هزینه جراحی زیبایی گوش بر اساس کیفیت کار جراح ، تجهیزات ، امکانات ، مکان جغرافیایی مطب ، مهارت و تجربه حرفه ای پزشک تعیین می شود . به همین دلیل است که نرخ های ویژه ای برای هر نوع جراحی تعیین می شود. هنگام تعیین هزینه جراحی گوش ، با بررسی شکل و اندازه گوش ها ، توسط پزشکی متبحر و شناسایی میزان مشکلات آن ها ، همچنین سخت و یا آسان بودن عمل ، قیمتی واحد به مراجعه کننده ارائه می شود . این مقاله از دکتر راضیه یابری ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران ، در خصوص هزینه اتوپلاستی صحبت می کند. پس در صورتی که به فکر جراحی زیبایی گوش می باشید و می خواهید از قیمت آن مطلع شوید ، این مطالب را تا انتها بخوانید.

 

هزینه جراحی زیبایی گوش

مهمترین عاملی که بر هزینه عمل زیبایی گوش تاثیر می گذارد

عواملی که بر هزینه جراحی زیبایی گوش تاثیرگذار بوده ، عبارتند از :

  • بیهوشی که یکی از مهم ترین عواملی است که بر قیمت انواع جراحی تاثیر می گذارد. اگر این پروسیجر با بیهوشی انجام شود ، هزینه عمل زیبایی گوش افزایش می یابد.
  • هزینه اتوپلاستی با دستمزد جراح نیز مرتبط است. اگر جراحی گوش شما زیر نظر پزشکان معروف و با تجربه انجام شود، هزینه بیشتری را برای اعمال آن پرداخت خواهید کرد.
  • آزمایشاتی که قبل و بعد از عمل انجام می دهید نیز بر قیمت نهایی این فرایند زیبایی موثر می باشد . این تست ها شامل آزمایش خون ، تصویربرداری و غیره می باشند.
  • هزینه های بیمارستان که نقش عمده ای در برآورد مبلغ نهایی این پروسه دارد و می تواند تقریبا نیمی از هزینه جراحی زیبایی گوش را به خود اختصاص دهد.

هزینه جراحی زیبایی گوش و بیمه

هزینه عمل زیبایی گوش به دلیل اینکه ، اورژانسی محسوب نمی شود و برای افزایش زیبایی در فرد اعمال می شود ، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و می بایست تمام آن را شخص خود پرداخت نماید. بیمه عموماً هزینه هایی که مربوط به مشکلات و عوارض هستند را پوشش می دهد. چون این پروسه ، در جهت افزایش زیبایی در فرد رخ می دهد و پیش از آن سلامت شخص هیچ مشکلی نداشته است ، از این رو بیمه هزینه ای بابت انجام آن تقبل نمی کند زیرا جراحی اضافی شامل بیمه نمی شود . اما اگر گوش شما آسیب دیده و شکسته است ، می توانید از یک شرکت بیمه برای ترمیم آسیب کمک بگیرید. در واقع با استفاده از برخی بیمه های اضافی می توان هزینه های جراحی زیبایی گوش را کاهش دهد. در این صورت باید به نوع بیمه خود توجه کنید.  بیمه ها انواع مختلفی دارند و هر کدام شرایط و قوانین خاص خود را برای پوشش هزینه های درمانی دارند.

پیش بینی هزینه جراحی زیبایی گوش در سال 1403

هزینه جراحی زیبایی گوش هر سال تغییر می کند و این مبلغ با هزینه های درمان ، خرید دارو ، بیهوشی وغیره متغیر خواهد بود. هزینه سالانه جراحی زیبایی گوش به روش جراحی و تکنیک مورد استفاده در این عمل بستگی دارد. اگر جراح در این زمینه از ابزارهای مدرن و روش های جدیدی استفاده کند ، قیمت این فرایند زیبایی نیز در پی آن افزایش می یابد. در نهایت هزینه جراحی گوش با در نظر گرفتن داروهایی که بعد از اتوپلاستی به بیمار داده می شود محاسبه می شود. اگر می خواهید تمام هزینه هایی را که قبل و بعد از عمل زیبایی گوش پرداخت می شود محاسبه کنید ، باید کل این هزینه ها را نیز در نظر بگیرید.

 نتیجه

در این مقاله به بررسی هزینه های جراحی زیبایی گوش در تهران پرداخته ایم. این مبالغ با در نظر گرفتن شرایط جسمانی بیمار و تغییرات مورد نیاز تعیین می شود. هزینه اتوپلاستی ربطی به بیمه ندارد و شرایط بیمه این گزینه ها را پوشش نمی دهد.  برای کاهش هزینه جراحی گوش باید به نوع مرکز انتخابی ، جراح و پزشک خود توجه کنید . برای صرفه جویی در هزینه ، بهتر است این درمان های زیبایی را توسط پزشکی متبحر انجام دهید تا با عدم رضایت این پروسه از انتخاب جراحی بی تجربه ، به دنبال جراحی گوش ترمیمی نروید. علاوه بر این استفاده از این خدمات زیبایی در کلینیک های دولتی باعث کاهش هزینه های متقاضی می شود.