امروزه تزریق بوتاکس به یکی از پر طرفدارترین روش های غیر جراحی ، برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک های آن مبدل گردیده است. بوتاکس علاوه بر اینکه یکی از بهترین روش ها در زیباسازی و جوانسازی صورت به حساب می آید ، دارای جنبه های درمانی در پزشکی نیز می باشد. در این مقاله دکتر راضیه یابری  بهترین دکتر تزریق کننده ماده بوتاکس در تهران ، شما را به صورت کامل با صفر تا صد تزریق بوتاکس آشنا می نمایند.

 

تزریق بوتاکس - دکتر یابری

 

بوتاکس چیست ؟

یکی از انواع پروتئینی به نام نوروتاکسین ، بوتاکس (Botox) می باشد. بوتاکس در حقیقت نامی تجاری برای سم بوتولینوم است ، که توسط باکتری به نام کلوستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. تزریق بوتاکس یکی از کم تهاجمی ترین روش ها برای جوانسازی پوست است ، که با فلج کردن موقتی عضلات سبب از بین رفتن یا کاهش خطوط و چین و چروک های پوست می شود.

مکانیزم اثر تزریق بوتاکس چگونه است ؟

حرکت بیش از اندازه ماهیچه ها و جمع شدن پوست ، به مرور زمان می تواند سبب ایجاد چین و چروک های صورت شود. برای اینکه صورتی زیبا و جوان داشته باشیم ، کافیست با کم تر کردن حرکت ماهیچه ها ، از ظهور چین و چروک ها جلوگیری کنیم. بوتاکس دارو و سمی قوی است ، که با فلج موقتی ماهیچه ها ، آن ها را از ایجاد حرکات اضافی ، که سبب پدیدار شدن چین و چروک ها می شود ، باز می دارد.

سن مناسب برای استفاده از بوتاکس

زیبایی چهره دغدغه ای بزرگ برای تمامی افراد با هر سن و سالی است که پیر و جوان ، زن و مرد همه درگیر آن هستند. اهمیت بالای این موضوع باعث شده در برخی از موارد رفتار های وسواس گونه ای از برخی متقاضیان سر بزند. برای مثال ، جوانان با ورود به دهه سوم زندگی خود تنها برای پیروی از هیجانات اقدام به استفاده از بوتاکس می کنند. بررسی ها نشان می دهد که افراد در این سنین نتیجه ایده آلی از تزریق خود به دست نخواهند آورد.. متخصصان و پزشکان تزریق بوتاکس در تهران ، بهترین سن بوتاکس را بالای 35 سال اعلام کرده اند. زیرا در این سنین ذخیره چربی زیر پوست به مرور کاهش پیدا کرده و اولین علائم پیری مانند چین و چروک های سطحی و افتادگی پوست ایجاد می شوند. برهی از افراد تصور می کنند با اغاز پروسه تزریق سم بوتاکس در سنین جوانی می توانند از به وجود آمدن یا عمیق تر شدن چین و چروک ها یا افتادگی های پوست خود در میانسالی یا پیری جلوگیری کنند. در حالی که این تصور کاملا اشتباه است. بوتاکس تا اندازه ای روند پیری را کاهش می دهد اما هیچ گاه نمی تواند در پیشگیری از افتادگی پوست یا بروز چین و چروک در دهه های چهارم یا پنجم زندگی تاثیر بگذارد.

البته لازم به ذکر است تعیین زمان دقیق تزریق در افراد مختلف متفاوت می باشد. زیرا سبک زندگی و نوع تغذیه افراد با یک دیگر متفاوت می باشد. زمانی که اولین چین و چروک های روی پوست شما نمایان شدند ، بهترین زمان برای تزریق بوتاکس است. پیش از اینکه چروک های ایجاد شده بر روی پوستتان عمیق تر شود و افتادگی پوستتان تشدید پیدا کند برای تزریق اقدام کنید.

 

توضیحات دکتر راضیه یابری در رابطه با تزریق بوتاکس 

بوتاکس یک روش بسیار خوب برای برطرف کردن چین و چروک صورت هست و هر 6 ماه باید تکرار بشه.باعث میشه صورت شاداب تر بشه و برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک صورت هم مؤثره. بوتاکس بسیار خوب جلوی چروک دورچشم و پیشانی رو میگیره و یک روش بدون درده که نتیجه خیلی خوبی داره من معمولا بدون بیحسی انجام میدم ️ این ویدیو رو برای اون دوستانی گرفتم که از درد بوتاکس میترسند.

ویدیو زنده تزریق ماده بوتاکس دکتر یابری

 

کاربردهای بوتاکس

کاهش یا از بین بردن چین و چروک های پوست ، اصلی ترین کاربرد تزریق ژل و بوتاکس می باشد. البته کاربردهای بوتاکس در دو دسته زیبایی و درمانی جای می گیرند ، که در ادامه مقاله آن ها را بررسی می کنیم.

