دادن این مرحله را نیز به انجام می رساند.
در نهایت گاهی اوقات در عمل نیاز به اضافه کردن گرافت غضروف یا استخوان می باشد. سپس برش ها بخیه می شوند و به وسیله اسپلینت ها از خونریزی زیاد جلوگیری شده و گچ یا اتل را بر روی بینی قرار می دهند و جراحی به اتمام خواهد رسید.

مراقبت های بعد از درمان سپتورینوپلاستی

 • داروهای خود را طبق دستور پزشک مصرف کنید. این داروها شامل داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها می باشد.
 • از وارد شدن هرگونه ضربه ای به بینی تان جلوگیری کنید.
 • تا زمان صلاحدید پزشک از فین کردن اجتناب کنید.
 • از فعالیت های سنگین، از جمله شنا کردن به مدت یک ماه بعد از جراحی خودداری کنید.
 • آهسته مسواک بزنید و از مسواک نرم استفاده کنید.
 • در زمان دوش گرفتن مراقب باشید پانسمان گچ بینی خیس نشود.
 • طبق گفته های بهترین دکتر عمل سپتورینوپلاستی در تهران ، حرکات صورت را به مدت یک هفته محدود کرده و ترجیحاً غذاهایی بخورید که به جویدن زیاد نیاز نداشته باشد.
 • پانسمان زیر بینی را در صورت آغشته شدن به ترشحات بینی تعویض کنید.
 • با محلول سالین، 3 تا 5 با در روز حفره های بینی خود را شستشو دهید. این کار را حداقل تا 14 روز بعد از جراحی ادامه دهید.
 • به منظور پشتیبانی از ساختار بینی جدید، بر روی بخش خارجی این اندام اسپلینت قرار داده می شود که بعد از حدوداً یک هفته برداشته خواهد شد.
 • تورم بعد از جراحی، امری طبیعی می باشد. برای کاهش تورم، طبق دستورالعمل پزشک از کیسه های یخ استفاده کنید. خم نشوید و در هنگام خوابیدن زیر سر خود را با قرار دادن چند بالشت، نسبت به بدن تان در وضعیت بالاتری قرار دهید.

 

سپتورینوپلاستی

 

عوارض سپتورینوپلاستی

بعد از انجام هر نوع جراحی ریسک ها و شکایاتی ممکن است برای برخی از افراد به وجود بیاید بهتر است که پیش از انجام هر پروسه جراحی حتما با پزشک مشورت کنید و با عمل کردن به تمامی دستورات دکتر از هرگونه رویداد منفی و عوارض پیشگیری کنید.
برخی از این علائم که گاهی بعد از عمل زیبایی سپتوم کج دیده می شود می تواند شامل عوارض زیر باشد:
تورم و کبودی بینی و چشم ها ، قرمزی ، به وجود آمدن سوراخ در سپتوم ، خونریزی ، هماتوما ، کاهش حس بویایی و آثار اسکار بر روی پوست اطراف بینی

آیا سپتورینوپلاستی فرآیندی دردناک می باشد ؟

معمولا افراد احساس درد را در عوارض بعد از جراحی کردن بینی می دانند اما باید بگویم معمولا احساس درد در ناحیه بینی ، گرفتگی و سردرد شدید پس از از بین رفتن اثر داروهای بیهوشی ممکن است که می توان با رعایت نکات مراقبتی و مصرف دارو های تجویز شده آن را کاهش داد.

 

نتایج عمل زیبایی و انحراف بینی چه هنگام قابل رویت هستند؟

تورم و کبودی از جمله عوارض بعد از انجام سپتورینوپلاستی میباشند معمولا کبودی بعد از گذشت دو الی سه هفته ناپدید می شود.در حالیکه از بین رفتن تورم مدت زمان بیشتری به طول می انجامد. در صورتی که صبور باشید و مراقبت های بعد از عمل دماغ را به خوبی انجام دهید، قادر خواهید بود که نتایج را خیلی خوب و با روند سریعتر نظاره گر باشید.

 

 

سپتورینوپلاستی

 

در صورت مشاهده چه عوارضی باید با پزشک تماس گرفت؟

 • هنگامی که تب و لرز دارید.
 • دچار حالت تهوع و دل درد شدید بعد از سپتورینوپلاستی می باشید.
 • چشمها دارای علائمی همچون خارش، قرمزی و تورم می باشد.
 • نگرانی هایی دارید و نیاز به پرسیدن چند سوال از پزشک وجود دارد.
 • به سختی نفس می کشید و دارای تنگی نفس شدید هستید.
 • بانداژ پر از خون شده و خونریزی بد نمی آید.
 • بخیه ها باز شده اند.

مدت زمان انجام عمل انحراف بینی و زیبایی چقدر است؟

از متداول ترین و مهم ترین سوالاتی که افراد در زمان مراجعه به جراح بینی از او می پرسند این است که این نوع عمل زیبایی و درمانی چقدر طول می کشد ؟ ایا بعد از آن در بیمارستان یا محل درمان بستری می شوند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که مدت زمان دقیق و مورد نیاز عمل سپتورینوپلاستی ، به عوامل متعددی از جمله سرعت العمل جراح زیبایی بینی ، دقت و تجربه او ، میزان انحراف و مشکلات ظاهری بینی بستگی دارد. اما به طور کلی این عمل جراحی حدودا 1 الی 2 ساعت طول می کشد.

لازم به گفت است که در مواردی که انحراف بینی یا مشکلات ظاهری بینی بسیار جزئی باشند ، زمان انجام این عمل کوتاه بوده و ممکن است طی نیم ساعت به اتمام برسد.

تفاوت رینوپلاستی با سپتورینوپلاستی

روش ها و تکنیک های مختلفی برای اصلاح فرم بینی و درمان کجی بینی و مشکلات آن وجود دارد. سپتوپلاستی و رینوپلاستی دو نمونه از عمل های جراحی پر بازده برای اصلاح مشکلات ظاهری و تنفسی به وجود آمده بر اثر کجی و انحراف بینی می باشد که توسط دکتر رینوپلاستی یا همان جراح بینی انجام می پذیرد. رینوپلاستی عملی است که در طی انجام آن هدف پزشک برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی است و طی انجام آن بینی زیبا تر خواهد شد. اما سپتورینوپلاستی با دو منظور زیبایی و درمانی انجام می پذیرد. به بیانی ساده تر طی انجام این فرایند هم انحراف سپتوم یا تیغه میانی بینی درمان می شود و هم فرم بینی بهبود پیدا می کند.

وجه اشتراک عمل سپتوپلاستی و رینوپلاستی در چیست ؟

علیرغم تفاوت هایی که میان این دو روش وجود دارد اما هر دو آن ها تحت عمل جراحی انجام می شوند و باید توسط یک جراح متخصص و مجرب انجام شوند.در هر دو مورد نیز به بیهوشی عمومی یا موضعی نیاز است. به طور کل هر دو روش شبیه به یک دیگر هستند با این تفاوت که اهداف آن ها با یک دیگر متفاوت است.

برای اصلاح بینی به کدام یک از آن ها نیاز داریم؟

نوع روش جراحی به نتیجه نهایی مورد نظر بیمار و مشکلاتی که برای او به وجود آمده است بستگی دارد. از رینوپلاستی معمولا برای تغییر شکل یا اندازه بینی استفاده می شود ، در حالی که از سپتوپلاستی برای اصلاح انحراف سپتوم و بهبود عملکرد تنفسی استفاده می شود. اگر به هر دو این عمل ها نیاز دارید یا تمایل دارید با یک تیر دو نشان را بزنید ، می توانید عمل سپتورینوپلاستی را انجام دهید. برای بهره مند شدن از نتایج مطلوب و ایده آل توصیه می کنیم با یک جراح بینی مجرب و متبحر صحبت کنید.

هزینه انجام جراحی سپتورینوپلاستی در تهران

این سوال که هزینه عمل زیبایی و انحراف بینی چقدر است یکی از پر تکرار ترین سوالاتی است که همه بیماران از جراح زیبایی بینی خود می پرسند. دانستن هزینه مهم ترین فاکتوری است که می تواند در یک مرحله تصمیم فرد را تغییر دهد. اما لازم است بگویم که این هزینه به عوامل متفاوتی بستگی دارد و از همین رو ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. به طور کلی در تعیین هزینه نهایی عمل زیبایی و انحراف بینی در تهران ، عواملی همچون شدت انحراف بینی ، میزان تغییرات مورد نیاز ، دستمزد جراح بینی ، نوع بینی ، روش انجام جراحی بینی و غیره بستگی دارد و با در نظر گرفتن این موارد هزینه دقیق جراحی محاسبه می شود.

به همین دلیل توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه نهایی عمل سپتورینوپلاستی ، حتما به صورت حضوری به مطب جراح زیبایی بینی منتخب خود مراجعه نمایید و تحت معاینات عمل سپتو راینوپلاستی قرار بگیرید. با مراجعه حضوری به پزشک خود می توانید از پزشک خود در رابطه با نکات مراقبتی که باید رعایت کنید ، آزمایشاتی که باید انجام دهید ، فرم نهایی بینی که خواهید داشت و غیره صحبت کنید و همچنین سطح دانش ، تجربه و مهارت او را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید و از انتخابتان مطمئن شوید. مراجعه حضوری باعث می شود نمونه کار های واقعی پزشکتان را در مطب مشاهده کنید و از متقاضیانی که بینی خود را عمل کرده اند در رابطه با نتایج به دست آمده و همچنین رضیات آن ها در مورد عمل بینی و نحوه برخورد پزشک بپرسید.

دکتر راضیه یابری یکی از بهترین و مجرب ترین جراحان بینی در تهران هستند که تا کنون توانسته اند جراحی های زیبایی و درمانی بسیار زیادی از جمله سپتورینوپلاستی را در تهران انجام دهند. برای مشاهده نمونه کار های ایشان و بررسی میزان تبحر و تجربه ایشان می توانید به صفحه رسمی ایشان در اینستاگرام مراجعه کنید یا به صفحه گالری تصاویر سایت رجوع نمایید. در آخر نیز برای تعیین نوبت مشاوره و ویزیت اولیه می توانید فرم تماس موجود در سایت را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.