 • کاربردهای زیبایی 

از مهمترین جنبه های زیبایی بوتاکس می توان موارد زیر را نام برد :

 • درمان چین و چروک های خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ها
 • از بین بردن خط اخم بین ابروها
 • از بین بردن خطوط افقی بر روی پیشانی
 • رفع چین و چروک ها در ناحیه گردن
 • بالا بردن گوشه های لب
 • فرم دهی و بالا بردن بینی

 

تزریق بوتاکس- دکتر یابری

 

 • کاربردهای پزشکی

یکی از مهمترین جنبه های تزریق بوتاکس ، جنبه درمانی آن می باشد. از بوتاکس در پزشکی در درمان مشکلات زیر استفاده می شود :

 1. میگرن های مزمن
 2. اسپاسم عضلات چشم و گردن
 3. انحراف چشم
 4. پرش عضلات چشم یا پرش پلک
 5. تعریق بیش از اندازه در نواحی زیر بغل و کف دست
 6. بی اختیاری ادراری یا بیش فعالی مثانه
 7. اختلالات عصبی چون فلج مغزی

چه آمادگی هایی برای تزریق بوتاکس لازم است ؟

 • پیش از هرچیزی باید ابتدا یک پزشک خوب را برای تزریق کرده ماده بوتاکس انتخاب نمایید زیرا یک تزریق کاملا ایمن و کم عارضه می تواند تحت نظر یک پزشک با تجربه در این زمینه انجام شود. تزریق سم بوتولونیم توسط افراد بی تجربه ممکن است خطرناک باشد و اشتباه صورت بگیرد بنابراین پیش از هر اقدامی باید در مورد تجربه و تخصص پزشک اطمینان حاصل نمایید و پس از انتخاب دکتر به جلسه مشاوره با وی بروید.
 • در جلسه مشاوره بوتاکس پزشک در مورد اقداماتی که لازم است پیش از تزریق بوتاکس رعایت نمایید که شامل قطع کردن داروها و برخی از مکمل ها می باشد با شما صحبت می کند. مصرف برخی از داروها مانند داروهای رقیق کننده خون قادر است ریسک تورم و کبودی را در ناحیه تزریق افزایش دهد.
 • علاوه بر اینها مصرف الکل می تواند به قرمز شدن و کبودی بیانجامد به همین دلیل باید 24 ساعت پیش از پروسه تزریق از نوشیدن ان خودداری کنید.

آیا بوتاکس کردن روشی ایمن است ؟

این روش دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا یا FDA می باشد. از این رو بعنوان روشی ایمن و بی خطر در درمان چین و چروک ها ، شناخته می شود و از طریق مسدود کردن سیگنال های ارسال شده به ماهیچه ها ، با فلج موقتی آن ها از انقباضشان جلوگیری می کند. تزریق بوتاکس در تهران توسط متخصص ماهر و با تجربه ، با شل کردن کنترل شده عضلات ، به از بین رفتن چین و چروک ها کمک می کند.

ماندگاری بوتاکس

به صورت کلی تزریق بوتاکس در تهران معمولا 4 تا 6 ماه ، دارای ماندگاری بوده و پس از آن نیاز به تزریق مجدد دارد. البته عوامل زیر سبب می شود ، مدت زمان ماندگاری بوتاکس در افراد مختلف متفاوت باشد :

 • سن زیباجو
 • میزان انعطاف پذیری پوست یا خاصیت ارتجاعی آن
 • شدت یا عمق خطوط و چین و چروک های پوست
 • ناحیه تحت درمان بوتاکس
 • دوز یا میزان بوتاکس تزریق شده

 

تزریق بوتاکس - دکتر یابری

 

هزینه تزریق بوتاکس در تهران

در تعیین قیمت بوتاکس فاکتورهای متعددی دخیل هستند. برخی از عوامل موثر در هزینه موارد زیر هستند :

 • برند بوتاکس

یکی از عوامل موثر بر قیمت بوتاکس ، نوسانات ارزی می باشد. نوع برند بوتاکس یا وارداتی بودن آن ، سبب می شود که قیمت درمان با این دارو نیز متفاوت باشد. بعنوان مثال برند بوتاکس دیسپورت ، بعنوان یکی از گران ترین برندهای بوتاکس شناخته می شود.

 • میزان بوتاکس مورد استفاده ( عمق چین و چروک ها )

یکی دیگر از عوامل مهم تعیین قیمت بوتاکس ، شدت چین و چروک ها و عمق خطوط پوستی می باشد. شدیدتر بودن چین و چروک ها ، نیاز به  دوزهای بالاتر دارد ، که این امر سبب افزایش هزینه تزریق بوتاکس می شود.

 • ناحیه درمان

در نواحی مختلف صورت یا بدن دوز متفاوتی  تزریق می شود. هر چه بوتاکس با دوز بالاتری تزریق شود ، به تبع هزینه بیشتری را نیز به دنبال خواهد داشت.

سوالات متداول در مورد تزریق بوتاکس

 • چه افرادی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

خانم هایی که در دوره بارداری یا شیردهی می باشند نمی بایست بوتاکس تزریق کنند. افرادی که به بیماری های عصبی و عضلانی هستند. همچنین اشخاص که دارای ماهیچه های ضعیف در صورت هستند یا پلکهای انها دچار افتادگی است.(افراد مبتلا به پتوزیس)

 • چه تفاوتی مابین بوتاکس و فیلر وجود دارد ؟

عملکرد تزریق بوتاکس متوقف کردن ماهیچه ها جهت کاهش چین و چروکها و عملکرد فیلرها حجم دهی می باشد و از این بابت از لحاظ کاربرد با یکدیگر مشابه می باشند .

 • معمولا چه مدت زمانی برای مشاهده نتیجه نهایی لازم می باشد ؟

حدود 24 الی 72 ساعت برای اثرگذاری بوتاکس زمان لازم است . معمولا با گذشت 5 روز از تزریق می توانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید.